folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Artık İnsanlığımı Sorgulamaya Başladım

Artık İnsanlığımı Sorgulamaya Başladım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Herhangi birisi yapmaması gereken bir şey yaptığında ona ceza vermek gerektiğini düşünüyorum. Ve bu cezanın şiddeti karşımdakinin beni anlamaması durumunda kademeli olarak artıyor. Hak edilen bir cezayı uyguladığımı düşündüğüm için merhamet duygum tamamen yok oluyor. Empati kurduğumda ise " Ben de olsam bu cezayı hak ettiğim için kabullenirdim." diyorum kendi kendime.  İlkokul dördüncü sınıfa giderken ilk hayvanıma sahip oldum; bir köpek...  İlk hakimiyetimi onun üzerinde kurdum. Onu tvde gördüğüm diğer köpekler gibi eğitmek istedim ancak başarılı olamadım. Sırtına sopayla vurdum, dediğimi her yapmadığında daha sert vurdum. En son bacağına bütün gücümle vurdum.  O sesi hayatım boyunca unutamadım. - [Ama hak etmişti de, söylediklerimi bilerek yapmamıştı - Saçmalama o sadece bir köpek, bunların hepsi senin suçun! Çünkü ona sabır ve sevgiyle yaklaşmadın.] Bu iki düşünce arasında yaşıyorum hayatımı. Her sinir patlamamda merhamet duygum ve empati yeteneğim kayboluyor. 17-25 yaş arası dönemde ortalama haftada 3 defa bu hale giriyordum. Şu an ayda 1 diyebilirim. Bunu az önce 10 aylık bebeğimi tartaklamış olmamdan dolayı yazıyorum. Sebebi ise yaşam ünitesine yaklaşmaması için onu bir kaç defa uyarmama ve onu uzaklaştırmama rağmen tekrar oraya gitmesiydi. Ağlaması durmadan annesinin kucağına da gitmesine izin vermedim. Yarım saat ağladı ve her saniye öfkem bir ateş gibi ciğerlerimi yakıp büyüdü. En son evden çıkıp gittim. Kendimi çok kötü ve çaresiz hissediyorum. Psikiyatriste gittim yüzüme dahi bakmadan 2 tane ilaç yazdı gönderdi.  Adama dedim yıllarca her türlü uyuşturucuyu kullandım sinirlenince kendimden geçiyorum, sonunu düşünmeden hareket ediyorum.  Adam dedi birine zarar verirsen sen sorumlu olursun.  Ana bacı küfür edip çıktım. Şu an başım şiddetle ağrıyor Bu tarz sinir bozuklukları ya da kontrol manyakları varsa  öfke anını nasıl kontrol altına alıyorlar bana da bir söyleyebilirler mi? Ya da ne bileyim bi çare bi tavsiye... 

Not: Şu an eve geldim ve yazıyı pc ye aktardım hala ağır bir depresyon içimdeyim . İçimde zerre yaşama sevinci kalmadı .

İndia İndia !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Her ne kadar küfür edecek olanlar çıkabilirse de, aslında insani bir durum.

Ben sorunların psikiyatriste gidilerek çözüleceğini düşünmüyorum (sürekli artan dozlarla yaşayıp sorunlarını erteleyip sonradan daha fazla sorunlara sahip olmak istemiyorsan). Psikoloğa da bir problemle gitmedim bilmiyorum ama iki konuşma ile seni başka bir insan yapabileceğini sanmıyorum.

Yapman gereken kendini eğitmek ve (sen doğrusunu bilesen de) bazı insanların/hayvanların/çocukların senden cahil olduğunu kabul etmek. Yani hayatın abzürd olduğunu mantık çerçevesinde ilerlemediğini baştan kabul edip, çok akıllı mantıklıysan bunun sadece kendini ilgilendireceğini anlaman. Hele öyle çocuğa mocuğa ota boka bağırırsan sonuçları düzeltmek istediğin şeyden çok daha kötü olur. Beyinde birşeyler ağaç algoritmasıyla diziliyor sen root dizinere hoş olmayan şeyler yazarsan alt dizinler onlarla ilişkilendiriliyor diyeyim. Muhtemelen senin root dizinlerde de tamamen düzeltilemeyecek boyurlarda bad sectorler vardır =)

