Ağ İzleme Hakkında [?]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orde
    orde's avatar
    Erkek

Merhaba dostlar,

Ağ izleme konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var. İstediğim ağ üzerindeki bilgisayarların, hangi ip, domain vs. ile iletişimde oldukları.  Bilgisayarlara herşeyi kurabiliyorum. Ama gizli olmalı mesela. Ayrıca bu kısmı ağ kısmında yapmak istiyorum. Modeme erişimim var. Belirli portlar için de geçerli olsa bunu yapabilmek istiyorum.

Teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    orde bunu yazdı

Merhaba dostlar,

Ağ izleme konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var. İstediğim ağ üzerindeki bilgisayarların, hangi ip, domain vs. ile iletişimde oldukları.  Bilgisayarlara herşeyi kurabiliyorum. Ama gizli olmalı mesela. Ayrıca bu kısmı ağ kısmında yapmak istiyorum. Modeme erişimim var. Belirli portlar için de geçerli olsa bunu yapabilmek istiyorum.

Teşekkürler.

Ettercap miydi tam adını hatırlamıyorum sanırım istediğin bu

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Hocam bilale anlatir gibi anlatirmisin istediginden pek bisey anlamadim

delimiyim ben?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Modeme erişimin varsa,

1- Kullandığın PC'ye statik IP atıyorsun

2-Modemin DHCP ayarlarında router, default gateway olarak kendi PC'nin IP'sini vermen lazım. Bunu yapmamızın amacı ağdaki herkes internete senin bilgisayarını ziyaret edip çıkacak. Bunu modemde yapamıyorsan ARP atack falan birşeyler kasman lazım çok emin değilim ama kurban makinelerindeki default router'ı kendi PC'n yapman lazım bir şekilde istersen o makinelerde elinle tanımla.

3- Kendi PC'nde de default gateway'i modemin IP'si olarak gireceksin.

4- Windows'ta IP router özelliğini açacaksın.

5- Wireshark açıp ağındaki vatandaşın herşeyini göreceksin.

6- HTTPS, TLS'li paketler sayesinde Facebook, Gmail, whatsapp vs gibi iletişimin içeriğini göremeyip bu kadar şeye niye katlandım diyeceksin.

7-HTTPS'i aşmak için saldırılar araştıracaksın :)

Millet nereye giriyor yeter yalnızca onu göreyim, içeriğe gerek yok dersen,

Modemde DHCP ayarlarında DNS server olarak kendi PC'ni gireceksin. Kendi PC'ne de DNS  server kuracaksın.Sonra wireshark ile izle

Hayırlı işler

MaviEkran tarafından 14/Nis/16 09:04 tarihinde düzenlenmiştir

Blue Screen of Death
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @MaviEkran :p

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek
    HarmOniYaFil bunu yazdı
    @MaviEkran :p

Zamanında yapmıştım da, https'i bir türlü kaldıramamıştım bi işime yaramamıştı ne facebook mesajı görebilmiştim ne whatsapp

Blue Screen of Death
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

bi makinaya önce centos ardından squid3 kuracaksın konfigüre edeceksin modem arayüzüne girip proxy server olarak centosun kurulu oldugu IP ve portu yazacaksın işlem tamam üzerine webim kurar ıp bazlı gunluk haftalık ya da saatlik rapor alabilirsin ama bi siteye girildiğinde o sitenin kullandığı CDN' den reklam için çapırılan görsellerin bulunduğu domaine kadar hepsini listeleyecek sana. Hatta squid3 cache himetide verdiğinden dolayı sayfaları önce sunucudan gösterecek yani kota ve hız problemi yaşamayacaksın :))

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @MaviEkran, mümkündür hocam. ben yazdıklarını takip edebildiğim için gülmüştüm. @sRcN da değişik şeyler yazmış.

üstünkörü, @OnTedi `nin CLOUD konusunada baktım şimdi.bir sürü Terim geçmiş, Kayış koptu Boşa dönüyor şuan. sonra tekrar bakacağım O konuya. @_@ :D

Bu arada @Buremba , @SandMan iyi yarışmışlar, @Ozgunlu de iyi bir mesaj atmış.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 2541 Toplam Mesaj: 8
ağ izleme network sniff