folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Allah Kendisinden Daha Güçlü Birini Yaratabilir Mi Sorusu Ve Cevabı

Allah Kendisinden Daha Güçlü Birini Yaratabilir Mi Sorusu Ve Cevabı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    C- var nasil yok.. Allah kendisinden daha guclu birini keyfi isterse yaratir ama neden yaratsin.., hea belki emekli olacagi zaman

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dynamite_mc
    dynamite_mc's avatar
    Erkek

yukardaki harf devrimi gibi önemli bir konu acaba bu SAÇMA konu kadar tutabilecek mi.ADamın biri dalga amacıyla bir soru soruyor 40 yıl çözmeye çalışıyorusnuz ayıptır

hımm demek ki senin için yaşamın özü'nün veya başka bir değişle "SENİN" bir  harf devrimi kadar değeri yokkk....

BEYİNSİZ HERİF.........

senin gibi cumhuriyet diyip atatürk diyipde ne atatürkten nede cumhuriyetten haberi olmayıpda kıçını yırtanlara uyuz oluyorum

burdan ADMİNE sesleniyorum" kimse burda iki tane veledin ergenlik buhranlarını atestilk muhabbetlerini dinlemek zorunda değil"

For_An_Angel
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

destek@tahribat.com

edit: Ateistlere Biri küfür etmiş almış içine 400 saati. birde her rahatsız olduğumuz konuda ek bi konu açarsak adminlerin işi var demektir. Bu konunun silinmemesi bence büyük bi hata. 

dipnot: adminlere işini öğretmek gibi algılanmasın kişisel görüşümdür.

Merhabaaaaa
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    dynamite_mc bunu yazdı:
    -----------------------------

yukardaki harf devrimi gibi önemli bir konu acaba bu SAÇMA konu kadar tutabilecek mi.ADamın biri dalga amacıyla bir soru soruyor 40 yıl çözmeye çalışıyorusnuz ayıptır

hımm demek ki senin için yaşamın özü'nün veya başka bir değişle "SENİN" bir  harf devrimi kadar değeri yokkk....

BEYİNSİZ HERİF.........

senin gibi cumhuriyet diyip atatürk diyipde ne atatürkten nede cumhuriyetten haberi olmayıpda kıçını yırtanlara uyuz oluyorum

burdan ADMİNE sesleniyorum" kimse burda iki tane veledin ergenlik buhranlarını atestilk muhabbetlerini dinlemek zorunda değil"

Hmm yavaşla koçum otur nefeslen hele :D

1) Alıntı özelliğini kullanmayı öğren

2) Önyargılarının, kafanda kurduklarının gazıyla yorum yapma

3) Biraz seviyeli yorum yap.

4) Bütün bunları yapar ve uslu bir çocuk olursan belki bir gün admine akıl verme hakkı kazanabilirsin, hatta şirinleri bile görebilirsin  :D

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

bu ne saçma bir konu,bunlar ne saçma yorumlar ( herkez alınmasın ),siz neyi tartışıyorsunuz ?

Bumudur derin konu sizce derin gibimi duruyo.Delinin biri bir kuyuya taş attı adamın deli oldugu belli hala bi dünya insan çıkarmaya çalışıyo.Ben İnançlı bir insan olarak allah varmı yokmu konusunu bile tartışmaya hazırım .Ama bu konuyu tartışmak kimin mantıgına ne kazandırır.Allahın yapıp yapmayacaklarını kestirebileceksiz harcanmayın bıuralarda.

ve bu konudan sonrada tbt'de ne kadar boş beleş adam olduğunu gördüm.bu sorunun bir paradox oldugunu göremeyip peşinden koşmak nasıl bir akla hizmettir.

-yaratır diyen sonsuzun üstüne birşeyler eklenebilir demiş olur

-yaratamaz diyen insan allaha "yapamaz" sıfatını eklemiş olur,

2 ucu boklu deynek olan bu olaya ilgi akıl alır gibi değil.Siyasi bir konu açsak herkez mangalda kül bırakmaz.Açılan adam gibi bir konuya kaç kişi girip bakmış göründe bazı şeyleri idrak edin. 

