folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ekran Kartı Veya Monitör İle İlgili Bir Problem(Siyah Ekran Sorunu)

Ekran Kartı Veya Monitör İle İlgili Bir Problem(Siyah Ekran Sorunu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

bilgisayarı 1 haftadır felan kullanmıyordum açtığımda bilgisayar çalıştı ama ekrana görüntü gelmedi. ramleri çıkartıp taktım, ekran kartını çıkartıp taktım, içini bi güzel temizledim ,monitörü hiç bilgisayara bağlamadan vga to dvi adaptörüne takınca ekran siyah oluyor çıkarıncada no signal input diyor. vga to dvi adaptörünü değiştirdim ama hala aynı ekran kartının fanı çalışıyor ama yakınından kokladığım zaman hafif bir yanık kokusu geliyor acaba ekran kartına bir şey olmuş olabilir mi? 

Converse giyen uzaylı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam ekran kartından kaynaklanma ihtimali yüksek. Ama deneme için elinizdeki ekran kartını, mümkünse sağlam çalışan bir başka bilgisayarın anakartına takıp kontrol edin.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Hocam ekran kartından kaynaklanma ihtimali yüksek. Ama deneme için elinizdeki ekran kartını, mümkünse sağlam çalışan bir başka bilgisayarın anakartına takıp kontrol edin.

ama anlamadığım şey hiç kullanılmadı 1 hafta felan nasıl ekran kartı ile alakalı bişey olabilirki? şimdi söktüm ekran kartını deniycek bilgisayar arıyorum :D

Converse giyen uzaylı
Toplam Hit: 1008 Toplam Mesaj: 3
ekran kartı siyah ekran sorunu monitör