folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Crossover İle Home Office Çalışmak

Crossover İle Home Office Çalışmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    toglamyth
    toglamyth's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bugünerde linkedin, eposta gibi yerlerden bu  crossover denen şeyle çok çalışıyorum hatta bazı iş teklifleri için senelik 100K USD saatlik 50 USD gibi rakamlar okuyorum. Burayala iş yapan varmı online developer bulma yeri midir vs bilen arkadaşlardan cevap bekliyorum...

www.64bitlabs.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Her türlü uzaktan personel tahsis ediliyor bu hr şirketi üzerinden.

hatta suan sitelerinde yıllık 500k lık Ceo dahi arıyorlar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Bir arkadaşım çalışıyor şu an. Çok ayrıntısını bilmiyorum ama saatlik 16 dolar gibi bir ücreti var, maaş hesabı yapınca güzel bir miktara denk geliyor. Tabi üzerinden vergi kesintisi vs var mı bilmiyorum. Ama takip süreci çok sıkıntılı. Düzgün çalışıp çalışmadığını çok ayrıntılı takip ediyorlar, sürekli monitörünü takip eden birisi var gibi düşünebilirsin. Mouse hareket etmediği zamanlar, başka şeylere takıldığın zamanlar falan hep maaştan düşülüyor diye biliyorum. Daha ayrıntılı bilgi alırsam güncellerim burayı.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    toglamyth
    toglamyth's avatar
    Erkek

haftalık 40 saat diyor. 2 gün 12 saat çalışsam 3 gün boş durabilir miyim ya da bu saat aslında iş bazlı mı? sigorta falan yok anladığım kadarıyla, gerçi gider kendin de yatırırsın Türkiye piyasasına göre neredeyse iki kat maaş aldıktan sonra. @NmC dostum iş yapan birilerinden öğrenmek en güzelidir sen öğrendikçe buradan paylaşırsan seviniriz. Bu arada webrazziden bir haber buldum buraya ilgilenen diğer arkadaşlar için ekleyim

http://webrazzi.com/2015/12/18/crossover-turkiye-yetenek-yuksek-maasla-abdli-sirket

www.64bitlabs.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    toglamyth bunu yazdı

haftalık 40 saat diyor. 2 gün 12 saat çalışsam 3 gün boş durabilir miyim ya da bu saat aslında iş bazlı mı? sigorta falan yok anladığım kadarıyla, gerçi gider kendin de yatırırsın Türkiye piyasasına göre neredeyse iki kat maaş aldıktan sonra. @NmC dostum iş yapan birilerinden öğrenmek en güzelidir sen öğrendikçe buradan paylaşırsan seviniriz. Bu arada webrazziden bir haber buldum buraya ilgilenen diğer arkadaşlar için ekleyim

http://webrazzi.com/2015/12/18/crossover-turkiye-yetenek-yuksek-maasla-abdli-sirket

http://www.yenisafak.com/hayat/amerikan-sirketlerindeki-yetenekli-turkler-2429374

Fikir vermesi açısından..

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Burda oldukça detaylı bilgiler var, göz atmak lazım: https://www.quora.com/Is-Crossover-similar-to-a-freelancer-organization-or-a-service-provider

Haftada 50 saat çalışsan da max 40 saat parası alabiliyorsun, ama tuvalete dahi gitsen o süreler alacağın paradan düşüyor. Bunun kontrolü için de sürekli çalıştığın makineyi izliyorlar vs.

Ayrıca şu Yenişafak haberindeki gençlerden biri de arkadaşım, birkaç defa sohbet etmiştik. İyi yanları da çok, kötü yanları da. Tamamen tercih meselesi ama saati 40-50$ ile haftada 40 saat, gerçekten istanbul standardının çok üzerinde.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Benim aldığım yorumlar pek iyi değil quoradaki yorumu yapistirayim

Forward: I have worked with gTeam and their partner networks. They suck big time & pay peanuts, distribute work remotely, but not like crossover. They are legit, have their rules, and if one doesn't like rules, they pay him what he worked for.
    The review that follows completely applies to Crossover.
    If there is any stronger word than a scam, that is what it is - Crossover. I don't know what is their intent behind such unscrupulous techniques, but whatever they are doing is DEFINITELY NOT GOOD

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    toglamyth
    toglamyth's avatar
    Erkek

Evet iş galiba sadece tercih meselesine dönüşüyor. Ama eğer yaygınlaşırsa en azından türkiye şartları için piyasadaki mühendis maaşları konusunda çıtayı yükseltecek gibi geliyor. Türkiye'de yazılımın çok hafife alındığı ve ucuza kapatılmaya çalışıldığı düşünülüre en azından mesleki saygı anlamında birşeyler katabilir.  Aşağıdaki linkte de bazı görüşler var. Aslına iyi diyen de var kötü diyen de sana uyup uymaması galiba mesele... Benim merak ettiğim iyi performans göstersen de iş garantisi veya adam seninle anında çalışmayı kesebiliyor mu en azından bikaç hafta önceden bilgilendiriyordur belki...

https://www.glassdoor.com/Overview/Working-at-Crossover-for-Work-EI_IE1041838.11,29.htm

www.64bitlabs.com
Toplam Hit: 1342 Toplam Mesaj: 8
craossover homeoffice