Cizgi Film Kanunları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dj_hacker
    dj_hacker's avatar
    Erkek
    • Havada askıda kalan bir kimse bu durumun farkına varıncaya kadar asılı kalmaya devam eder.

- Tünel girişine benzeyecek şekilde boyanmış katı duvarlardan bazı kahramanlar geçebilirken diğerleri geçemez.

- Hareket halindeki bir kimse yoluna birdenbire katı bir madde çıkıncaya kadar hareketine devam eder İster bir toptan atılsınlar ister koşarak sıcak takipte olsunlar, çizgi film karakterlerinin momentumları o kadar mutlaktır ki onları ancak yollarına çıkan bir telefon direği ya da iri bir kaya yavaşlatabilir. Isaac Newton hareketin bu ani sona ermesini komedyen yardımcısının durması olarak adlandırmıştı.

- Bir cismin 20 kattan düşmesi için gereken zaman, onu iten veya düşüren kimsenin onu kırılmadan yakalamak için 20 katı koşarak inmesi için geçen zamandan büyük ya da ona eşittir Tabii ki böyle bir cisim hem değersiz hem de onu yakalama girişimi başarısızdır.

- Katı bir maddenin içinden geçen bir kimse arkasında vücudunun kesit ölçülerine uygun bir gedik bırakır Kaçmaya çok hevesli korkudan ödü patlamış dikkatsizlerin özelliğidir Arkalarında pastadan kesilip alınmış gibi mükemmel bir delik bırakırlar.

- Hız arttıkça nesneler aynı anda birden fazla yerde bulunabilir Bu, bir karakterin başının, özellikle yumruk yumruğa dövüşme sırasındaki kavga bulutunun çeşitli yerlerinden aynı anda görünmesidir.

- Her şey bir örsten daha hızlı düşer.

- Korku anında bütün çekim kanunları etkisiz hale gelir Bir hayaletin veya düşmanın karakteristik sesi dimdik havaya sıçrama hareketini başlatır ve bu hareket genellikle bir avizenin kordonunda, bir ağacın tepesinde ya da bayrak direğinin ucunda son bulur.

- Bir kedi içinde bulunduğu kabın şeklini alır
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek
    Flim ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek
    güzelmiş =)

Zugzwang