folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Isı Pompası Kullananlar / Isı Pompası Karşılaştırması.

Isı Pompası Kullananlar / Isı Pompası Karşılaştırması.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Arkadaşlar selam , şuande mevcut evin kalörfer petekleri için tesisatı çekilmiş durumda fakat kombi ve radyatörler yok yani bunları sıfırdan alıp taktıracağım.

Bu makinaların fiyatları euro bazında olduğu için fiyatlar hergün değişmekte fakat aynı tarihte neredeyse tüm bilinen markalardan fiyat almaya çalıştım.

120 brüt 100 m2 net üç artı bir dairede kalıyorum

bu daire için bana 12-15 metre radyatör ( kalorifer peteği ) 

ve 9-9.5KW lık Isı Pompası tavsiye ettiler.

Bu hafta içinde aldığım fiyatlar ise şu şekilde

radyatör metresi 1.300 TL ile 2.500 TL arası değişmekte.

Valliant (Alman malı) 9 Kw Isı Pompası 90.000 TL

Baymak 9 Kw ( çin malı ) 60.000 TL

Arçelik 10 Kw 70.000 TL

LG - Samsung 9 Kw 100.000 TL 

Viessman 8 Kw 100.000 TL 

Daikin 9.5 Kw 100.000 TL

Piyasada herkes kendi malını övüyor örnek olarak baymak satan adam daikin de çin malı diyor mesela kendi üretimi yok fason alıyor diyor valliant değerli hepsi çin malı viessman da çin sadece biz alman malıyız diyor bir yandan da çarşıda evlerde neredeyse herkes baymak kullanıyor ve çok memnun en çok ta fiyattan dolayı muhtemelen bu satıyor.

Bu piyasada olan kullanan işin içinde olan kişiler yorun yaparsa sevinirim ayrıca bulunduğum bölgede doğalgaz yok yani gazlı kombi al demeyin imkannı yok pirina sobası da uygun değil şuan tek çözüm ısı pompası.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

Hocam bodruma mı ? Ben altyapı olmayan bir yere elektrikli kombi kullandım o civarda hiç elektrikli kombi kullanan var mı ?  Isı pompası ile elektrikli kombi arasında maliyet ve tüketim oranı nedir bilmiyorum çok değilse değerlendirebilirsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Arkadaşlar selam , şuande mevcut evin kalörfer petekleri için tesisatı çekilmiş durumda fakat kombi ve radyatörler yok yani bunları sıfırdan alıp taktıracağım.

Bu makinaların fiyatları euro bazında olduğu için fiyatlar hergün değişmekte fakat aynı tarihte neredeyse tüm bilinen markalardan fiyat almaya çalıştım.

120 brüt 100 m2 net üç artı bir dairede kalıyorum

bu daire için bana 12-15 metre radyatör ( kalorifer peteği ) 

ve 9-9.5KW lık Isı Pompası tavsiye ettiler.

Bu hafta içinde aldığım fiyatlar ise şu şekilde

radyatör metresi 1.300 TL ile 2.500 TL arası değişmekte.

Valliant (Alman malı) 9 Kw Isı Pompası 90.000 TL

Baymak 9 Kw ( çin malı ) 60.000 TL

Arçelik 10 Kw 70.000 TL

LG - Samsung 9 Kw 100.000 TL 

Viessman 8 Kw 100.000 TL 

Daikin 9.5 Kw 100.000 TL

Piyasada herkes kendi malını övüyor örnek olarak baymak satan adam daikin de çin malı diyor mesela kendi üretimi yok fason alıyor diyor valliant değerli hepsi çin malı viessman da çin sadece biz alman malıyız diyor bir yandan da çarşıda evlerde neredeyse herkes baymak kullanıyor ve çok memnun en çok ta fiyattan dolayı muhtemelen bu satıyor.

Bu piyasada olan kullanan işin içinde olan kişiler yorun yaparsa sevinirim ayrıca bulunduğum bölgede doğalgaz yok yani gazlı kombi al demeyin imkannı yok pirina sobası da uygun değil şuan tek çözüm ısı pompası.

hatayda yaşıyorum 3. senem oldu  ev 200 m2  son kat yalıtım yok ilk sene max aylık 700 e ısındım  sonrasında bu 220 kw sonrası itelemeli oldu  3500 lira ödemeye başladım 17 m petek var 16 kw  italyan malı  3500 lira ödüyordum deprem öncesi ısınmıyordum ısınayım dersen aylık 5 bin lira  en az

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
Toplam Hit: 595 Toplam Mesaj: 3
samsung lg ısı pompası viessman