Aslında tbt eski tbt değil diyen adamı eleştirmiştim bu olanlar normal diye,, ama şimdi ona hak veriyorum.Bir arkadaşında dediği gibi bi tane ergenin din saçmalıklarına kadar düşmüş bir ortam var burada.. Bundan sonra bu siteye eskisi gibi de girmem ortam harbiden ölüymüşde ben yeni görmüşüm.Ama şunuda söylim bir geyik sitesi için müthiş bi ortam var

Konumu silenlere inat kürdüm
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

xz bunu yazdı:

bir tanrı varmı yada yokmu bunun yanıtını hiç bir ölümlü veremez var diyende yok diyen kadar yalancıdır. Ve bu yaratıcının, planlayıcının adının allahmı baalmı ne olduğunu bilemeyiz , görsekte idrak edemeyiz .

Ancak sonsuz güce sahip olan bir varlık, yani sonsuz olan bir varlık yine sonsuz güçlü bir varlığı yaratabilir ancak kendinden güçlü olmaz burada lise matematiğine göz atmakta fayda var

sonsuz + sonsuz = sonsuz , sonsuz x sonsuz = sonsuz , sonsuz . N = sonsuz , sonsuz + N = sonsuz

şunu düşünmek gerek , sonsuz güce sahip ve sonsuz bir varlık neden birşey yaratır , canı sıkıldığı için olamaz heralde ? ve kendi kadar güçlü cümleside bile yaratıcı kabul edilenin gücünün bir üst sınırı olduğunu otomatik kabul etmiş oluyoruz ki ozaman tanrı sonsuz değildir.

tabiki inanan arkadaşlara da hak veriyorum, basit ve cahil ölümlüler olarak paradox sorulara yanıt vermek bizim işimiz değil. Biz bilmediğimiz anlamadığımız herşeye din deyip geçer günlük ekmek kavgamıza çiftleşme telaşımıza devam ederiz. Bir ölümlü için en mantıklı olan da budur zaten. Alçak gönüllülükle kabul etmemiz lazım ki biz bi bok anlamayız , tanrı gelip mrb ben tanrı böyle böyle işte bu işler diye anlatsa bile anlayacak donanım yok bizim yapıda ...

Konuda Yine Geleneksel Sidik yarışı Göze Çarpar Bir Özellik olarak Dikkatleri Çekmiş. :) Vel hasıl Tartışma Edebini Bilmeyen Kardeşlerimiz Bi Acele etmeyip Tartışma yapanları Gözlemleseler Kendi Faydalarınadır...

Xz Hocam Çarpıcı Açıklamalarda Bulunmuşsun yine. :) Nedense Bu Ara Yazıları En Çok Gözüme Batan sensin. Hınzır Sevdirmişin sanırım ondan. :)

Şimdi Hocam Allah Yoktur yada vardır Hiç bir Ölümlü Bunun cevabını veremez demişsin hemide Kesin İbare belirterek demişsin. Din Hususunda desen yine bir şüpheye İhtimal var denilebilir. Ancak Konu Allah Oldumu, Yada Senin Tabirinle Tanrı Oldumu, Yoktur diyemezsin, Ama Vardır diyebilirsin.....

Neden Yoktur diyemezsin, Çünkü Eğer O Yoksa Koskoca Kainat ve İçindeki Emvayi Mükemmel Düzen ve yaratımların Yaratıcısı yine Akıllarca aranacaktır. İllaki bir yaratan vardır, Yok dersen bunca Varlığıda İnkar etmiş olursunki Bu Vahim bir Düşüncedir.

Dünyada Bir çok Çeşit Din çeşidi vardır, Hepsinin Temel Düşünce Kavramı, İnsanları İyiye sevketmektir. Hiç Bir Dinde Kötülük Edilmesi Emredilmemiştir. Buda Din Kuralları Tabusal Tartışılamaz, Anlaşılamaz Kurallar ile İnsanların Belirli Bir Sapkınlıktan, Belirli Bir Bilinç seviyesinde Yaşama Mecbur edilmesi Söz Konusu olmuştur.

