3D Yazıcı Fiyatları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Hocalar merhabalar, kyk'dan kredi çıktı. Uzun zamandır 3d yazıcı almayı planlıyordum ama elimde avcumda para yoktu. Şimdi bu kyk'dan gelen parayı 3d yazıcıya mi yatırsam yoksa yatırım matırım mı yapsam bilemedim. 

https://www.robotistan.com/creality-gelistirilmis-ender-3-v2-3d-yazici

Dün 3300'e satılan cihaz sabah 3900'dü şimdi 4200 lira. amk yeter. Yatırım yapayım kenarda döviz olsun diyecem ama yazıcı alıp bir kaç projeye de girişmek istiyorum. Klavye gibi birkaç alet edavat gibi tasarımlar satmayı planlıyorum. Çok kazandırmaz belki ama parasını bi şekilde çıkarabilirim.

Demem ona: Yılbaşına neyn indirim mindirim hediye çeki veren yer olur mu? Yoksa borca harca girip şimdiden basayım mı parayı?

Gerçi sadece onla da bitmiyor, filament falan da almak gerekiyor...

ride or die..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

- oncelikle parani tl de tutma. 100-200 lira tl de birak. gerisini dolara euroya at. bunu bir "yatirim tavsiyesi" olarak soylemiyorum. 3 bin lirayla yatirim yapilmaz. paran erimesin diye diyorum. evli barkli adamim, hesabimda 200 tl var sadece. gerisi komple euroda duruyor. maas yattigi gibi sabit TL odemelerimi(kira, fatura vs) yapip kalanla euro aliyorum 3-4 aydir

- 3d yazici ile ne yapacaksin, ne kadar mutlu olacaksin, ne kadar para kazanacaksin, ne kadar kendini gelistireceksin vs bilecek olan kisi sensin. bi excel ac, bi sutuna 3d yazici almanin artilarini bi sutuna eksilerini yaz.

- uzun zamandir ilk defa elinde 3k para geciyosa senin 3d yazici alman baska biseyleri almaman anlamina geliyor demekki. bunu da hesaba kat

- kisisel mutluluk, tatmin, heves onemli bir sey. bunu gozardi etme.3d yazici seni normalden daha mutlu biri yapacaksa, isini bi tik daha hevesle yapacaksan bu almak icin yeterli bir sebep olabilir. koca koca firmalar calisanlarini mutlu etmek icin bosuna o kadar para harcamiyolar.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Abi eğer cevrende benim gibi wargaming, model boyama veya mimariyle ilgili tipler varsa. Stl koleksiyonu yapıp millete model basıp parasını çıkartabilirsin. Ben her ay baya sipariş veriyorum mesela ama böyle bir cevren yoksa sadece kendini eğlendirecek şeyler basarsın ama paran bence heba olur

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

@yolbulucu çok sağol tavsiyeler için, valla akıl makıl kalmadı piyasaları izlemekten, açıklanan kararlara anlam aramaktan. Dediğinde de çok haklısın, yaklaşık 4 ay önce bi klavye yaptım gerçekten bi işe yarar hissettim kendimi. Bunu da zaten klavye kompenentleri üretmeyi, tr de olmayan şeyleri üretmeyi planlıyorum ama hali hazırda bi pazarım yok sıfırdan oluşturacağım.

@sandman hocam bi arkadaşım var bu işleri yapıyor, iyi de kazanıyorum dedi ama ben çok bu işlerde değilim daha çok tasarım kompenent yapmayı planlıyorum. n11 de görmüştüm böyle küçük parçalar üretip satıyorlar.

Klavye üzerine yakında youtube sayfası açıcam çok ihmal ettim 3 aydır öteliyorum. Biraz daha beklesem diye de düşünmüyor değilim.

ride or die..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı

Abi eğer cevrende benim gibi wargaming, model boyama veya mimariyle ilgili tipler varsa. Stl koleksiyonu yapıp millete model basıp parasını çıkartabilirsin. Ben her ay baya sipariş veriyorum mesela ama böyle bir cevren yoksa sadece kendini eğlendirecek şeyler basarsın ama paran bence heba olur

Çevresınde senın gıbı sen varsın ışte kardom, alırsın murıtten bolca alım yapıyormuşsun bır kısmını kardeşımıze bölersın. Çocuğın tenceresınde aş kaynasın

Kurtlar tasma takmaz....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

benim cihaz bu evde duruyor vakit bulamıyorum.

İnstagramda satış vb zor hocam cevren yoksa boşa zaman kaybı. ben aldım eğlencesine birşeyler basıyordum şuan tabla ayarını yap yok extruder ayarı var stl yi basıma hazırla vb yoruyor

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

Selam hocam. Ne bölümü okuyorsun? 3D tasarım programı biliyor musun?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Aleti alsan ne olacak? Sırf filament fiyatları yüzünden vazgeçtim bu sevdadan. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bişeyler basıp satarım diyosan ETSY ye bak hocam, etsy de güzel fiyatlara gider her şey. biraz kurcala siteyi görürsün ztaen

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

bişeyler basıp satarım diyosan ETSY ye bak hocam, etsy de güzel fiyatlara gider her şey. biraz kurcala siteyi görürsün ztaen

Ben de onu diyecektim. Bir ara ETSY'den satış yapıyordum. 30-40 tl ye masrafı olan ürünleri 70-80 dolara satıyordum. Getirsi gerçekten fazlaydı. Fakat bu işi şirket kurmadan fatura kesmeden kesinlikle yapma. Yarın öbür gün maliye tepene çöker fazlasıyla alır.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

sağolun hocalar, etsye baktım da tam olarak yapmak istediğim ana sayfadaydı ama bunun yanında çeşitli tasarımlar yapıp satmayı planlıyorum aklımda bir iki proje var ama getirisi ne olur hiç bilmiyorum.

mekatronik mezunuyum hocam katı modelleme bilirim, çokça belgem var bu alanda ama hali hazırda bir yerde çalışmadım :D aslında bu alanı ben istemiyorum.

valla dediğiniz gibi filament falan da sıkıntı. Bu gördükleriniz toplamda 4 parça ama 500-600 gr filament ve yaklaşık 5 gün basım sürüyor aralıksız. 5 günü de geçebilir. :D Hepsini hesaplamıştım. Basımda bi sıkıntı olsa tüm çalışma çöp, bu yüzden 3dyi takip eden raspberry kullanmayı planlıyordum görüntü işlemeyle. ulan herşeyi hesapladım da hesaba katmadığım tek şey Türkiyede olmam :( Bir de üşeniyorum parasızlıktan da olabilir.

Gerçi ben bunu alsam 9-10 ne varsa taksit abanıcam, tüm kyk parasını da buna vermeyeceğim. Bekledikçe de pahalanıyor alet :D Gerçi n11 de hala 3700 e koyan gördüm, yükseltmeden çeksem mi

banneduser tarafından 16/Ara/21 22:27 tarihinde düzenlenmiştir

ride or die..
Toplam Hit: 1095 Toplam Mesaj: 11
yazıcı fiyatları