Windows 8 Ve 8.1 %100 Disk Kullanimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selamlar, uzunca bir suredir win 8.1 kullaniyordum ve %100 disk problemi yasiyordum. Zaman zaman bilgisayar asiri kasmakta ( intel i7 , 12gb ram e ragmen sadece google chrome dan google acildiginda arama yapana kadar catlatacak kadar kasabiliyordu ) idi. Formatladim, gecer dedim, gecmedi. Recovery isleminden hemen sonra gorev yoneticisini actim, yine disk kullanimi %80-90-100 arasinda gidip geliyor genellikle.

Internette coook fazla ayni sorunu yasayanlar, anlam veremeyenler, cozdugunu iddia edenler falan var. Ne ettiysem ben cozemedim. Az once ucuncu (3.) temiz kurulumu yaptim, nafile. Simdi update leri uygulayacagim sirayla, en son win 8.1 guncellemesini yapicam.

Tavsiyeleriniz var mi, ayni sorunu tecrube ettiniz mi daha once?

Donanimsal oldugunu sanmiyorum cnku cok kisi var ayni sorundan muzdarip. Hep farkli laptop modelleri ama win 8 / 8.1

Ama yine de HDD sagligini kontrol eden programlarla bi tarayayim diyorum. Hangi programi, nasil kullanmaliyim ? Yeni format attim daha, sistemi kirletmeyen, tavsiye edebileceginiz bi program var mi?

Tesekkurler

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek

Hocam benimde başıma geldi aynı şeymi bilmiyorum ama twarker.exe mi neydi tam hatırlayamadım şuan aşırı işlemci tüketimi yapıyordu.

Aradım taradım microsoftun kendi destek sayfasında bir kaç cevap buldum 3-4 mb birşey indirdip nasıl yapılıcagı resimli vardı onu yapınca düzeldi ve tekrar sorun yaşatmadı. Her 8.1 yukledigimde onu yapıyordum. görev yönetisinden tam ismine bak hangisi işlemcini sömürüyor bi ss at yada ismini yaz bakınıyım belki aynıdır.

| GTP | TBT | Desinatör | icrypex.net | Turknet = XMP85HC93OKM
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

search index'i kapatın düzelir o.

Ehl-i Byte
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    erdiburak bunu yazdı

Hocam benimde başıma geldi aynı şeymi bilmiyorum ama twarker.exe mi neydi tam hatırlayamadım şuan aşırı işlemci tüketimi yapıyordu.

Aradım taradım microsoftun kendi destek sayfasında bir kaç cevap buldum 3-4 mb birşey indirdip nasıl yapılıcagı resimli vardı onu yapınca düzeldi ve tekrar sorun yaşatmadı. Her 8.1 yukledigimde onu yapıyordum. görev yönetisinden tam ismine bak hangisi işlemcini sömürüyor bi ss at yada ismini yaz bakınıyım belki aynıdır.

direk "system" somuruyor usta :/

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    trampfd bunu yazdı

search index'i kapatın düzelir o.

Nasil

edit ; 

yeni formatlanan pc neyi indexliyor gunlerce :(

noname tarafından 26/May/14 19:20 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-performance/windows-81-svchostexe-pid-1000-high-cpu-usage-and/c628a691-4d2a-4617-9270-60484d2f77b4

http://support.microsoft.com/kb/929833

şu ikisine bakmanın yararı olabilir. Benimle aynı sorun olmadığı için bir çözüm gelmedi aklıma. Geçmiş olsun umarım çözersin.

| GTP | TBT | Desinatör | icrypex.net | Turknet = XMP85HC93OKM
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    erdiburak bunu yazdı

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-performance/windows-81-svchostexe-pid-1000-high-cpu-usage-and/c628a691-4d2a-4617-9270-60484d2f77b4

http://support.microsoft.com/kb/929833

şu ikisine bakmanın yararı olabilir. Benimle aynı sorun olmadığı için bir çözüm gelmedi aklıma. Geçmiş olsun umarım çözersin.

inceleyeyim tesekkur

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek

Reis aynı sorun benim de başıma geldi. Ne yaptıysam çözemedim.  :) En son gittim yeni hard disk aldım onu sistem diski yapıp digerine arşiv i mi yığdım sorun çözüldü.  :) Sanırım Windows 8 ve 8.1 mekanik diskler için değil de ssd ler de performanslı çalışsın diye yapılmış. Çünki altta cok fazla veri akışı ve işlem oluyor.

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

normalde bir sıkıntı yok ama mesela java çalışsın uçuyo kerata

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    karabuyucu bunu yazdı

Reis aynı sorun benim de başıma geldi. Ne yaptıysam çözemedim.  :) En son gittim yeni hard disk aldım onu sistem diski yapıp digerine arşiv i mi yığdım sorun çözüldü.  :) Sanırım Windows 8 ve 8.1 mekanik diskler için değil de ssd ler de performanslı çalışsın diye yapılmış. Çünki altta cok fazla veri akışı ve işlem oluyor.

ya cok guzel iyi de piyasada milyon tane cesit laptop var simdi ben hddyi degistirip ssd yapsam bin turlu yapmasam bin turlu. aklimda bluray rom u cikarip ssd takmak vardi ama garantiyi bozuyor... iki ucu .klu degnek... servise de sordum, benim yapmam bozarmis, gondereyim siz takin dedim o da olmuyo dediler.. of pof :(

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

bir suru sey yaptim cozulmediydi. pc standartta mccaffee 1 aylik dneme surumuyle geliyor. tesadufen bi firewall ini kapatma ihtiyaci duydum, problem azaldi. kokten kapattim iyice iyi oldu, sonra tamamen sildim ipneyi. simdi rahat pc... ilginc

...said addicted.
Toplam Hit: 5507 Toplam Mesaj: 19