folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Iphone 6S Donanımsal Hafıza Yükseltme - Sistem Güncellemesi?

Iphone 6S Donanımsal Hafıza Yükseltme - Sistem Güncellemesi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Hocalar valide hanımın Iphone 6s telefonu var ve hafızası 16 gb bu da yetmezmiş gibi hafıza kartı girişi yok. Malumunuz sistem güncellemesi falan derken hemen doluyor hafızası (telefonda 2-3 uygulama, 20 kadar galeri var). galeri için bulut da var ama yetmiyor. Bir kere yedekleyip sıfırladım, bir ay iyiydi (o da 3gb) sonra yine aynısı olmaya başladı. 

Iphone 6s için bu işlemi yaptırmaya gerek var mı? yeni telefondan çok daha ucuza gelecek malum fakat IOS güncelleme desteğini bitirecekmiş bu telefonlar için.

Bu durumda Iphone 6s ne kadar süre daha kullanılabilir? Şuan telefonda yeni güncelleme gelmiş ve hafızada yer olmadığı için yükleyemiyorum. Eski uygulamalarda sıkıntısı yaşamam diyebiliyorum şayet valide de birkaç uygulama kullanacak biraz foto video çekecek.

Sormak istediğim bir diğer soru, hafıza değişince yeni hafızaya kırılmış jailbreak yapılmış ios yüklenebilir mi? Hafıza değiştiği için yeni hafızaya IOS nasıl yüklüyorlar? Telefoncu sıfırlanmış olacak dedi

ride or die..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Apple telefonların kullanım süresi 10 sene. 2015'te çıktığını göz önüne alacak olursak 2025'e çok bir şey kalmadı. 2 sene için ben olsam uğraşmazdım açıkçası. Çünkü 10 sene olunca Whatsapp bile desteği kesiyor.

Uygulamalara bir şey diyemem fakat fotoğraf ve videolar için iCloud alanı alabilirsin. Hafıza doldukça otomatik buluta yükler ve telefondan siler. Fakat galeriye girince hafızadaymış gibi gösterip hemen internetten indirir.

Hafıza çipini değiştirme işlemi sakat bir iş. Sıcak havayla anakarttan çipi ayırıp yeni hafıza çipini lehimliyorlar ama tabiki fabrikada makinelerin yaptığı gibi temiz işçilik olmuyor. Yeni çipe ios yüklemek basit iş iTunes ile atılıyor en kolayı o.

Yerinde olsam tamire vereceğim paranın üstüne ekler 10 bine Samsung A34 alırdım teyzeye mis gibi kullansın. Samsung'un orta seviye telefonları bayağı iyi 1-2 senedir. Parasına göre pişman etmez. Adamlar 5 sene güncelleme sözü bile verdi.

Eskinin tamirine para ödeyeceğine yeninin taksitlerini öde yani.

mkyb tarafından 25/Eyl/23 19:59 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsane_212
    efsane_212's avatar
    Erkek
    banneduser bunu yazdı

Hafıza değiştiği için yeni hafızaya IOS nasıl yüklüyorlar? Telefoncu sıfırlanmış olacak dedi

6s ile 7 - 7 plus nand dediğimiz hafıza çipleri aynıdır.
    Birini diğerine kullanabiliyoruz.

Nand değişimi / hafıza yükseltmeyi hdd/ssd değişimi gibi düşünün, içindeki tüm veriler silinir.

https://www.youtube.com/watch?v=VPd9RQLQT6M

İstanbulda cihazı elden teslim edebilirim dersen aynı gün içinde bitirip teslim edebiliriz.
    64 gb 500 TL gibi bir fiyata gelir.

Önemli olan; hayatta "en çok şeye sahip olmak" değil, "en az şeye ihtiyaç duymaktır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Apple telefonların kullanım süresi 10 sene. 2015'te çıktığını göz önüne alacak olursak 2025'e çok bir şey kalmadı. 2 sene için ben olsam uğraşmazdım açıkçası. Çünkü 10 sene olunca Whatsapp bile desteği kesiyor.

Uygulamalara bir şey diyemem fakat fotoğraf ve videolar için iCloud alanı alabilirsin. Hafıza doldukça otomatik buluta yükler ve telefondan siler. Fakat galeriye girince hafızadaymış gibi gösterip hemen internetten indirir.

Hafıza çipini değiştirme işlemi sakat bir iş. Sıcak havayla anakarttan çipi ayırıp yeni hafıza çipini lehimliyorlar ama tabiki fabrikada makinelerin yaptığı gibi temiz işçilik olmuyor. Yeni çipe ios yüklemek basit iş iTunes ile atılıyor en kolayı o.

Yerinde olsam tamire vereceğim paranın üstüne ekler 10 bine Samsung A34 alırdım teyzeye mis gibi kullansın. Samsung'un orta seviye telefonları bayağı iyi 1-2 senedir. Parasına göre pişman etmez. Adamlar 5 sene güncelleme sözü bile verdi.

Eskinin tamirine para ödeyeceğine yeninin taksitlerini öde yani.

haklısın hocam, sonuçta tamirden sonra birkaç testten geçirdiklerini de düşünmüyorum.

Sıkıntı iCloud alanı zaten hocam, galeriyi yedekliyor ki o da 3-5 gb ve telefonda 20 kadar foto var başka da bir şey yok :)

Samsung A34 gerçekten çok güzel telefon, aklımda olan bir telefon ama valide bunu kullanabilir mi bilmiyorum, çünkü kullandığı tek akıllı telefon bu, daha yeni yeni uygulama indirip kullanıyor :) ben de samsung a7 2017 var, onu bana ver sen bunu al diyor :)

@efsane_212 hocam malesef elden telefonu verme gibi bir durumum yok ama yenilemek daha mantıklı geliyor. yine de sağolasın

ride or die..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yyasinn
    yyasinn's avatar
    Erkek
    efsane_212 bunu yazdı
    banneduser bunu yazdı

Hafıza değiştiği için yeni hafızaya IOS nasıl yüklüyorlar? Telefoncu sıfırlanmış olacak dedi

6s ile 7 - 7 plus nand dediğimiz hafıza çipleri aynıdır.
    Birini diğerine kullanabiliyoruz.

Nand değişimi / hafıza yükseltmeyi hdd/ssd değişimi gibi düşünün, içindeki tüm veriler silinir.

https://www.youtube.com/watch?v=VPd9RQLQT6M

İstanbulda cihazı elden teslim edebilirim dersen aynı gün içinde bitirip teslim edebiliriz.
    64 gb 500 TL gibi bir fiyata gelir.

7 plus sarj soketi değişimi için de fiyat alabilir miyim ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

6s ömrünü çoktan tamamladı hocam , hiç bir masraf yapmaya deymez artık direk o cihazdan kurtul ve bütçene uygun yeni bir cihaz al.

evet apple cihazların ömrü çok uzun oluyor fakat kapasite en büyük sorun.

Toplam Hit: 514 Toplam Mesaj: 6
ios iphone 6s hafıza yükseltme