folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Atari Oyunlarında Joystick Sorunu

Atari Oyunlarında Joystick Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Perihelion
    Perihelion's avatar
    Erkek

benim sorunu hemen anlatıyorum

macintosh kullanıyorum ve OpenEmu adlı programla atari oyunlarını sega oyunlarını vs acıp rahatlıkla oynuyorum.

fakat atari oyunlarının benim bulduklarımın hepsi nes yanı nintendo oyunu. ve nıntendoda A ve B tusu var sag tarafta.

bazı oyunlarda A veya B tusuna sürekli basıp basıp bırakmak gerekıyo bu da yorucu. atari konsol oyunlarında bu boyle degıldi asagdakı gıbı playstation joystick'i ile aynı tus takımları vardı analog tuslar harıç. Sagdaki 4 tuslardan X ve O - A ve B oluyor. ustekılerde basılı tutunca sureklı A ve sureklı B basmıssın gorevı goruyordu bu da A ya art arda basmanın yerıne gecıyordu.

fakat sorun surda ben bu tusları aktıf edemıyorum bu emu'de. nes ten baskada bulamadım oyunları fikri olan varmı. ben bu tusları nasıl kullanabılırım.eskiden atari konsolum vardı aynı oyunları rahatca oynuyordum tum tusları kullanarak. yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Sana 200 TL'lik windows bir bilgisayar ayarlayalım tüm atari oyunlarını istediğin gibi sorunsuz oyna :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Perihelion
    Perihelion's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

Sana 200 TL'lik windows bir bilgisayar ayarlayalım tüm atari oyunlarını istediğin gibi sorunsuz oyna :)

zamanında windowstada oynadım aynı sorun vardı :)) bi turlu yapamadım oynayamıyorum oyunları yahu :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Mame denedin mi mac için varsa en sağlamı o bence.

http://mameosx.sourceforge.net/

DarkSkull tarafından 15/Oca/14 20:46 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Perihelion
    Perihelion's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

Mame denedin mi mac için varsa en sağlamı o bence.

http://mameosx.sourceforge.net/

yok olmuyo o. oyunların hıcbırısını calıstırmıyo. yukledım oyunları eksık dosya dıyo hala

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek

windows kullansaydın sana x360ce tavsiye ederdim. ben kullanıyorum bilgisayara taktığın joystick'in tuşlarını oyuna göre ayarlıyıp cfg olarak kaydediyon. (tuşları klavye tuşlarından alıyorsun.) çok kullanışlı.

ama mac için olanı varmı bilmiyorum.

ha bide xpadder, joytokey ve joy PP var aynı işi yapan onun mac versiyonu olabilir.

piskopatix tarafından 15/Oca/14 21:02 tarihinde düzenlenmiştir

Turkish Special Task Forces - Türkiye Fps oyunları derneği. tstfclan.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Perihelion
    Perihelion's avatar
    Erkek
    piskopatix bunu yazdı

windows kullansaydın sana x360ce tavsiye ederdim. ben kullanıyorum bilgisayara taktığın joystick'in tuşlarını oyuna göre ayarlıyıp cfg olarak kaydediyon. (tuşları klavye tuşlarından alıyorsun.) çok kullanışlı.

ama mac için olanı varmı bilmiyorum.

ha bide xpadder, joytokey ve joy PP var aynı işi yapan onun mac versiyonu olabilir.

bulamadım :s

Perihelion tarafından 15/Oca/14 21:08 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Perihelion
    Perihelion's avatar
    Erkek

ahanda buldum. 2 tuslunun 4 tuslu olanı turbolu tuslar :D bunu openemu'de calıstıramıyorum ayarlarda klasık tus takımı cıkıyor pehh :s

Toplam Hit: 1287 Toplam Mesaj: 8