folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Koşu Antrenmanı Ve İpuçları

Koşu Antrenmanı Ve İpuçları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LostDream
    LostDream's avatar
    Erkek

Spor yapan arkadaşlardan koşu antrenmanları için önerilerini almak istiyorum.
    Ayın 7'sinde 12 dakikada 2600 metre koşmam gerekiyor ve nasıl koşucam bilmiyorum.

Ciğerleri 3-4 günde hızlı bir şekilde nasıl açabilirim? Koşmadan ne kadar saat önce, neler yemeliyim? Koşarken nelere dikkat etmeliyim? Ufak ipuçları lazım. 

Daha önce koşmuştum ama gözlerim falan kararmıştı. Bitirdiğimde baya kötü olmuştum. Bu sefer bitiremiycem gibi geliyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Kum torbası takarak antrenman yap, çıkarınca kuş gibi hafif oluyorsun.

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    rajooonn bunu yazdı

Kum torbası takarak antrenman yap, çıkarınca kuş gibi hafif oluyorsun.

ayak bileklerde takılı kum torbası ile yapılan antreman yürüyüş koşu vs. nereye etki ediyor tam olarak biliyormusun. tam çalıştırdıgı bölgeyi öğrenmek istiyorum.

tavsiyem günde 5 km yürüyüş bunun 2 km hafif tempolu koşu. arazide sakın koşu bandına felan çıkma vucuduna yazık.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek

hocam bu konuda pek bilgim yok fakat aynı durumda bende kalmıştım 5 günde koşayım derken birden spora başlayınca bilek ve baldırlarım kötü olmuştu neticede ben koşamadım ama tavsiyemdir kendini asla birden zorlama sonra hamlıyorsun daha kötü duruma düşüyorsun

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

Hocam keşke bir ay önceden haberin olsaydı :S

Bir gün http://youtube.com/watch?v=D8Zw9VkfKMo

bu hareketleri yap ertesi günde koş ama öyle azıcık zorlanınca bırakma sonuna kadar git

Koşmadan önce en az 1.3 saat önce birşeyler yemiş ol koşmaya çok yakın yersen mide bulantısı felan yapıyor.

Çok fazla su içme koşmaya yakın oda mide bulantısı yapıyor

Büyük ihtimal şekerli şeyler yemeni tavsiye ederler sana. Yukarıdaki videoyu uygula çok iyi nefes açar koşuya yardımcı olur

Bandito tarafından 02/May/14 11:48 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LostDream
    LostDream's avatar
    Erkek

Ağırlık iyi fikir bugün bir tane alıyım. Koşarken beni rahatlatır diye düşünüyorum.

Evet keşke dediğiniz gibi daha önceden haberim olsaydı. Dün haberim oldu zamanım yoktu dün de. 

Bugün başlıycam da neden koşu bandında koşmıyım anlamadım. İşin içinde dakika ve mesafe olduğu için koşu bandı en mantıklısı gibi geliyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pc-ErrOr
    Pc-ErrOr's avatar
    Erkek

Her ay bu şekilde koşuya tabi tutuluyoruz.

Ayın 7'sine kadar 2 günde bir kendini zorlayarak koş o güne rahat çıkartırsın koşuyu. Tabi kilo sıkıntın falan yoksa.

Dalgasız denizde herkes kaptan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

vücut yaptığın koşunun faydasını 2 ay içerisinde görmeye başlıyor diye biliyorum. 4 gün çalışmak sana bol bol yorgunluk, bacak hamlaması falan olarak döner haberin olsun. keşke daha önce başlasaydın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek

ciğerler tamamen kapalıysa ve daha onceden sporculuk yoksa 2 hafta sahil ardından ormanda hafiften başlayarak güne göre artan tempolu koşu öneririm.Ama ciğerler kısmen acık ve daha onceden spor yapılmışsa vucudun erken tepkı verır sahılı kısa tutabılırsın.son 2 hafta stad cevresınde koşu yapabılırsın hocam.

Asıl Güç Zeka, Sevgi ve Kararlılıktır. Bu Üç Etken İle Yenemeyeceğiniz Kimse Yoktur
Toplam Hit: 1940 Toplam Mesaj: 9