Ekran Karti (Sorun Yardim )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RUZI
    RUZI's avatar
    Erkek

Merhaba Hacilar,Hocalar...uzun zamandan beri saglik durumumla ilgli netde  bilgisayari acmaza oldum .:( Dun ilk defa acdim dolasdyordum sayfalarda (FB,Youtube-de)  bir anda ekran kakaradi  ama ziledigim videounun sesi hala geliyordu Bu durum  6 saniye falan devam etdi .. sonra aniden tum ekran kirmizi  rengde oldu 1 bucuk saniye falan .. sonra sari yine ayni 1 bucuk falan sonre , yesile dondu ..oyle tekrarlandi ... bende digmeden kapatdim acdim .. ekran sicakligna baktim .. 45 c gosteriyor..sogutma  altligi var 3 fan sogutuyor.. En son guncelemeleri de  dun yapmisidim. Nvidia Geforce M310. 

1.Evlilik. 2.Cep Telefonu. 3.Para. Iste Insan Oglunu icat etdigi 3 sacma sey. RUZI
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

ekran kartını sök, bacaklarını ve yuvasını temizle; yerinden oynamış olabilir. ayrıca ekran kartının kablosunu, pinleri kontrol et. temassızlık gibi göründü gözüme.

TaRuZ tarafından 02/Ağu/13 12:31 tarihinde düzenlenmiştir

Errare Humanum Est
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RUZI
    RUZI's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı

ekran kartını sök, bacaklarını ve yuvasını temizle; yerinden oynamış olabilir. ayrıca ekran kartının kablosunu, pinleri kontrol et. temassızlık gibi göründü gözüme.

Evet denemege deger..Tesskurler..

1.Evlilik. 2.Cep Telefonu. 3.Para. Iste Insan Oglunu icat etdigi 3 sacma sey. RUZI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

haha ekran kartını nasıl sökecek hocam?

m310, laptop için üretilen ekran kartı.

ancak gpu üstünde yer alan sıvıyı değiştirir.

hocam bu sorunu, ram & hdd'den yapıyor olabilir, ani güç kesilmelerinde bu tip şeyler ortaya çıkar.

ek olarak ısınmadan kaynaklı da olabilir.

makinanın elden geçmesi lazım tek tek kontrol et.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı

Hocam m310 laptop ekran kartı. Yani sökme gibi bir şansı yok. Sadece üstündeki termal macunu değiştirebilir.

Hocam senin sorunun ya driver ın bozuk yüklenmesinden oluşan birşey ya da ekran kartın kızarmak üzere. Gerçi 45 derece demişsin ama önemli olan o ekran giderken kaç derece olduğu

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

kasa içerisinde toz namına bişi bırakma hacı hoca gibi üfle içini.. nefesine kuvvet termal macunları yenile.. fanları yağla yola devam..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

genelde arıza ekran gpu sundan kaynaklanır. aşırı ısınma sonucu ortaya çıkar. ve genelde ekran kartının bozulması demektir.

ekranda ilk açılış dahil hiç mi görüntü yok? eğer hiç görüntü yoksa, geçmiş olsun. gpu sizlere ömür. chipi değiştirtmen gerekir. yada aleti çöpe atıcaksın.

eğer ilk açılışta, yani bios ekranında v.s. görüntü varsa, ozaman driver sıkıntısı vardır. güvenli kipte açıp ekran kartı driverini sil, ( geçenlerde nvidia nın güncel driverinin sıkıntılı olduğu ile ilgili bir konu vardı. stabil çalışan driver versiyonuda vardı. ) stabil çalışan driveri kur. yinede geçmiş olsun.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RUZI
    RUZI's avatar
    Erkek
    Amd-x bunu yazdı

hocam bu sorunu, ram & hdd'den yapıyor olabilir, ani güç kesilmelerinde bu tip şeyler ortaya çıkar.

SIMDI TOPLADIM  AMA YINE AYNI SEY DAHDA SIK-SIK YAPMAYA BASLADI :( SIVIVYI DEYISDIRDIM FANIN TOZUNU FALAN  SICAKLIK IYI 45- 6- ARASI..DAHA NE YAPA BILIRIM ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RUZI
    RUZI's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    TaRuZ bunu yazdı

Hocam m310 laptop ekran kartı. Yani sökme gibi bir şansı yok. Sadece üstündeki termal macunu değiştirebilir.

Hocam senin sorunun ya driver ın bozuk yüklenmesinden oluşan birşey ya da ekran kartın kızarmak üzere. Gerçi 45 derece demişsin ama önemli olan o ekran giderken kaç derece olduğu

MALESEF EKRAN KARARIRKEN BILEMIYORUM KAC OLDUGUNU SICAKLIGIN ...:(

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    RUZI bunu yazdı
    Amd-x bunu yazdı

SIMDI TOPLADIM  AMA YINE AYNI SEY DAHDA SIK-SIK YAPMAYA BASLADI :( SIVIVYI DEYISDIRDIM FANIN TOZUNU FALAN  SICAKLIK IYI 45- 6- ARASI..DAHA NE YAPA BILIRIM ?

Driver ı komple güvenli modda sil son versiyonu yükle:

http://www.nvidia.co.uk/Download/Find.aspx?lang=en-uk

Modelini işletim sistemini yaz en üstte çıkanı indir.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

"M" 130 u görmeyecek kadar uykum var. Ben normal pc için konuştum. Yazısında laptop da olmayınca ilk intibaya göre öneride bulundum. Hasta ve yaşlı bir adamla dalga geçilmez, çarpılırsınız. hahahah

Errare Humanum Est
Toplam Hit: 1052 Toplam Mesaj: 11