Anneye Babaya Alınmalık Telefon Önerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Özelden soranlar oluyordu hem akıllı olsun hem ucuz bi şey olsun diye. Önerim Hiking A12.

http://www.hepsiburada.com/hiking-a12-pm-telcephikinga12

1 GB ram ve 16 GB hafızası var. 4G bile var. MT6735p (Snapdragon 410 ile eş değer) işlemci ve 720p ips ekran. İlk çıkan GM Disovery ayarında telefon işte.

https://www.youtube.com/watch?v=b4mpT0lsbI4

mkyb tarafından 04/Eyl/16 12:47 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Hocam bizimkiler +100 lira verip vestel venüs almışlar sanırıö herşeyi aynı :(

iyibu! yeniden..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Hocam bizimkiler +100 lira verip vestel venüs almışlar sanırıö herşeyi aynı :(

Venüste hangi modeli Turkcell için ürettiklerini diyorsan yazık etmişsiniz o cihaz berbat ötesi.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

hocam bende bir aydır babama telefon bakıyorum. Hatta sana mı sorsam diye düşündüm ama son zamanlarda çok fazla şey sorduğum için yüz bulamadım :)

Bende g3 var istese onu vereceğim ancak ekran çok büyük istemiyor. Daha ele avuca gelecek bir şey istiyor. LG beat ler ile Samsung mini ler bir de en olmadı 4s veya 5s olacak gibi duruyor. Haftaya memlekete gittiğimde bi telefoncuda göstereceğim hangisini beğenirse artık.

Aslında iphone kullanım olarak babam için daha rahat olur diye düşünüyorum. Sağını solunu kurcalamayacak zaten. Kullanımı daha basit ve kolay gibi. (gerçi androidten sonra bana aşırı karışık geliyor ya neyse, babamın symbian ı deneyimini saymazsak ilk akıllı telefonu olacak sonunda)

Facebook kullanacak (yoğun bir şekile), bir emekliden beklenmeyecek kadar konuşma ve mesajlaşma trafiği var, haber vs uygulamaları da istiyordu ki onlar kolay uygulamalar ile hallederim.

Kafam iki ana soru var. Beatler veya miniler performans olarak 6ay 8 ay sonra pederi üzer mi? Kasma çökme vs

iphone şarj olarak ve bahsi geçen güncellemeden sonra 4s ve 5s lerin heder olması aynı şekilde pederi üzer mi?

Büyük ekran sorunu olmasa g3 alırım ömürlük kullanır ama kabul ettiremiyorum işte.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Beat ve Mini serisi üzer. Amiral gemilerinin minileri açık ve net söylüyorum yaramaz. Ana serinin isminden nemalınarak çıkarılmış çöp hepsi.

iPhone 4S almayın işi bitti onların. En az 5S alınır iPhone serisinde. Zaten ekran olarak farkları yok 5S'te üstten 1 satır daha büyük ekran.

Facebook çok kullanıyorsa kesinlikle 32 GB hafıza alın hocam Facebook sağlam önbellek yiyor telefonda. 5-6 GB facebook verisi sildiğimi bilirim.

Şarj konusunda 5S'ler son gelen güç tasarruflu güncelleme ile akşamı görüyor. Telefon bilerek işlemciyi yavaşlatıyor zira. Kasma olmaması içinde kesinlikle aldıktan sonra güncellemeleri kurmayın. Zaten 2013'te çıkmış cihaz Apple ipini çekmek için iPhone 7'yi bekliyor.

mkyb tarafından 04/Eyl/16 14:43 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Ana baba biraz yaşlı olunca dokunmatik ekranlı telefonları kullanamıyorlar.

Bu yüzden onlara tuşlu bir telefon bulmak lazım.

Acaba http://www.hepsiburada.com/praktica-z10-p-TELPRAKTICAZ10-S adresindeki Praktica veya onun eşdeğeri telefonlar nasıldır MkYb?

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu tip telefonlar ucuzlamış. Geçen sene dedemgile bakmıştım bunlardan 350 lira fiyatı görünce siktir çekip kapatmıştım sayfayı. Çinde 10 dolar olan telefon bunlar. Tuşları ne kadar büyükse ekran o kadar ufak hocam. Yakın görme problemi varsa pek önermiyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bu tip telefonlar ucuzlamış. Geçen sene dedemgile bakmıştım bunlardan 350 lira fiyatı görünce siktir çekip kapatmıştım sayfayı. Çinde 10 dolar olan telefon bunlar. Tuşları ne kadar büyükse ekran o kadar ufak hocam. Yakın görme problemi varsa pek önermiyorum.

Acaba kaliteleri nasıldır ? İnsanın elinden bir kere düşme ile hemen bozulur mu ? Asıl benim merak ettiğim nokta burasıdır....

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Vay be anneye babaya alınık telefonlar bile dokunmatik olmuş.

Bende tuşlu bişey görücem sanıyordum :)

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Praktica bayağı eski bir marka Alman markası fotoğraf makineleri falan var antika. Eğer isim haklarını satmadılarsa marka olak sağlam marka olduğunu söyleyebilirim.

mkyb tarafından 04/Eyl/16 15:30 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1879 Toplam Mesaj: 10
baba telefonu