Çocuğum fln yok ama onla ilgili de bir internette araştırma yap, hangi yaşlar arasında neyi anlayabildikleirnin bir tablosu vardır yani doğru-yanlış, yalan-doğru, sebep-sonuç gibi şeyleri anlamalarının belli yaş aralıkları var. Eğer anlattığın şeyi algılayacak donanım henüz gelişmemişse (ki 10 aylık dion amq) sen çocuğa değil havaya anlatmışsındır. Excelin içine c++ kodu yazıp çalışmayınca sinirlenmekten farkı yok yani. Bunun yerine teknik çözümlere kafa yor. Aklıma gelenler: Uzatma kablosu ile yaşam ünitesini uzağa koymak, erişmesini engelleyecek engeller falan koymak, (son çare olarak) orda öcü var demek. çocukları kandırmak oldukça kolay yani, yeterki aynı protokolden haberleş

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gn_Star
    Gn_Star's avatar
    Erkek

hocam bana kalırsa çoğu şey hele de karşındaki çocuk,hayvan,cahil bir insan, vs gibi yani seni pek anlamayanlar için öfke oldukça yanlış öfkelenirken yani olayın en baslarında kendinde oluyor musun yoksa tamamen bilincini kaybedıyor musun onemli olan kısım burası gıbı eger ki bilincini kaybedıp ne yaptıgın hakkında en ufak bır goruntu bıle yoksa aklında buna gösterilecek yol cok azdır, ama kendini kaybetmıyorsan bırıne ofkeyle bısey anlatmanın ımkansız oldugunu sende ıyı kımse anlayamaz sanırım, toplumumuzda dayak arsızı dıye bi tabir var, yaramaz cocuklar hemen her ailede olan bişey insan yapısı yanı bu ama sızde farkındasınızdır cocuk sonucta bi bilinci yok sizi anlamıyor siz ona bagırınca bısey olmayacak bunun yerıne sevgıyle yaklasıp bunu yapmamasını saglamaktan baska yapacak hıc bısey yok gıbı ki bu durumda bile hemen yaptıgı seyı yapmayı bırakıcak degildir sonucta cocuk ne yaptıgını bilmiyor sizin yapmanız gereken öfkelendiğinizde kontolu elinize almanız ve şiddet uygulamamanız öfkelenınce geçmişte mutlu oldugunuz bi an'ı dusunun mesela belki faydası olabilir, içinizdeki öfkeyi büyütmek yerıne sevgıyı büyütün ki zamanla belki öfkeniz yada öfke kontrolunuzde tamamen sizin elinize geçebilir

Değişim, başarısızlığı gidermenin ilk adımı. Başarıya her yolla ulaşabiliriz ama girişi tektir o da değişim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Cevaplar için teşekkürler hocalarım.  Bu gün samimi bir arkadaşım aradı onunla dertleştik. Bana zikire devam etmemi tavsiye etti . Düşününce zikire gittiğim dönem daha sakin olduğumu fark ettim. Bu gün ikindi namazından sonra gideceğim. İnançlı bir şekilde kendimi hazırlıyorum . Sizin dediğiniz gibi daha pozitif ve sevgiyle olaylara bakmaya çalışacağım. Bu arada şeyhim bilgisayar mantığını insan üzerine çok iyi işlemişsin kendime ders çıkaracağım. Uzun vadede "umarım"  olacak iyi gelişmeleri de paylaşırım .  

İndia İndia !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kocero
    kocero's avatar
    Erkek

Guzel insan yazdiklarini okuduktan sonra inanki aklimdan gecen tek sey aynaya baktigimi hissetmem oldu... Sukurler olsun sorunlarimi astigimi dusunuyorum, ibadetlerine dikkat eden ve zikir ile cozum arayan birisisin ama dikkat etmen gereken hic bir seyi bilincsiz yapma ! Ruh acligi kadar buyuk sikinti veren bunalima sokan baska bisey yoktur. <o sadece zikir ve ibadetle doyar,onu doyurmayi Peygamberimiz ogretti ibadetin az ama devamli olani makbuldur diye. Birden bire mideyi doldurup yemekten bikip sonra 3 gun ac birakirsan mide sanci yapiyor. ;

Ben kendi yasadiklarimdan sorun ve cozumlerini kisaca anlatayim umarim faydasi olur.

Kendimi inanc ve insanligim konusunda duzeltme icin gosterdigim caba aslnda sadece cevremdeki insanlarin hatalarini aramaktan ibaretmis, Esim, Cocuklarim, Arkadaslarim, arabam ev esyalarimin duzeni durusu bile gozume batip nefesimi kesmeye basladi, kirip dokmeye dagitmaya insanlara hakaret etmeye basladim ve bunu gururla yapiyordum. hak ediyorlardi diye dusunup kendilerini duzeltmek zorunda olduklarini aksi taktirde cevremde yer alamicaklarina kendimi oyle inandirmistimki. 

Hani inancliyiz ya peki inandigimiz sey neydi ve bize neyi ogretti ilk olarak 

Seni yaratan Rabbinin adiyla oku 

Bizi bir yaratan oldugunu onun adelet sahibi olduguna onun kuvvet ve kudret sahibi olduguna gercek iman ettikten sonra bildigim tek sey vardi.

