folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder ACİL! Gümrük İle İlgili Bilgisi Olan Arkadaşlar Yardım Edebilir Misiniz ?

ACİL! Gümrük İle İlgili Bilgisi Olan Arkadaşlar Yardım Edebilir Misiniz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cute
    cute's avatar
    Dişi

Hoca iki soru sordu ancak bütün araştırmalarıma rağmen cevaplarını bulamadım. Acil yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar.

1) Bir gümrük idaresi başka bir gümrük idaresi adına nasıl vergi tahsil edebilir?

2) Van Gölü , Tuz Gölü , Fırat ve Dicle nehirleri neden kanunla gümrük sınırlarına alınmıştır ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

hem up olsun hemde bende merak ettim bak şimdi :)

bu konularda bilgili bi mürid var mı bakalım..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    cute bunu yazdı

Hoca iki soru sordu ancak bütün araştırmalarıma rağmen cevaplarını bulamadım. Acil yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar.

1) Bir gümrük idaresi başka bir gümrük idaresi adına nasıl vergi tahsil edebilir?

2) Van Gölü , Tuz Gölü , Fırat ve Dicle nehirleri neden kanunla gümrük sınırlarına alınmıştır ?

Sorularına bilgim dahilince cevap vereyim, sen yinede araştır

1) Bir Gümrük İdaresi başka bir Gümrük İdaresi adına; sadece Ticaret Bakanlığı Gümrük Müsteşarlığı emriyle vergi tahsil edebilir. A Gümrük İdaresinin sıkıştığı veya yoğun olduğu dönemler de benzer uygulamalar yapılmıştır.

2) Van, Tuz, Fırat, Dicle nehirleri üzerinde (hepsinde var mı bilmiyorum) feribotla taşıma yapılmaktadır. Feribotların çalıştığı iskelelerin işletilmesi ise kanunlarla Denizcilik ve Limanlara bırakılmıştır. Yine aynı kanunlara göre limnlarda gümrükleme olmak zorundadır. Velhasıl bu 2. sorunun cevabı Türkiyenin bürokratik devlet olduğunun vesikasıdır...

Not: Türkiye'de doğan, Türkiyeden geçen su kaynaklarında, örneğin Fırat, Dicle nehirleri gibi. Zamanında kaçakçılık yapılırmış. Artık sınır kapısından tırla geçiriyorlar...

DanLev tarafından 19/Eki/12 12:59 tarihinde düzenlenmiştir

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cute
    cute's avatar
    Dişi

Çok teşekkür ederim.

Toplam Hit: 854 Toplam Mesaj: 4