folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Araç İle İlgili Bilgi Ve Tavsiye

Araç İle İlgili Bilgi Ve Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek

Bu aralar 1M kadar bir bütçem var. Araç almayı düşünüyorum. Bir süredir pegout 508 ile ilgileniyorum. Bu aracı kullanan varsa deneyimini paylaşırsa iyi olur. 

İhtiyacım olan Araç sedan, geniş, konforlu ve mümkünse full paket olmalı. En fazla 4-5 yaşında olabilir. Km kesinlikle 100k altında olmalı. Çok yakmasın. Benzin veya dizel fark etmez. Ortalama ayda 2 defa uzun yol yapıyorum. Diğer zamanlarda şehir içi kullanım. 

Pegout 1.5 dizel GT eat8 veya allure paketi olabilir. 1,6 benzinli de olabilir. Gt veya allure. 

Bakımını yapalım Çok masraf çıkarmasın istiyorum. 

Normalde ilk tercihim passat olurdu ama fiyat farkı çok. Kredi veya borç almak istemiyorum. 

Satarken de çok zorlanmak istemem. Alacağım aracı en az 3 yıl kullanmak istiyorum. 

gremlin tarafından 13/Nis/24 01:59 tarihinde düzenlenmiştir

imza.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek

Fabrikasyon LPG'li Civic ya da Corolla tavsiye ederim şanzıman bir eat8 değil ama en sorunsuz en az yakan ve satışı en kolay araçlar bunlar 

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Pejo rifter gt line 

750 850 arası , 2020 model 50k km bulunabilir.  

Kalan 200 250 k . 3 e bölünüp , tüpraş , yapıkredi , 1 tanede ismi cismi bilinmeyen hisse senedine basılır. 

Bakarsın yaz sonu  züpriz olur 

samaccc tarafından 13/Nis/24 07:36 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Pejo rifter gt line 

750 850 arası , 2020 model 50k km bulunabilir.  

Kalan 200 250 k . 3 e bölünüp , tüpraş , yapıkredi , 1 tanede ismi cismi bilinmeyen hisse senedine basılır. 

Bakarsın yaz sonu  züpriz olur 

Hocam rusyada Gazprom hisse toplamistim savaş başlayınca. Oradan %70 i çekip ev araba alıyorum. 

Sedan seviyorum. Rifter uymaz bana. 

@xcorpix LPG olmaz. Civic güzel ama kullandım bir süre 508 ondan daha iyi. Spor ve teknolojik

gremlin tarafından 13/Nis/24 11:09 tarihinde düzenlenmiştir

imza.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spyMASter
    spyMASter's avatar
    Erkek

1 milyon bütçen varsa skoda octavia 2018-2019 1.6tdi al.İç hacim, bagaj hacimi, yol tutuşu, konforu çok iyi.Ortalama 4.9 yakıyor.Uzun yolda 3.8 civarı.Düzgün kullanıldıktan ve bakımlarını aksatmadıktan sonra dsg sorun çıkarmaz.Daha önceki aracım 2012 audi a3 240 bine kadar şanzımanda problem çıkarmadı.Şuan kullandığım octavia 70 binde sorunsuz. Yurtdışında yunanistan,macaristan, çek cumhuriyeti birçok ülkede bagaj ve iç hacimden dolayı taksi aracı olarakta kullanılıyor düzgün kullanımda dsg sorun yaşatmadığını burdanda anlayabilirsin.Ayda iki kez uzun yol yapıyorsan egr ve dpf dolmasından dolayı problemde yaşamazsın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

1.5 m alti bütçe için çok fazla seçenek yok hocam maalesef durumlar belli ama benden sana tavsiye haziran balonunu bekle daha da düşebilir piyasa. Şu an hem bayram hem de yaz girişi balonu var. Anlamsız ama psikolojik..

Sıfır ayarında olmadıkça DSG önermem.

1m param olsa benim 2 seçeneğim olurdu;

-Ya full+full cam tavan hayalet gösterge tesla ekran cart curt  düşük km tertemiz bir megane alır devam ederdim.

-Ya da degisensiz 1 2 parça boyalı 70k km alti bir Opel insignia alırdım. Füme renk.

508e binmedim hiç ama bence piyasa psikolojisi  Peugeot söz konusu olunca , özellikle de  yeni serisinde Suv modellerinin tutuldugu yönünde. Sirf bu yuzden Hatchback ve sedanı seni satarken yorabilir.

Not: bir paragrafta 1.6 litre benzinli demişsin ama o motor hem eski model bir teknoloji olur hem de cok cok yakar hocam. Yeni teknoloji dizeler 1.5 litre eco dizel oluyor. 1k km götürür tahmini. Benzin aldığın anda full depo ile 500 600 km den fazla gidilmiyor maalesef...

Hayırlı alışverişler dilerim.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
Toplam Hit: 274 Toplam Mesaj: 6
araç tavsiye pegout 508