Ben kendimi Allah yerine koyup onun yerine adaleti ve duzenimi saglamaya calisiyorum ?

Olan herseyin yapilan herseyin bir sebebi vardi ve bu konuda bana dusen seyleri Allah ogretmisti orneklerle

Hakki ve Sabri tavsiye et demisti  

Basina gelenlere karsi teslimiyet goster ve bana guven demisti Hz.Ibrahim ornektir

Cevrendekilere karsi sabir ve merhametli ol demisti Hz. Muhammet orenektir

Suan sukurler olsun rahatim huzurluyum. Insallah sende kisa zamanda sorunlarina cozum bulup selamete erersin.

BILDIKLERINI YUZLESTIR HAYATLA ve SINAMAKTAN KORKMA !!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Hocam sen bi yakin dovus sporuna baslasana. Tertemiz doversin dayagini da yersin pamuk gibi olursun. Yari psikolog olarak asiri ciddiyim ofke kontrolu derin nefes vidividi diyenlerin ustune de Freud firlatirim. Onlar bi ise yarayaydi psikoloji bolumunun yarisi issiz kalirdi.

sigara değil, balık olan.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek

ne namazı ne niyazı ne zikiri ya... sen zikirlik değilsin ağır hastasın bunu kabul edip psikiyatriste gitmelisin. ne kadar hastalıklı şeyler yazdığının farkında değilsin sanırım. Zikirmiş ya...

Eğer hayırlı birşeyler yapmak istiyorsan, hayvanlardan çocuğundan ve anasından uzak dur. Kendini tedavi ettir, o psikiyatrist olmaz başkası olur. ettirmiyorsanda en kısa zamanda zincirle biryerlere bağlarlar umarım seni. narsisttik bencillik egoistlik despotluk sadistlik her bir bokun var maşallah...

driveshaft tarafından 08/Kas/16 22:12 tarihinde düzenlenmiştir

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sivasli_14
    Sivasli_14's avatar
    Erkek
    kocero bunu yazdı

Guzel insan yazdiklarini okuduktan sonra inanki aklimdan gecen tek sey aynaya baktigimi hissetmem oldu... Sukurler olsun sorunlarimi astigimi dusunuyorum, ibadetlerine dikkat eden ve zikir ile cozum arayan birisisin ama dikkat etmen gereken hic bir seyi bilincsiz yapma ! Ruh acligi kadar buyuk sikinti veren bunalima sokan baska bisey yoktur.

Ben kendi yasadiklarimdan sorun ve cozumlerini kisaca anlatayim umarim faydasi olur.

Kendimi inanc ve insanligim konusunda duzeltme icin gosterdigim caba aslnda sadece cevremdeki insanlarin hatalarini aramaktan ibaretmis, Esim, Cocuklarim, Arkadaslarim, arabam ev esyalarimin duzeni durusu bile gozume batip nefesimi kesmeye basladi, kirip dokmeye dagitmaya insanlara hakaret etmeye basladim ve bunu gururla yapiyordum. hak ediyorlardi diye dusunup kendilerini duzeltmek zorunda olduklarini aksi taktirde cevremde yer alamicaklarina kendimi oyle inandirmistimki. 

Hani inancliyiz ya peki inandigimiz sey neydi ve bize neyi ogretti ilk olarak 

Seni yaratan Rabbinin adiyla oku 

Bizi bir yaratan oldugunu onun adelet sahibi olduguna onun kuvvet ve kudret sahibi olduguna gercek iman ettikten sonra bildigim tek sey vardi.

Ben kendimi Allah yerine koyup onun yerine adaleti ve duzenimi saglamaya calisiyorum ?

Olan herseyin yapilan herseyin bir sebebi vardi ve bu konuda bana dusen seyleri Allah ogretmisti orneklerle

Hakki ve Sabri tavsiye et demisti  

Basina gelenlere karsi teslimiyet goster ve bana guven demisti Hz.Ibrahim ornektir

Cevrendekilere karsi sabir ve merhametli ol demisti Hz. Muhammet orenektir

Suan sukurler olsun rahatim huzurluyum. Insallah sende kisa zamanda sorunlarina cozum bulup selamete erersin.

Sana Katılıyorum Gardaş/Ağabey.. Dediğin Gibi Kendinimizi Yaratan Yerine Koyup Adaleti Ve Düzeni Sağlamak Gibi..

