folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Kendi Kendine Devredışı Kalan Hardisk (Yardım-Soru)

Kendi Kendine Devredışı Kalan Hardisk (Yardım-Soru)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

Merhaba, Sunucumda kullandığım Windows Server 2019 işletim sistemi üzerinde yedekleme yaptığım bir disk, kendiliğinden bir hata verdi ve şu an kullanılamaz durumda. Şimdi, bu ekrandaki seçeneklerden birini seçersem, içindeki dosyalarım silinir mi diye merak içindeyim. Bu diskte önemli yedeklerim ve dosyalarım bulunuyor ve başka bir kopyası yok. Bu yüzden yapacağım hamleleri riskede atmak istemiyorum. Başına bu tarz bir sorun gelen varmı? en azından dosyalarımı kurtarabilmem için program veya yazılım desteği alabileceğim bir yol var mı? Her türlü öneriye açığım. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkürler.

https://i.ibb.co/9N54XZw/hata.jpg

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

linux platformunda alabiliyorsan imajını al dskin eğer hiç görünmüyorsa bi tamirciye kartını test ettir kart sağlamsa içini tamir ettirmen gerekecek

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Hocam gördüğüm kadari ile partition table uçmuş. Parttion Magic diye bir uygulama vardi onun ile mbr-fix filan yaparak düzelte bilirsin belki. Disk bu halda iken içinden takır takır ses geliyor mu ?

Bu konuda benden daha bilgili arkadaşlar vardir, gelirler seni yönlendirirler. UP'lamiş olayim. Sende Rebuild MBR veya Repair Parttion Table diye anahtar kelimeler ile aratip konu hakkinda biraz bilgi edinmeye çalış istersen.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Diskin partition yapısı uçmuş ve evet resimdekini yaparsan yeniden partition sistemi oluşturup sonra formatlayacak. Risk alma.

Türkiyede sağlam veri kurtarma merkezleri var. Eğer diski sen veya başkası mudahele etmezse, yani içi açılmazsa lab da ücretsiz analiz edip sana durumu söylüyorlar ve fiyat veriyorlar. Sana pahalı gelirsen hiçbir müdahale etmeden kapatıp sana gönderiyorlar.

İstanbul veya Ankarada yaşıyorsan kendinde elden götürebilirsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Umarım disk donanımsal olarak arıza vermemiştir.

Çünkü öyle bir görüntüsü var.

Olduda son çare online yaptın normal açıldı ve içi boş geldi. Hiç bir şekilde kullanmıyorsun.

R Studio recovery programını kur  ve bununla aç veya duruma göre taratıp verilerini kurtarabilirsin.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

Mesaj ve önerileriniz için teşekkür ediyorum. Başka kasada deneim ilk çalışırken tık tık diyip kafa atıyor ama sonra bu ekrandaki gibi hataya düşüyor mecbur şimdi gpt olarak belirleyip rstudio benzeri programla üstüne veri kaydetmeden tarama yapacacağım. Şans hayırlısı....  Son gelişmeleri bildiririm konuyuda o şekilde kitler kapatırım. Saygılar...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

o resimde OK tuşuna bastığın an iyice gider o veriler. Hiç düşünme değiştir diski ya %10 bozulma ihtimali varsa verileri tehlikeye atmaya değermi

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Hocam benim ssd de uçtu. içinde önemli fotoğraflarım vardı. neyse bilgisayarcı arkadaşa gittim kasa kasa - kızak kızak - notebook botebook  denedik olmadı, bilgisayar görmedi- tanımadı sonunda orico nun type c olan bir kızağında ssd göründü, sonrasında ise hetman programı ile verilerimin büyük kısmına ulaştım, fotoğraflarımın ise hepsine ulaştım. Böyle bir durum yaşadım fikir vermesi için paylaşmak istedim. yani bir bilgisayar- kızak görmezse varsa imkanın başkası ile dene. kolay gele

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Başka bilgisayarda dene hocam. İşletim sistemi farklı bilgisayar olsun. Zamanında win 10 da bu şekilde gösteren win 7 de sorunsuz çalışan hdd e şahit oldum. Kablolarda farklı olsun. Verilere ulaşırsanda yeni diske kopyala ordan devam et. Bu gitmiş veya gidici.

Syntax error..
Toplam Hit: 448 Toplam Mesaj: 9
hardisk kurtarma