Amazon'dan TL İle Alışveriş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Merhaba. Böyle bir şey mümkün mü? Yani işbankası TL hesabımdan ödemeyi yapacağım mesela. Olur mu? Olmazsa ne yapmak lazım? İlla dolar hesabı mı açmam lazım? Başka kolay alternatiflere de açığım.

literatur tarafından 05/Kas/17 11:25 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

Yurtdışı alışverişlerinde, banka o saniyenin güncel kuruna göre hesabından TL cinsinden para çeker. 

Kurlar bankadan bankaya farklılık gösterebilir, ayrıca bazı bankalar yurtdışı alışverişlerinde komisyon alıyor.

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Konu basligina bir el at istersen

KNOWLEDGE IS POWER!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    OCEANUS bunu yazdı

Konu basligina bir el at istersen

Nolmuş ki konu başlığına?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

senin hesabında 100 tl oldugunu varsayalaım normal piyasa şartlarında euro 4 tl iken banka kapalı piyasada 4.1 den sana 23 24 küsür euro satar.

yani tl hesabını otomatik olarak euroya çevirir.

Ancak amazondan euro ile alırsan normalde 3.85 ken 4 ten sayıyordu şimdi ise düşünemiyorum amazon kur çeviriciyi tavsiye etmiyorum.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

senin hesabında 100 tl oldugunu varsayalaım normal piyasa şartlarında euro 4 tl iken banka kapalı piyasada 4.1 den sana 23 24 küsür euro satar.

Ancak amazondan euro ile alırsan normalde 3.85 ken 4 ten sayıyordu şimdi ise düşünemiyorum amazon kur çeviriciyi tavsiye etmiyorum.

+1

Sen döviz üzerinden alışveriş yap hocam banka tl ye çevirsin daha sonra.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    rapidhacker550 bunu yazdı

+1

Sen döviz üzerinden alışveriş yap hocam banka tl ye çevirsin daha sonra.

Anlamadım sayın arkadaşlar :/ İkinizin söylediği ayrı şeyler sanki. Bana bunu karşınızda eyitılmez biri varmış gibi anlatın. Şunu da ekleyeyim, şubeye girmeden atm ve işcep üzerinden işimi halletmek istiyorum.

literatur tarafından 05/Kas/17 14:33 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Amazonda ödeme kısmında sana iki seçenek sunuyor. Amazon kurunu mu baz alalım yoksa banka kurunu mu?

burda amazonu seçersen sağlam bi fark oluyor, ama bankanın nispeten daha az.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Amazonda ödeme kısmında sana iki seçenek sunuyor. Amazon kurunu mu baz alalım yoksa banka kurunu mu?

burda amazonu seçersen sağlam bi fark oluyor, ama bankanın nispeten daha az.

İşte aradığım netlik. Teşekkür ederim. Süreci hiç bilmediğim için alışverişe girişip işin bu noktasına gelmeye çalışarak vakit harcamadım, onu da itiraf edeyim. Diğer arkadaşlara da teşekkür ediyorum, sağolun.