Hosting Hızını Nasıl Öğreniriz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Eklotje
    Eklotje's avatar
    Erkek
    Merhabalar,
    Bir sürü Host hizmeti veren büyüklü küçüklü firma var, hepsininde farklı farklı fiyat ve paketleri var. Ama bunlardan daha önemlisi Host hizmeti veren firmanın hızı var, bunu nasıl test edebiliriz. Yani A Host firması ile B host firmasının hangisinin daha hızlı olduğunu nasıl ve neşekilde öğrenebiliriz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    siteye ping atarak süre cinsinden kıyaslama yapabilirsin. yahut referanslara bakarak kalite ölçümü yapabilirsin... mümkünse türk hosting seçmemeye çalış... hostun hızı değil , uptime dır hostta.. sürekli açık kalmalı..kalite , hizmet , destek.. bu 3 üne sahip host arıyorsan yabancı host seçeceksin kıyaslamanada gerek yok , godaddy.com , yahoo.com , securemate.com vs...

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Kendi hostinginden cok daha hızlı bir makinadan upload yada download yaparak hızı öğrenebilirsin..

yni yağabileceğin maximum upload ve maximum downloadı...

Fakat serverların ip başına maximum cıkışı ayarlamış yada anlık host başına cıkışı kısıtlamış olabilir.. yada hostinginm bulunduğu serverdaki başka bir host paketinden veri cekildiği için yada saldırı olduğu için yavaşlamalar görülebilir..

Bundan dolayı tam anlamı ile bir ölçüm yapmak imkansız... Ama türkiyedeki serverlarda sorun yaşama ihtimalin büyük.. İlla türk alacaksan Cenk Sefik'e git www.areshosting.com eski hackelarımızdan olmasıyla birlikte sağlam güvenliği var :)

Ama ben acıkcası beleşde verseler türkiyeden hosting hizmeti almam..

Ben, HolyOne, Decameron, Ir2 securemate hastasıyı bunuda belirtelim :) Güvenlik sistem sağlamlık herşey en üst düzeyde.. Tavsiye olunur yani...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Eklotje
    Eklotje's avatar
    Erkek

Merhaba Arkadaşlar,

Ben host aramıyorum, sormak istediğim host firmalarının hızını test etmekti. Bir süre önce Türk Ticaret ile olan anlaşmazlığımızdan dolayı host sorunum vardı, bu sorunumuda Türk Telekomun hosting hizmeti sayesinde giderdim.

Bu arada öğrenmek istediğim host hızını test olayınıda Türk Telekomdaki teknik destek veren arkadaş yardımcı oldu şimdi hosting firmalarının hızlarını test edebiliyorum. Bana anlatılan yöntem şu şekilde, bilmem doğrumu değilmi ama bana yinede fikir veriyor.

Başlat/Çalıştır/cmd yazıp enter yapıyorum  çıkan cmd.exe dos sayfasında  tracert  www.tahribat.com yazıp Enter yapınca tahribat.com sitesinin internetde yayınlanması için izlediği yolu mili saniye (ms) olarak gösteriyor. Bunu test etmek istediğim sitelerin isimlerini yazarak hangisinin hızlı veya yavaş olduğu öğrenmem konusunda bana bir fikir veriyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    Yukarda yazdım bak " siteye ping atarak süre cinsinden kıyaslama yapabilirsin. " aynı nane

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugurben
    ugurben's avatar
    Erkek

en mantıklısı ise dos da iken ortak sitelerin tracert olcumu bence bu

sevdigim 3 turk atasozu.. 1- besle kargayı atsın iftirayı, 2- yayılma sivril ( bu bir çin atasozudur), 3- luzumsuz eşek sucuk olur ( buda bir çin atasozudur ) ve son olarak, 4- ak akçe karagün kara akçe ak gün içindir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RemotE
    RemotE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ben varken başkasından host alma kandırıyorlar bak seni :PPp

SonHost.Com Bilişimin Diğer Adı :)

Bizi Satanı Biz Bedavaya Veririz..! http://www.intikal.org - http://www.ohbea.com
Toplam Hit: 2625 Toplam Mesaj: 7