Araç İçi Kayıt Kamerası Hakkında Bilgi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar. Araç yol kayıt kamerası almak istiyorum, bu konu hakkında bilgi, öneri almak istiyorum. 

Öncelikle sizin kullanıp memnun kaldığınızürün varsa ya da şunu kesinlikle alma dediğiniz varsa onları yorumunuzda belirtebilir misiniz?

Kamerada nelere dikkat etmem gerekli gps, fps, lens, güç girişi, (24 saat kayıt olmalı mı?) ... vb. 

Forumda bir konu buldum biraz baktım ama malum şartlardan dolayı sürekli değişen bir süreçteyiz hem fiyat olarak hem de güncel ürün olarak ondan tekrardan konu açmamın daha sağlıklı olacağını düşünerek sizlerden bilgi almak istedim.

Şimdiden teşekkürler.

Önceki konu

https://www.tahribat.com/forum/arac-yol-kayit-kamera-hk-254570

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Bütçen uygunsa direkt Viofo al hocam.

5-6k dan fazla bütçe varsa ona göre model söyliyeyim.

Tabi senin kullanım amacın ne? ön arka ve araç içi kayıt mı?

kaliteli görüntü mü istiyorsun?

ben gpsli ucuz bir model aldım. hatta markasız. görüntü net değil plaka çoğu zaman okunmuyor.

çünkü kullanım amacım önüme kıran ya da aniden çıkanı kanıtlamak. o yüzden bütçe çok ayırmamıştım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeTr
    DeTr's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar. Araç yol kayıt kamerası almak istiyorum, bu konu hakkında bilgi, öneri almak istiyorum. 

Öncelikle sizin kullanıp memnun kaldığınızürün varsa ya da şunu kesinlikle alma dediğiniz varsa onları yorumunuzda belirtebilir misiniz?

Kamerada nelere dikkat etmem gerekli gps, fps, lens, güç girişi, (24 saat kayıt olmalı mı?) ... vb. 

Forumda bir konu buldum biraz baktım ama malum şartlardan dolayı sürekli değişen bir süreçteyiz hem fiyat olarak hem de güncel ürün olarak ondan tekrardan konu açmamın daha sağlıklı olacağını düşünerek sizlerden bilgi almak istedim.

Şimdiden teşekkürler.

Önceki konu

https://www.tahribat.com/forum/arac-yol-kayit-kamera-hk-254570

2 gün önce  

70mai A500s DashCam Pro Plus+  aldım gayet başarılı ortlama fiyat olarak 1600 - 1800 arası ben 1800 den aldım  ( Döviz dalgalanmasından nasibini alıyor tavsiyem hemen al ) 

GPS falan var görüntüyü ister kendi ekranından ister telefonundan izleye biliyorsun, acil durum kaydı yapıyor acil durum kayıtlarını ayrı bir klasörde tutuyor kayıt ayarları 1 - 2 - 3 dak olarak ayarlıya biliyorsun döngü kayır sistemi var bellek dolunca en eski videoyu siliyor türçe desteği yok gelecek diyende var gelmeyecek diyende  yazdıklarımın dışından bir sürü inceleme videosuda mevcut  izleyebilirsin 

Kelimeler Kanatır !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Biraz geç döndüm kusura bakmayın. 

bütçeyi yazmamışım, 2bin civarı çıkabilirim.

plaka okunacak kalitede olsa yeterli, arka kameraya gerek yok.

gps li olması sanki daha iyi olacaktır. 

aklıma gelenler şimdilik bunlar. 

yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim. yazdığım bütçeye göre önerilerinizi dikkate alıp incelemede bulunacağım, teşekkürler.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Bana da bir tavsiye lütfen.

Araç dururken de kayıt alabilen bir cihaz arıyorum.

Hem ön hem arka olmalı.

Tşklr,

Selamlar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Hocam biraz btçeni zorlarsan şunu tavsiye ederim:

https://www.amazon.com.tr/VIOFO-Kameras%C4%B1-Dashcam-Sens%C3%B6r%C3%BC-Maksimum/dp/B07RXQLV5C/ref=sr_1_7?crid=1IRNV0OA9WKZQ&keywords=viofo&qid=1686676395&sprefix=viofo%2Caps%2C215&sr=8-7

iyi bir model alacaksan da aklında bulunsun kamera ücretinin üstüne;

-GPS modülü

-Park anında çekmesi için kablo tesisatı 

extra ücretli satılır. paketin içindeyse ya iyi bir kampanyaya denk geldin ya da kaliteli bir model almadın :D

mesela viofonun sadece güneş ışığı yansımasını engelleyen filtresi bile 600-700tl den başlıyor. viofodan memnun kalırsın onu diyim :D

ilk etapta sadece kamera alıp bir kaç ay sonra da park modülü gps falan yavaş yavaş alırsın. avrupada asgari ücretli 1-2 günlük çalışmayla bunu full set olarak alabilir o da bizim ayıbımız olsun :D

--------------

Bütçe çok yok idare etsin diyorsan bendekini satabilirim. ilan atıyorum incele. ben de viofo alacağım o yüzden satıyorum.

plaka gündüz aydınlıkta yakında okunur. hızlı gidiyorsan ya da hafif karanlıkta mümkün değil okunmaz :D aracı yeni aldığım için iyi bi model araştıramadım o yüzden idare etsin diye almıştım.

detaylar ilanda: https://link.dolap.com/mk8nh

mürite 600tl bırakırım. bu arada videoları almak için windows pcye takmak zorundasınız kartı. yoksa görünmüyor.

-------------

yok o da olmaz diyorsan hocam; cihazda ekran olmasa da olur, sesli komutu ingilizce olarak kullanayım diyorsan 70mai 1s bakabilirsin.

https://www.amazon.com.tr/70mai-Midrive-D06-Ara%C3%A7-Kameras%C4%B1/dp/B07J34LVCH/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=2RA6NTEAALWVY&keywords=70mai+1s&qid=1686676863&sprefix=70mai+1s%2Caps%2C197&sr=8-1

joe_black tarafından 13/Haz/23 20:23 tarihinde düzenlenmiştir