folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder "Joomla" Makele Ye Resim Ekleme Hk.Soru

"Joomla" Makele Ye Resim Ekleme Hk.Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Joomla tr son verisyonunu kullanıyorum.

makale eklerken link yolu yada localden resim ekliyorum.solda çıksın diyorum.kaydediyorum.yazı bi taraf resim bi tarafa gidiyor.resmi kulagından tutup küçültme büyütme yapma imkanı varmı?

ikinci sorum,: yeni user ekleyip siteye login oldugumda yorum yapamıyor.bunu nasıl yetkilendirmem gerekiyor.

her yazının altında yorum yapılabilsin istiyorum.mümkünmüdür.?

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

makalelere yorum yapılması için bileşen yüklemelisin cms türk sitesine felan bakarsan orda ücretli ücretsiz yorum bileşenleri bulursun.

Diğer dediğin resim ekleme sorununu anlayamadım ?

Dışardan bi linkten resim ekleyeceksen tahribattada olduğu gibi joomladada yukarıda bi ağaç resmi göreceksin.ona tıklayıp ekleyebilirsin ki zaten sola dayalı çıkar

Eğer yazı yada resimi microsoft wordden kopyalıyosan kopyalama sırasında word kendi kodlarınıda yazı içine verdiği için joomla saçmalıyo o yüzden yazı kopyalarken bi yerden alıp önce not defterine ordanda joomlaya atmalısın

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

yorum yapabilme olayı ok dostum anladım eywallah

resim yapmak istediğim çıkan örnekteki gibi biraz yazı yazacak sağda resim olacak altında tekrar yazı devam edecek.

tam olarak resimdeki gibi resmi konumlandırmak istiyorum

mesela burda resmin üzerine tıklayıp sürükleyebiliyorum.onuda yapmak istiyorum.burda oluyor?

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Joomlanın kendi editörü ile space tuşuna basarak felan konumlandırabilirsin.

Joomlanın kendi orjinal editöründe resmi bitaraflarından tutup büyütüp küçültebilirsin zaten

Ama o cmsturk gibi sitelere bakarsan joomla için farklı editörler var onlar daha basit yapıyo işlemleri.onlara bi göz at derim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marlon20
    marlon20's avatar
    Erkek

Makaleyi düzenlerken;

dreamweaver veya frontpage gibi programlarla makaleyi düzenle, tabloları resimleri herşeyi ayarla (resimleri önce yükleyip sonra düzenlemek daha iyi)  Sonra html kod kısmını aç tablo kısımlarını kopyala, joomlada makale oluştururken editörde html butonu var onu tıkla açılan pencereye o kodları kopyala, tasarladığın şekilin aynısı joomlaya enjekte edilmiş oluyor

kolay gele

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Google chrom azizliğine uğramışım resimlerin kulagından ondan tutulmuyormuş.tesadüfen buldum saolun.

marlon20 

Html kodu eklediinde resimleri nereye yükleyecez hajım.editorde resimler çıkar maklede çıkmaz.resimleri nereye atacaz? 

Toplam Hit: 2004 Toplam Mesaj: 6