folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Laptop Bakımı Hakkında

Laptop Bakımı Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MelancholiTr
    MelancholiTr's avatar
    Erkek

merhabalar.

laptobun ömrünü uzatmak ve çabuk sorun çıkarmasını önlemek için ne tür şeyler yapabilirim?

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakultesi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

düz ve set bi zeminde kullan örnek mermer tahta masa cam masa...

altına notebook sogutucu alabilirsin

6 ayda 1 kere bakımyaptırabilirsin 

aldıgın markaya dikkat edebilirsin yeterli

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Bu tarz sorularla çok karşılaştığım için kendim bi yazı yazmıştım sitemde

İşinize yarayabilir

Notebook bakımı nasıl yapılır

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MelancholiTr
    MelancholiTr's avatar
    Erkek

teşekkür ederim 

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakultesi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytici
    Aytici's avatar
    Erkek

Arkadaş söylemiş ve üstüne basmak istiyorum.

Mutlaka soğutucu al ve paraya kıyabiliyorsan iyi bir soğutucu almaya bak. Oyun oynayacaksan eğer laptop üzerinden yada oynarım günün birinde diyorsan mutlaka alman gerekiyor. ASUS N61VN ile beraber Zalman soğutucu kullanmama rağmen, Battlefield Bad Company 2'yi minimum değerlerde oynamama rağmen aşırı bir şekilde ısı yükselmesi oluyor. Soğutucu kullanmadığım anlarda ise egzos fanının önüne elimi koyup 7-10 saniye beklediğimde elim yanıyor, acı hissedebileceğin bir yanma.

Taşınabilir bir soğutucu almaya dikkat etmeni öneriyorum aycıca. Benim soğutucum tasarım açısından çantaya girmiyor ki büyük bir çanta kullanmama rağmen. Mümkünse düz bir model seç.

Garantisi bitene kadar içini açıp, tozunu alayım gibi bir düşünceye kapılma. Klavyeni haftada bir sil(klavye dünyanın en pis şeyi seçilmiş). Klavyedeki tozları elektrikli süpürge ile çek(ama bunu yaparken, süpürgenin deliğine elini koyup, çekim gücünü biraz azalt ki tuşları içine almasın. Ayrıca süpürgeyi egsoz fanının çıkışına yada hava alma yerlerine tutabilirsin. Bir senedir kullanmama rağmen geçenlerde içini açtım ve o kadar da tozlanmadığını gördüm. Tek tozun biriktiği yer havanın çıkış yeriydi. Zaten temiz ve soğuk havanın girdiği deliklerde toz girmesini önleyici paneller bulunuyor. İçini açıp temizleyeceksen kompresör bul bir yerden.

Toplam Hit: 1314 Toplam Mesaj: 5