folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Illustrator Küçülen Daireler Yapma?

Illustrator Küçülen Daireler Yapma?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Perihelion
    Perihelion's avatar
    Erkek

bu konuda yardımınıza ihtiyacım var

bu şekilde soldan sağa doğru küçülerek gidecek bunun kısa yolu yokmu sağa doğru 30 adet yapmak istesem doğru orantılı bir şekilde nasıl yapabilirim

teşekkürler

Perihelion tarafından 10/Tem/17 11:47 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

Hocam Selamlar,

Yapabilirsin ama 30 tane cricle için değmez : ) elle daha kolay yaparsın

En büyük ve en küçük daireni arada tüm daireleri kapsayacak boşlukta olacak şekilde çiz. Örnek: 0                                    o 

Sonra yaptığın iki çizimi seçli hale getirdikten sonra Object > Blend > Make'den ayarla

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Perihelion
    Perihelion's avatar
    Erkek
    Nautilus bunu yazdı

Hocam Selamlar,

En büyük ve en küçük daireni arada tüm daireleri kapsayacak boşlukta olacak şekilde çiz. Örnek: 0                                    o 

Sonra yaptığın iki çizimi seçli hale getirdikten sonra Object > Blend > Make'den ayarla

çok teşekkürler eşit şekilde kuçültemedim bi türlü bundan farklı buzunluklardada yapacağım işkence gibi geldi banada. 

maksat birazda öğrenmek çok teşekkürler

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek
    Nautilus bunu yazdı

Hocam Selamlar,

hocam iç içe giriyorlar bunların belirli bir aralıkta bu şekilde büyükten küçüğe gitmelerini sağlayabilir miyiz?

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Perihelion
    Perihelion's avatar
    Erkek
    21li bunu yazdı
    Nautilus bunu yazdı

Hocam Selamlar,

hocam iç içe giriyorlar bunların belirli bir aralıkta bu şekilde büyükten küçüğe gitmelerini sağlayabilir miyiz?

ben bunu blend options'tan specified steps ayarını kurcalayarak yaptım. kendi ellerimle arada kaç yuvarlak olacak onu belirledim.

eğer yine iç içe geçerse fazla vermişsindir sayıyı daha az verdim ve arada belli boşluklarla sıraladı.

ama aradaki cm benim için önemli diyorsan blend options - specified distance ayarından yapabiliyorsun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

Değişik bir kaç türlü yöntem kullanabilirsin. Birinci olarak action oluşturabilirsin. İkinci olarak CTRL + D komutunu kullabilirsin.

Toplam Hit: 878 Toplam Mesaj: 6
daire ıllustrator küçültme