folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Devops Pipeline Uygulama Kullanımda Hatası Hk.

Devops Pipeline Uygulama Kullanımda Hatası Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Windows form uygulamasının çalıştırılabilir dosyalarını paylaşımlı klasörde depoluyorum. 

Kullanıcılar paylaşımlı klasördeki exe nin kısayolunu masaüstüne alıp kullanıyorlar.

Devops ile paylaşımlı klasördeki windows form çalıştırıabilir dosyalarını Devops un copy files taskı ile güncellemek istediğimde aşağıdaki hatayı almaktayım:

Error: Failed cp: cp: copyFileSync: could not write to dest file (code=EBUSY):E:\WinApps\UygulamaKlasoru

Paylaşım yaptığım sunucuda kopyalama yapmadan önce tüm erişimleri kapatıp sonrasında kopyalarsam sorunu çözeceğimi düşünüyorum. 

Bununla ilgili paylaşım yaptığım sunucudan paylaşımı kapatan powershell komutu yada restart edebilceğim bir servis var mıdır ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

Hangi protokolü kullanıyorsun? 

New-NetFirewallRule -DisplayName "DeployBlockSMB" -Direction Inbound -LocalPort 445 -Action Block

Buna benzer bir şey yaparak kısa süreli engelleyebilirsin. Deploy sonrasında Remove-NetFirewallRule -DisplayName "DeployBlockSMB" yaparsın

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek
    JpnTr bunu yazdı

Hangi protokolü kullanıyorsun? 

New-NetFirewallRule -DisplayName "DeployBlockSMB" -Direction Inbound -LocalPort 445 -Action Block

Buna benzer bir şey yaparak kısa süreli engelleyebilirsin. Deploy sonrasında Remove-NetFirewallRule -DisplayName "DeployBlockSMB" yaparsın

Teşekkürler.

Aşağıdakini kullandım şimdilik sorun çıkarsa değişrim seninkiyle

Stop-Service -Name "LanmanServer"

Start-Service -Name "LanmanServer"

Toplam Hit: 426 Toplam Mesaj: 3
devops pipeline windows form