folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android - Ayni Anda Birden Cok NFC Karti Okumak Mumkun Mu?

Android - Ayni Anda Birden Cok NFC Karti Okumak Mumkun Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

Selamlar, proje icin tek bir telefon ile ayni anda multiple NFC tag okumak amacim var ama android'te tecrubeli degilim ve boyle bir seyi telefon ile yapabilir miyim ondan da emin degilim. NFC kendi icinde bunu destekliyor bazi sistemler var ama dedigim gibi telefonlar buna uygun mu bilmiyorum yazilim ya da donanim olarak.

Tecrubesi olan ya da bir yere yonlendirebilecek arkadaslar avrsa cok mutesekkir olurum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Merhaba hocam. Bunu oldukça gelişmiş hack yöntemleri (***) ile bir şekilde yapabiliyorlarsa bilmiyorum ancak normal şartlar altında Android'de NFC'den aynı anda tag alamazsınız.

***hack yönteminden kasıt bir şekilde NFC'nin tetiklemesini geciktirip, yine de id sini alıp işlem yapabiliyorlarsa vs. Çünkü normal şartlarda Android'de işler şöyle yürüyor. NFC cihaz telefona yaklaştırıldığında otomatik olarak bir servis tetiklenir, siz bu servisin tetiklendiği görünce cihazın id'sini alır işleminizi  yaparsınız. Ancak aynı anda NFC cihazlar yaklaştırıldığında servis tetiklense bile ya cihazların hiç birinin id'sini alamayacak, ya da aralarından rastgele birtanesininkini okuyabileceksiniz.

manyaki tarafından 23/Eki/18 17:05 tarihinde düzenlenmiştir

since 2005 // tbt
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

Anladim hocam tesekkur ederim. Buraya yazmadan once internette de kisitli bilgimle bir arastirma yapmistim genel olarak olumsuz cevap verilmis ama yine de burada da sansimi denemek istedim. Universitede guzel bir projenin onemli bir basamagini kirpmak durumunda kalacagiz sanirim :) 

Sensorlerden ayni anda veri okumak hedefimiz vardi, belki araya ekstra bir donanim sokariz cozebilmek icin..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    asa42 bunu yazdı

Anladim hocam tesekkur ederim. Buraya yazmadan once internette de kisitli bilgimle bir arastirma yapmistim genel olarak olumsuz cevap verilmis ama yine de burada da sansimi denemek istedim. Universitede guzel bir projenin onemli bir basamagini kirpmak durumunda kalacagiz sanirim :) 

Sensorlerden ayni anda veri okumak hedefimiz vardi, belki araya ekstra bir donanim sokariz cozebilmek icin..

hocu nfcnin çalışma prensibine ters değil mi istediğin şey.

Sıvı ortamda koşayım istiyorsun

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

La mail geldi birisi konuna yazdı diye daha yeni ama hiçbi şey yok? :D

Neyse

@end hocam yeni gördüm senin yazını. Aslında dediğin gibi değil, NFC tam da böyle işler için özelleştirilmiş, NDEF diye aratırsan özellikle çok daha anlamlı sonuçlar bulursun. Çarpışma önleme algoritmaları falan geliştirmişler donanım tarafında yani mümkün aslında. Ve biz telefon değil de başka bir reader ile çoklu olarak okuyoruz şu anda. 

Ama iştr yazılım tarafında androidciler ios cular tembellik yapıp yazmamışlar demekki kodunu

Toplam Hit: 1666 Toplam Mesaj: 5
nfc