Dinimize Göre Hayırda, Şerde Allah'tan.  Bu Dünya İmtihan Dünyası.. Ve Allah Bizlere Dert,Sıkıntı,Keder Verir Ki ''O''nu Analım Diye. Emin Ol Ki Bende Büyük Bir Depresyona Girdim  2 Hafta Boyunca Kafam Bir Dünya (Deliriyor Gibi Çıldırıyor Gibiydim ) Yüzüm Kasılıyor Günlük Hayatımı İdare Edemeyecek Duruma Geldim Ve Tek Başımaydım. Kimse Ne Oluyor Demedi Bana. 2 Hafta Gece Gündüz Allah'ı Zikrettim Andım Her Türlü Derdin,Çarenin Şerrin Herşeyin Çözümü Mutlak Güç Ve Kudret Sahibi Olan Allah'tadir Diye Dua Ettim Ondan Bekledim Derdimin Çaresini Allah'a Sükür ki Allah Gönlüme,Kalbime Dokundu. Ve Huzuru Indırdı Kalbime.. Allah'a Derecesiz Ve Sonsuz Şükürler Olsun (Hamd Olsun) 

psikiyatr Doktor Felanda Olabilir Di Ama Ben Onlara Değilde Bizi Yaratan Bize Bu Derdi Verene Sığındım Kısaca Merhametliyi,Merhametsize Şikayet Etmemeye Çalıştım Ve Onun Adını Andım Her Daim.. 

Ve Son Olarak Sana Tavsiyem Sabret.. Ve Seni Yaradan Rabbinden İste Şifayı.. Belli Bir Mühlet Bunu Dene Eğer Olmuyor İse Doktora Git. Sen Elinden Geleni Yap Olmuyorsa Cözemiyorsan Cözebilecek Olana Git Amma Evvela Kendin Cözmeye Calis. (İbadetle,Zikirle,Duayla. ) Kalpten,,İçten Ve İnanarak Yap. 

Ve andolsun ki insanı Biz yarattık. Ve nefsinin ona ne vesveseler vereceğini biliriz. Ve Biz, ona şah damarından daha yakınız.

KAF Suresi Âyet - 16 Tefsiri

Sen Ki Aşkı Beyhude Ziyan Edersen Biri De Gelir Seni Sigaya Çeker... ÖzKÖK
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

http://www.tahribat.com/forum/bir-zamanlar-bir-bloodmage-vardi-efsane-hani-nerde-212761

bu konuda anlatılan kişisin sanırım.

Sen şimdiki davranışlaının çözümünü bu zamanda arama. çooook eskilerde zaten bir problem varmış.

düzenli bir hayat kurmuşsun. ALLAH nur topu gibi bir çocuk nasip etmiş. Bu güzelliği mahvedebilirsin bilmeden.

bunun için acilen iyi bir psikoloğa gitmelisin.

Öfke herkeste var ama seninki normal değil. inşallah düzelir herşey..

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek

hocam büyük ihtimalle seninle ilk defa burada sohbet ediyoruz ve yine aynı şekilde ilk defa farketiyorum ben seni burada.

ben sana iyi kötü yardımcı olmak için cevap verdiğim zaman sen beğenmezzen napacaksın, adresimi bulup kapıma silahla dayanacak mısın

içinde bulunduğun durum ile yaptığın kötülüklerin ileride affedilmez hatalar doğuracağını bil. bunu aslında sende biliyosun. burada sana verilen cevaplardan çıkaracağın tek şey, senin iyiliğini düşünen insanlar var bu forumda. geri kalanını bence iyi bir psikologla çözmelisin

not: o psikoloğa bencede iyiki küfretmişsin. orada haklısın bak:)

bide ben mesela insanları,arkadaşlarımı fln pek aramam. en yakınlarımı bile. pis bir huy işte. ama haberlerini almak isterim. iyi olduklarını bilmek isterim yani. elimden geleni yaparım onlar istemesede.

bir belgeselde izlemiştim. (animasyonda) insanın beynine küçük elektrik akımı vererek tüm düşünce gücünüzü değiştirebiliriz diyodu amk. hatta taşşak geçiyodu, sizi şuna aşık edelim mi, ya da isminizi değiştirelim mi fln diye :)

yani esas iş aslında beyindeki sinyallerin doğru yere gitmesi. hiç duygusal değil. fizik yani. eğer benim arkadaşım ben onu aramıyom diye bana dırdır ediyosa arada bir ariyim de çocuğun sinyalleri düzelsin .

böyle böyle hissizleştim ama beni sevmeye başladılar fln. bi garip yani. sende sinyallere yoğunlaş. mantıklı düşün ona göre davran. 10 aylık çocuğuda ağlatma bidaha.

bende içimi döktüm, iyide oldu. haydi bakalım

glossiness effect
Toplam Hit: 1077 Toplam Mesaj: 10
depresyon sinir cinnet piskoloji