folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Excel İlgili Verileri İçeren Satır Kontrol

Excel İlgili Verileri İçeren Satır Kontrol

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Elimde oldukça uzun bir liste var. Listedeki veriler hücre bazında özel değil ama 4 sütundaki verileri aynı anda içeren sadece bir satır var. (Aynı şehir , aynı isim , aynı yaş , aynı saç rengi gibi ama bu dördü aynı anda sadece tek bir satırda var)

Elimde başka bir liste var. Bu listedeki satırın ilk listede olup olmadığını kontrol etmem gerekiyor. Fakat beceremedim yardımcı olabilir misiniz?

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Örnek excel atarsan yardımcı olim

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Çokeğersay işinizi görür hocam...

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

Macro ile iç içe for yaparak bulabilirsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Biraz kafa yordum bulamadım. Ondan sonra satırda aratacağım verilerin 4ünü birden birleştirip listede bir sütunda böylece her satır için unique bir değer oluşturmuş oldum.   =A1&B1&C1&D1 gibi... Veride şöyle bişey oldu (ANKARAMAYISTURKCELL440) gibi bişey.... 

Arama yapacağım yerde de aynı şekilde veriyi birleştirdim. DÜŞEYARA Yaptım... Amelece bişey oldu ama iş görüyor.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 766 Toplam Mesaj: 5
excel