folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android Oreo Background Service

Android Oreo Background Service

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Bilindiği üzere android 8 den sonra android artık arkaplan uygulamalarına izin vermiyor. Ön planda çalışmasına izin veriyor sadece.

Yani bir servis yazdığımızda arkaplanda artık çalıştıramıyoruz. Ön planda çalışması gerekiyor.

Benim arka planda bir servis yazmam gerekiyor bu servis ile bir portu sürekli dinleyip sunucu-client arasında iletişim kurmam ve data gönderip data almam gerekiyor sürekli.

Yani kişinin çevrimiçi/çevrimdışı durumunu sürekli olarak almak istiyorum.

Bunun için de bir servis ile sürekli olarak cliente ping atarak kontrol etmem gerekiyor.

Fakat burada google arkaplan servislerini kısıtladığı için saçma sapan bir (AAA uygulaması arka planda çalışıyor gibi) bildirim göstermeden arka planda bu servisi çalıştırmak istiyorum.

Bunun için ne yapabilirim ? Whatsapp , facebook, Twiter bunun için ne yapıyor ? Yada ben ne yapabilirim ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 1450 Toplam Mesaj: 1
android oreo