folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Bilgisayar Açılışında Siyah Ekran Uyarısı Alıyorum

Bilgisayar Açılışında Siyah Ekran Uyarısı Alıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Sorunsuz kullandığım laptop'ı kapattım, tekrar açmayı denediğimde siyah bir ekranla karşılaştım.

For realtek RTL8101E/8102E PCI-E Ethernet Controller v1.09 (080602)  

PXE-E61: Media test failure, check cable  

PXE-M0F: Exiting PXE ROM 

şeklinde hata verdi, yukarıdaki yazılar sürekli tekrarlanıyor.

İnternette araştırdım biosla veya hdd ile ilgili sorunlar olabileceği yazıyor. Biosta sıralama HDD, CD/DWD, Lan seklinde.

Bunların yerini değiştirdiğimde birşey değişmiyor.

Yine bios'ta Built-in lan seçeneğini disable ettiğimde yukarıdakı hata yerine operating system not found uyarısı alıyorum.

Format atsam düzelirmi bilmiyorum, ama C'de silinmesini istemediğim dosyalar var. 

Sorunun ne olduğunu çözemedim. Umarım fikri olan vardır. 

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flickR
    flickR's avatar
    Erkek

biosu bi resetlemeyi dene hocam.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Biosa gir Default ayarlarına çekip kaydet. save/setting defaulta enter yapıp kaydetmen gerekiyor f10 olabilir

Noebooku kapat bataryayı sök

sökülü iken biraz beklemende fayda var, sonra pili takmadan şarj adaptörü ile güç verip aç bunu bi denermisin.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

hdd yerinden oynamış olabilir. bir kontrol et. verdiği hata, işletim sistemi yüklü görmüyor. o nedenle lan üzerinden boot etmeye çalışıyor. ya hdd ye geçmiş olsun diceksin, yada işletim sistemine. hdd yerinden oynamadıysa tabi.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

@flickR

denedim ama bişey değişmedi

@siyahbereli

hocam default yapmıştım yine yaptım, dediklerini aynen yaptım ama olmadı.

@crimeangel

zaten internette araştırdığımda sorunu hdd yi kontrol ettiklerinde düzeltmişler, ben de denemiştim söküp tekrar taktım ama olmadı.

lan dan bootu disable ettim tekrar, windows 7 cd si ile format atmayı deneyeyim dedim biosda hdd gözükürken format sırasında gözükmüyordu.

startup repair denedim bu sefer gördü ve startup repairden sonra pc açıldı nasıl olduysa.

şimdi yedekleri alayım. yazılımsal olarak çözdü ama sanırım hdd de sorun var.

cevaplarınız için teşekkürler

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bintang_Merah
    Bintang_Merah's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ekran görüntünü cep telefonunla cekme imkanın varmı.

ayrıca güvenli moddan ile açmaya çalış.

Bintang_Merah tarafından 09/Oca/14 13:28 tarihinde düzenlenmiştir

İşinin Erbabı
Toplam Hit: 1476 Toplam Mesaj: 6