2 Sorum Olacaktı Da...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Merhaba. Sürekli kullandığım format usb'yi kaybettim. Modifiye ve harikaydı. İnternetten win7-64 sistemine ait 4 iso indirdim, ama hüçbirinden memnun kalmadım.

Şimdi w8.1 kurmayı düşünüyorum. Hatta bir iso dosyası indirdim bile.

W8.1 sisteminde windows içine android uygulamalar için emulator kuruluyor mu kendiliğinden?

Bu 1. Soruydu.

2. Soru;

2 tane harici diskim var. Biri ssd, diğeri normal 2,5", 7200 rpm. Bilgisayar ssd diski görüyor, okuyor, yazıyor ama diğeri için usb aygıtı tanınmadı diyor. Kablo falan değiştirdim, nafile. Bi kaç makale de okudum, uyguladım, ama yine olmadı. Usb 3.0 sürücüsünü kaldırdım, usb 2.0 ile de görmedi.

Bu konuda aklınıza bişey geliyorsa okumaya hazırım.

8.1 kurarsam bu sorun çözülecekmiş gibi bir his var içimde...

Şimdid3n teşekkürler.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Windows 8.1 Embedded öneririm. Saçma salak Mikisoft şeylerinin çıkarıldığı saf ve orjinal Windows sürümü. Android emulatör için ek program kurmalısın. 

HDD ise ölmüş olabilir.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Windows 8.1 Embedded öneririm. Saçma salak Mikisoft şeylerinin çıkarıldığı saf ve orjinal Windows sürümü. Android emulatör için ek program kurmalısın. 

HDD ise ölmüş olabilir.

Embedded iniyor.

Diskin güç bölümü çalışıyor, disk dönüyor. Kart arızası olan bir başka diskimde, "usb aygıtı tanunmadı" hatası vermiyordu. O yüzden sistemsel bir hata olduğunu düşünüyorum ya bakalım. Şu8.1 insin de kuralım, bakalım.

Sağol.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kafa atma sesi geliyor mu ? Tık tık sesinden anlayabilirsin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Kafa atmıyor da...

w8.1'de de tanımadı. İlginç. Dur bakalım bi çözüm bulacaz inşallah...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

1.Soru için, demek istediğin Win 8.1 versiyonunda android emulator kurulu bir şekilde geliyor mu ? diye soruyorsan hayır.

2. Soruna ise ;

Farklı bilgisayarlarda da aynı sorunla mı karşılaşıyorsun ? Format attığını söylüyorsan buna evet diyebiliriz aslında. USB kablosu değiştirdiğin halde bir bağlantı portlarla ilgili bir sorun yoksa ömrünü tamamlamış olabilir. 

Bir ihtimal harici diskin içinde ki SATA to USB çevirici devre kartı bozulmuş olabilir. Başka bir çözüm adımı kalmadığına eminsen, harici harddiskin içinde ki HDD yi çıkar farklı bir masaüstü ya da dizüstü bir bilgisayara bağlamayı dene. Garantisi varsa garantiye gönder.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Kafa atmıyor da...

linux live usb kurup deneyebilirsin hocam ilginç şekilde benim de başıma gelmişti linux mint usb'sinde gördü ondan 1-2 hafta sonra da hdd hakkın rahmetine kavuştu 

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı
    kazasker1 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Kafa atmıyor da...

linux live usb kurup deneyebilirsin hocam ilginç şekilde benim de başıma gelmişti linux mint usb'sinde gördü ondan 1-2 hafta sonra da hdd hakkın rahmetine kavuştu 

Deneyeyim. Verileri kurtarsam yeter. Hdd önemli değil, 4-5 yıl dayandı zaten.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Linux mint usb bootable kurdum, bilgisayarı usb' den açtım, harici diski takıp tıkladığımda, 

"Unable to mount yeni birim

An operation is already pending"

Yani "askıda" diyor.

Bu ne demek?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Benim de 2007 den kalma bir tane WD 250 harici var benzer uyarıyı aldığımı hatırlıyorum.bunu YouTube ta ki HDD videoların da birlerine sormuştum yapılır edilir içindekiler alınır falan demişlerdi olayın kaynağının burada da anlatıldığı gibi donanımsal olduğu yani bir noktasında problem olduğu sonucu.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 1090 Toplam Mesaj: 10
win8 win7