Digital Fotoğraf Makinesi Önerilerinizi Bekliyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkfeo
    Darkfeo's avatar
    Erkek

Kolay Gelsin Mürid ve Mürideler.

Öncelikle bütçem 4bin ve 5bin arası ve makineyi sıfır alacam.. Hobi olarak fotoğrafcılık işleriyle uğraşmak istiyorum.

Daha önce bir kaç kişiye sordum bazıları Aynasız bazıları Aynalı almamı söyledi. Tam olarak karar veremedim bu yüzden, kısacası tecrübeli arkadaşalardan yardım bekliyorum.

Uzun yıllar kullanabileceğim bir makine istiyorum. 

Fotoğrafcılık işiyle uğraşanlar tecrübeli arkadaşalar önerilerde bulunurlarsa sevinirim. Önerilerde bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Darkfeo tarafından 05/Tem/19 17:08 tarihinde düzenlenmiştir

"Tarikat kutsaldır, maddi çıkar için kullanılamaz." HolyOne
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam o fiyat aralığında aynasız olarak sony a6000 önerebilirim, yanında 16-50mm ve 55-210mm lens ile birlikte 5k civarında.

ya da canon eos m50 bakabilirsiniz, 15-45mm lens ile birlikte 4k civarında.

ancak bunun lensleri pahalı olur genelde ve çok fazla lens çeşidi bulamazsınız.

aynasız olarak da ben canon kullandığım için canon önerebilirim.

bunlarda lens çeşitliliği çoktur. ucuz olanı da var, pahalı olanları da var.

canon 70d ve 18-135mm lens 5k civarında.

kendim canon 80d kullanıyorum, 18-135mm usm ve 50mm 1.4 stm lens var.

aslında makineden çok lense yatırım yapmak daha iyidir bu işlerde.

orta halli bir makine alıp, üst seviye lensler almanızı önerebilirim.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Evet sadece fotoğraf çekecem diyorsan sana bir efsane tavsiyese edeyim, sıfırı var mı bilmiyorum nikon d700 fx formatında prof bir makine. 

Şu garçeğe de değineyim fotoğraf makinesinin kalitesinden çok, fotoğrafı çeken önemli. Komposizyon ve kadraj eğitimi alıp komposuzyonu iyi olan fotoğrafları araştırman lazım. Örneğin fotoğraf türk sitesinde çok güzel fotoğraflar var. Fotoğraf sitelerini araştırın. 

Ek olarak yanında alacağınız lenste kullanaçağınız komposuzyona göre değişir.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

Nikon D7000 var sıfır ayarında 2500 veririm hiç kullanılmadı ürün çekimi için aldık öyle kaldı elimizde

https://www.hepsiburada.com/nikon-d7000-body-fotograf-makinesi-ithalatci-garantili-pm-fthbslrnkn001

bu sadece body fiyatı  18 105 lenside mevcut

EcHoLL tarafından 06/Tem/19 13:03 tarihinde düzenlenmiştir

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
Toplam Hit: 1382 Toplam Mesaj: 4
canon fotoğraf nikon makinesi digital