İslam Dini Hususunda Kuran Bir Çok Mucizevi Yönüyle Diğer Dinlere Üstünlüğünü Kanıtlamıştır, Ancak Geleceği Ve Geçmişi Bilen Canlıların evrende Olabileceği Düşünüldüğü Zaman Yinede Şüpheye yönelik bir Pencere Barındırıyor dersen seni anlayabilirim bir nebze.

Olay şudur Bu tür Konularda İnananların Bu İslam olur Başka bir Din olur, İnananların İnancına Zayıflık getirecek Söz ve Fikir beyanatları Bence Abestir. İslam Dini Hususunda İnanan İnancında Gayet Serbesttir. Budizme inananlar içinde aynısını söylemek gerekir. Ancak Benim inancımda Allah vardır, Birdir. Ancak Yaratan Yaratıcı Kullarının ne yaptığı ile pek ilgileniyor gibi Gözükmüyor. Kainatı yada Kainatları kuruyor, Düzeni veriyor, Orada varolanlar Şekil veriyor, Ve Mutlak Son Geldiğinde Kainat da Son nefesini veriyor. Bunu neden yaptığını bilmiyoruz henüz. Ama Milyon Seneler Boyu İnsan nesli Varolursa Doyurucu yanıtlar alabiliriz.

Bana Göre neden Yaratan Kulları ile ilgilenmiyor Kısaca izah edeyim, Kurduğu sistem bir Su Çeşmesi gibi işliyor, Ben Yaratılmak istenmediğim halde Yaratıldım, Buda Şunu gösteriyorki Gayet Kaostan Gelen bir düzen Söz konusu. Herşey Zoraki Emri ile Varolup, Aynı Emirle Yok oluyor. Ölümden Dönen biride yokki olup bitenleri Soralım, Sınavdayız deniliyor Anlatılan hikayelere ya inanacaksın, Cennete gideceksin, Yada İnanmayacaksın Cehenneme Gideceksin, Üstelik sonsuza Dek... Ne Yapalım Canı sağolsun.

Dünya aslında Güzel bir yer, Birbirimize Cehennem eden biziz. Buda Demek Oluyorki Şeytan Bizim içimizde, Bizim Doymayan Arzularımızın ta kendisidir. Arzularımız Uğruna Dünyayı Bir Çöplüğe Çevirmişiz, Din Ancak Frenliyor olacakları, Din bile Fena İnsan Tohumunu Durduramıyor. Cehennem ile Korkutuyorda ne oluyor, Yapanlar yine yapıyorlar Zulümlerini.

Allah Kendisi gibi Bir yaratıcı yaratmak isterse Elbetteki Yaratabilir, Onun Gücü Sonsuzdur. Din Kitaplarında Öyle diyor, Kainata bakıncada Doğrular kanıtlar Görülüyor. Ancak Allahın Kendisi gibi bir yaratan Yaratması Kendisi ile Paradoks oluşturacak Sebepler ve Zirvedeki Bilgenin Kendi kendini Yoketmesi ilede Sonuçlanabilecek Durumları yaratabilir. Çünkü Kendi gibi Bir tane yaratması Demek Farklı Düşünce ve yaratım sanatı ile, Fikirsel Münakaşada Tehlike yaratacak Bir Varoluş Olacaktır.

Sözün kısası, Allah bir Allah Daha yaratabilirmi Sorusu Esasen, Abes bir Sorudur. Cevap Kısa ve nettir. Yaratabilir pekala, Ama Sonsuz Güç ve Kudret Sahibi, Neden Kendisine Bir Muhalefet Selef Yaratsınki. Yaratırsa Sonsuz Allah yaratmış olacakki, Sonsuz Sayıda Allah Oluşumu Müthiş bir Paradoks Olacaktır. Soru çok Saçma.

