folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Açılışta Çizgi Çizgi Ekran Gelmesi Ve Bilgisayarın Açılmaması

Açılışta Çizgi Çizgi Ekran Gelmesi Ve Bilgisayarın Açılmaması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Matchup
    Matchup's avatar
    Erkek

Bilgisayar açılışında böyle bir sorunla karşılaşıyorum.  Her zaman olmuyor nadir olduğunu söyleyebilirim.  Dün ilk defa bilgisayar açıkken oldu yaklaşık 4 saattir açıktı . Ekran çizgi çizgi oldu ve yeniden başlattı. Mavi ekran gelmedi . Şuan ve çoğunluk hiçbir problem olmadan kullanıyorum oyun oynuyorum rahatlıkla  , ekran kartı sürücüm de güncel. Fakat bıos pilim bitmiş sanırım , daha öncede konusunu açmıştım. Yakın zamanda format attım ondan önce böyle bir sorunum yoktu.

Sizce neden olabilir , ekran kartı , işlemci , bıos. Pc özelliklerini koyayım yardımcı olması açısından :

Bulduğumuzu sanmaktan ziyade , umduğumuzu aramaktayız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Matchup
    Matchup's avatar
    Erkek

Google da aradım tam kestiremedim durumu bi el atın lütfen.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek
    Başlıkta bilgisayarın açılmaması demişsin , konuda rahatlıkla oyun oynuyorum demişsin hangisi ? Büyük ihtimal ekran kartın arızalanmış. Yada monitörün ekran kartına giden kablosunda bi sorun var. Kabloyu elinle biraz bükerek oyna bakalım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Matchup
    Matchup's avatar
    Erkek

JackDaniels bunu yazdı:
    -----------------------------
    Başlıkta bilgisayarın açılmaması demişsin , konuda rahatlıkla oyun oynuyorum demişsin hangisi ? Büyük ihtimal ekran kartın arızalanmış. Yada monitörün ekran kartına giden kablosunda bi sorun var. Kabloyu elinle biraz bükerek oyna bakalım.
    -----------------------------

bazen bilgisayar açılmıyor , bazen de açıldıktan sonra kapanıyor bazende hiçbir problem yok , kabloluk bi durum olduğunu sanmıyorum :|

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Ekran kartı problemidir hocam %90, atinin omega driverlarını indirip bi yükle ama genelde kartı değiştirmeden çözemesin sorunu...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 2879 Toplam Mesaj: 5