folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Ekran Parlaklığı Ve Ekran Karartısı Aynı Şeyler Mi ?

Ekran Parlaklığı Ve Ekran Karartısı Aynı Şeyler Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

Yeni bir akıllı tv aldım . Fakat smart tv modunda kullanırken parlaklık açma kısma fonksiyonu yok . Şaka gibi ama yok . Ben de twilight diye bir program indirdim . Onda ekran karartısı bölümünden karartınca gözlerim rahat etti . Fakat aklıma takıldı aynı şey mi acaba parlaklık kısma fonksiyonu da bu programla aynı mantıkta mı işliyor ? Yoksa bu parlaklığı azaltmıyor sadece görüntüyü mü karartıyor ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Parlaklik acma kapama, aydinlatma ile alakali ( paneli aydinlatan isigin kisilmasi yani ) , twilight gibi appler goruntuyu isleyip daha maviye cekiyor,bazisi sariya cekiyor vs.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek
    Antikky bunu yazdı

Parlaklik acma kapama, aydinlatma ile alakali ( paneli aydinlatan isigin kisilmasi yani ) , twilight gibi appler goruntuyu isleyip daha maviye cekiyor,bazisi sariya cekiyor vs.

Renk sıcaklığı , yoğunluk ve ekran karartısı seçenekleri var . Mavi sarı olayı renk sıcaklığı oluyor galiba. Telefonda da aynı uygulamayı indirip denedim . Renk karartısı seçeneğiyle parlaklığı aynı telefonun kendi parlaklık açma kapama seçeneği gibi kısıyor . Ben bi fark göremedim ikisi arasında . 

Toplam Hit: 595 Toplam Mesaj: 3
parlaklık twilight