folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Kombi Masrafları Ve Ev Sahibi Problemi [Yardım]

Kombi Masrafları Ve Ev Sahibi Problemi [Yardım]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    toglamyth
    toglamyth's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba,

Geçenlerde kombim bozuldu (normal kullanımda kötü bişey de yapmadık) beyninin değişmesi gerekmiş ve ben 3-4 gün araştırark en uygun yollu bir servis çağırarak 230TL masrafla çıkma bir beyin takdırdım. Bu arada ev sahibimi aradım ve durum böyle böyle dedim. Madem siz bana danışmadan yaptırdınız masrafları üstlenmişiniz gibisinden bişeyler saçmaladı. Eğer bana sorsaydınız ,karşı komşusu kombiciymiş, ben ona belkide ücretsiz yaptırırdım dedi. Yine de kombici komşusuyla görüşüp bana dönecekmiş.

Şimdi ben kiradan düşüyorum desem işin sonunda depozito elinde oradan kesecek, onu da son kirayı ödemeyerek ya da eksik ödeyerek kurtarayım desem dava falan açabilir mi? Hangi olasılıkta ne yapmalıydım?

Kombi 7 yıllık ve ben 1 yıldır kiradayım.  Şimdi ev sahibiyle nasıl bir uzlaşma yoluna gidilmeli? Hukuk bilgileri engin arkaşlardan veya tecrübe ile yaşamış müritlerden yardım istiyorum.

www.64bitlabs.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

adam doğru söylemiş haber vermeden yaptırdıysan haber verme gereği duymadıysan razı olmuşsun :D

Allah tez zamanda ev sahibi yapsın zor arkadaş

oturduğum kiranın 3 katı kredi taksiti ödüyorum ama kafam rahat amk kendi evim

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam benim de bozuldu, bozulur bozulmaz aradım ev sahibini. Yani ev sahibine niye haber vermedin ki, adam haklı :/

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
Toplam Hit: 750 Toplam Mesaj: 3