Ayrıca Allah yaratması Bir Diğer Varolma Gerçeği ilede Paradoks yaparki "O Doğrulmamıştır, Yaratılmamıştır" Yaratılmış Allah lar, Olayı Ve Baba Allah Olayı gibi Bambaşka Bir Saçmalık durum daha oluşacaktır. Burada Çok Çarpıcı bişey daha Dikkatime Çarptı, Olasıki Yaratmış olsun, Yaratılmış Allah Baba Allaha Sorar Baba Seni Kim Yarattı. Beni Ben yarattım Evladım. Yahu bence Bu tür Konulara Fazla Kafa yormayın, Aklını Oynatacak gibi oluyo insan. :)

Son olarak Belirtirimki, Kendisi Zaten Sonsuz Olan Yüce Yaratıcı, Neden Kendisi Gibileri Yaratarak bir Sonsuz Varoluş Ve Ebeveyni Olduğu Güçler Yaratsınki, Soru Her Düşünce Temelinde Full Saçma. Bu Sorunun Tahribatta Tekrar Sorulmamasını Artık Rica ediyorum. Hangi Yönden bakarsanız Bakın Saçma Sapan bir Soru... 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

infernaL bunu yazdı:
    akılımı algılayabiliyorum 2+2 nin 4 ettiğini görebildiğime göre aklımı algılıyorum

ayrıca inanmadıgım şeylerden nasıl şüphe edyimki Ruh varmıdır?

2+2'nin 4 ettiğini hangi duyu organınla algılıyorsun? Kulak, burun, dil? Yoksa senin duyu organların bizden farklı mı? Bir de sevgi, aşk falan sende yoktur ama olsaydı nerenle algılayacaktın. Algılamayacağın için sana göre onlar da yok. Ayrıca tek hücreli canlıları da kendin hiçbir organınla algılayamazsın. Sana göre tek hücreli canlılar da yok.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

GEne bundan 31412412 gün önce yaptığım cevabı Ateistlere gönderiyorum...

Ulan neden bizim Allahımız'la uğraşıyorsunuzki Gidin kendize tapıcaak kola kapağı, don lastiği (hayaliniz geniştir bulursunuz tapıcak saçma şeyler.)vsvsvs...bişeyler bulun ...

Sonrada gelin  bizim don lastiğimiz(kola kapağıda olabilir )  böyle yaptı sizin allahınız ne yaptı? diyinki bizde size cevap verelim Aciz insanlar.

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek

trabs0n bunu yazdı:

Ulan neden bizim Allahımız'la uğraşıyorsunuzki Gidin kendize tapıcaak kola kapağı, don lastiği (hayaliniz geniştir bulursunuz tapıcak saçma şeyler.)vsvsvs...bişeyler bulun ...

Sonrada gelin  bizim don lastiğimiz(kola kapağıda olabilir )  böyle yaptı sizin allahınız ne yaptı? diyinki bizde size cevap verelim Aciz insanlar.

hocam bu şekilde saygısızca yaklaşırsan alacağın tepkide aynı şekilde olacaktır, unutma.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

trabs0n bunu yazdı:

Ulan neden bizim Allahımız'la uğraşıyorsunuzki Gidin kendize tapıcaak kola kapağı, don lastiği (hayaliniz geniştir bulursunuz tapıcak saçma şeyler.)vsvsvs...bişeyler bulun ...

Sonrada gelin bizim don lastiğimiz(kola kapağıda olabilir ) böyle yaptı sizin allahınız ne yaptı? diyinki bizde size cevap verelim Aciz insanlar.

Hocam Lütfen Otokontrol, Dinle Dalga geçen felan yok. Allah yoktur diyor. Bu onun inancı, Değiştirebiliyorsan Harika Şahane bir Fikir beyan et değiştiriver, Aksi Halde Sataşmalar Felan Banlanman la Ve Üzücü Kırgınlıklar la Sonuçlanır. Gerilmeden tartışalım, Tamammı Güzel Kardeşim. ;)

Bu arada Don Lastiği Kola Kapağı oldukça Komik Geliyor kulağa. O Adamlar Ateist Yaradan Bir Güce İnanmıyorlarki Kaldıki Senin Don Lastiğine Tapacaklar. :) 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 13479 Toplam Mesaj: 127