folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Hızı Yavaşlayıp Yükselen Ağ Bağlantısı Sorunum Var.

Hızı Yavaşlayıp Yükselen Ağ Bağlantısı Sorunum Var.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Merhaba.

Evim üniversiteye yakın olduğundan ve üniversite öğrencisi olduğum için interneti üniversitenin eduroam ağından almaya karar verdim. Bu https://www.ubnt.com/airmax/powerbeam/ cihazın m5-400 ünü aldım ancak bağlantı stabil değil. 2db çıkış gücü ile bile bağlanabiliyorum. Çıkış gücünü 10db, 16db, 21db, 26db ya kadar çıkardım ama sorun hala var.Yüksek çıkış gücü kullanmayı normalde sevmem sinyalim yeteri kadar uzağa gitsin kafidir, başkasının sinyalini kesmesede olur ama 2db de de 26 db de de sorun yanı.  Karşı cihazla aramda 71-74db  aralığında bağlantı sinyal gücü var ve göstergece yeşilde yani gelen sinyal yeterli. Gürültü 100db civarı. Bağlantı hep var ancak 20-25Mb lerde çalışırken birden 10kb nin altına düşüyor. Kesinlikle bağlantı kopmuyor bağlantı var ama ölü hızında. Ortalama 5 dakika 20mb lerde sonra 1-1.5 dakika 10Kb altı sonra tekrar 20mb lerde ve bu sürekli devam ediyor. Airmax gibi özel protokolleri de kapadım. Zaten aksi durumda bağlantı olmazdı. Mac adresine göre karşı cihaz aruba ve yüksekte olduğundan göremedim ancak http://www.arubanetworks.com/products/networking/outdoor-mesh/msr2000/ böyle birşey. Yani bende ubnt, karşıda aruba var. Her ikiside iyi cihazlar.

Sorun ne? bu bağlantı neden böyle ve nasıl çözebilirim. 20mb hem download da hende uploadda var. kaybetmek istemiyorum.

Edit: Aradaki mesafe google earth a göre 176 metre. Yani çok yakınız. 

Olgunisik tarafından 08/Eki/15 17:09 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Güncel.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

İyide sadece cihazın çıkış gücü etkilemiyor ki sonuçta hocam otobüs geçse bile etkiler 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

İyide sadece cihazın çıkış gücü etkilemiyor ki sonuçta hocam otobüs geçse bile etkiler 

Arada bina, ağaç, anten vb. birşey yok. Hem ben hemde karşı cihaz otobüs vb. den etkilenmeyecek yükseklikte.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Güncel.

Toplam Hit: 829 Toplam Mesaj: 5
ubnt aruba