folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bayramımızı Geri Almak İçin Çok Mu Geç Kaldık?

Bayramımızı Geri Almak İçin Çok Mu Geç Kaldık?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nakamura2
    nakamura2's avatar
    Erkek

Amacım kesinlikle tartışma yaratmak değildir sadece kafamdaki soruları sizlere danışmak isterim,Türklerin bayramı hatta Türklerin ilk bayramı olan Nevruz nasıl olduda başka şeylerin simgesi haline geldi?   Cuma günü bayramını kutladığım herkes neden bana iğrenç bakışlarla karşılık verdi ve peki Atalarımızın mirası olan Nevruz'u geri almamız artık imkansız mıdır sizce?Bunun için bişeyler yapılabilir mi?Fikirlerinizi almak isterim...

Not:Gerçekten Nevruzun Türk bayramı olduğunu bilmeyenlerin sayısı oldukça fazla hatta şöyle söyliym bilen insan sayısı bi elin parmaklarını geçmiyo(Benim çevremde)...

Memento Mori...Blossom Geri Döndün:C Mitozla çoğalan milletleri sevmiyorum:|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Evet gercekten öyle bilenler az bilmeyenleride bu konuda suclamamak gerek nede olsa nevruz gununun içine edildi bu bizim degil bizden öncekilerin hatasıdır simdilerde tuvalet kagıdınan bozma pacavraları sallayarak üç beş p*çin toplanıp kıclarını yırttıkları bi gün haline gelmiştir nevruz öz be öz TÜRK'lerin bayramıdır kultursuz ve tarihsiz bir milletin bizden calarak kendilerine yamamaya calıtıkları tekrar ediyorum öz be öz TÜRK'lerin bayramıdır.

Bırakın anırsınlar bu saaten sonra nevruzun bizim oldugunu söylemek acıklamak yeterli bizim ne günlerimiz ne bayramlarımız var nevruz ise sadece bunlardan biri.Bu gercek bile bazı kanı bozukların ne kadar acınası olduklarını gösterir sonra kalkıp bakın googlede ne yazıyor acın bakın derler bizde guleriz. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nakamura2
    nakamura2's avatar
    Erkek

İlk mesaj editlenemediği için buraya yazmak durumunda kaldım:

Türk milletinin en eski mitolojik unsurlarında yer alan Nevruz Bayramı geleneği Birinci Dünya Savaşı ve Milli Mücadele’nin o

en sıkıntılı günlerinde bile yaşatılmış, kutlanmıştır. “Bilelim ki, milli benliğini bulamayan milletler, başka milletlerin avı

olamaya mahkumdur” diyen Büyük Atatürk, “Türk kimliğini koruyarak çağdaşlaşma” hedefine yürürken; devlet kuran

devlet adamı olarak Türk’ün bütün milli ve manevi değerlerini de kucaklamıştır.

Ata'mızın sahip çıktığı bayramımıza bizler sahip çıkamamışız bu beni gerçekten çok utandırıyo ve Ata'mızın zamanında Resmi Bayram olarak kutlanılan ve kutlamalarda askeri geçitlerin olduğu Nevruz'un günümüzdeki hali gerçekten utanç vericidir bence...

Memento Mori...Blossom Geri Döndün:C Mitozla çoğalan milletleri sevmiyorum:|
Toplam Hit: 1534 Toplam Mesaj: 3