folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder 23Andme - Atalarini Ogren!

23Andme - Atalarini Ogren!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Duyan var mi bilmiyorum, 2006 da California'da kurulan bir sirket agizdan verilen salya numunesini kullanarak DNA testi ile yuzlerce yil onceki atalarini detayli sekilde raporluyor. Daha da onemlisi, onlardan gen yoluyla aktarilan hastaliklari, senin guncel saglik durumunu vs. ayrintili sekilde veriyor.

Ben de bir arkadasimdan duydum, tam detayli bilmiyorum, arastirmaya da vakit bulamadim henuz. Babalar gunune ozel, indirimi vardi gecen hafta. Simdi bitmis sanirim. Irtibata gecilip o indirimden faydalanabilir miyim denilebilir.

Ne kadar bilimsel/guvenilirdir acaba? Ozellikle gen yoluyla tasinan hastalik konusunu merak ettim.

Ilgilenenlere,

23andme.com

All I need is a possibility.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Babalar gunu indirimi sadece amerika ve ingiltere'de vardi yoksa ben de yollayacaktim. Kiz kardesim myheritage'e yolladi, %25 italyan %6 central asia, %60 kusur west asia cikti.

23andme myheritage'e gore daha ayrintili rapor veriyor, neanderthal dna si oranini bile veriyor, ek parayla genetik hastaliklar hatta vucut karakteristigi ile ilgili rapor veriyor (sac dokulmesi, tek kas vs bile var).

Yalniz Turkiye'ye yollamiyorlardi kit'i 2015'de mail atmistim.

Thank you for your interest in 23andme. We do not currently offer our services in Turkey. The availability of our service in a country depends on considerations such as transportation ease and local laws about genetic testing.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

ilginç  olabilir mi  böyle bişey  ? 

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek
    NighT_JudGe bunu yazdı

Bunu bursada yapan bir adam var , aktar dükkanı sahibi. Çokta ünlüdür , ismi Aydın ışık. Adam muazzam donanımlı ve bilgili. Ciddi hastalığı olduğunu düşündüğü kişilere yapıyor bu testi ve ücrette talep etmiyor diye biliyorum.

Anarsistherif...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

And deyken hatuna yaptırdık ancestry.com Dan 

%7 hint ciktiydi :D hala dalga geçerim 

Almanya Fatihi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    NighT_JudGe bunu yazdı

Bence, biyolojik açıdan değişik ilginç bir Bilgi olur. Hattâ, kimileri için çok dâhâ etkileyici olur, diye düşünüyorum.

Ancak; Kültürel,Bilinç, veya bilişsel(?) çok daha Fazla etkisi olması lazım diye düşünüyorum.

Zaten niyeyse ~: ben sizi Milletler olarak yarattım, deyip; akabinde gelen Cümlelerle, birbirinizi tanıyasınız, diye tamamlaması da, ilginç.

Neden, toptan ,birden yaratmadıysa?

Arada, çok büyük maddi boşluklar var, gibi.

Gerçi, böyle bir durumda, OmniPotent(?) , Herşeye gücü yeten birşeyi ,Sınırlı,Sorumlu tutmak olurdu herhalde. @@,)

RitmFarbRacourci tarafından 23/Haz/18 11:17 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Bence deli sacması bir uygulama tamamen para kazanmak için kurulan bir sistem 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

And deyken hatuna yaptırdık ancestry.com Dan 

%7 hint ciktiydi :D hala dalga geçerim 

Hint mı Kızılderili mi?

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 2013 Toplam Mesaj: 9
dna 23andme