Laptopa Kahve Döktüm

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qzkn
    qzkn's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar, laptopa geçenlerde kahve döktüm ve ardından mal gibi açmayı denedim, açılırken tak kapandı birden, sonra bekledim işte bir süre.. açarken lenova yazısında kalıyor anca windows tuşuna basınca açılıyor. şifremi giriyim dedim tuşların bazıları çalışmıyor artık :) klavye taktım şuan bir sorun yok gibi iki sıkıntı var, tuşların çalışmaması birde açılışta windows tuşuna basınca açılıyor nedeni nedir acaba? yardımcı olursanız sevinirim..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Hocam modeli ne lenovonun ?

YouTube'a girip nasıl söküldüğünü izleyebilirsin.

https://www.youtube.com/results?search_query=lenovo+disassembly 

Klavyenin soketinin orayı güzelce temizleyebilirsin.Yağsız Kontak Spreyler yardımcı olacaktır.

Bataryayı çıkarmayı unutma sakın sökerken :)

Zaten çıkmadan sökülmez ama ne olur ne olmaz söyleyeyim.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qzkn
    qzkn's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

Hocam modeli ne lenovonun ?

YouTube'a girip nasıl söküldüğünü izleyebilirsin.

https://www.youtube.com/results?search_query=lenovo+disassembly 

Klavyenin soketinin orayı güzelce temizleyebilirsin.Yağsız Kontak Spreyler yardımcı olacaktır.

Bataryayı çıkarmayı unutma sakın sökerken :)

Zaten çıkmadan sökülmez ama ne olur ne olmaz söyleyeyim.

hocam saolasın. lenova G710..  ama şeye takıldım ben,lenova yazısından niye kalıyor ve niye windows tuşuna basılınca açılıyor, garantisi var zaten yakın zamanda göndericem..

qzkn tarafından 04/May/15 15:05 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

buyuk ihtimalle bir kisadevre var

tuslarin arasina sivi girmesinden kaynaklidir windows tusu da kisadevreyi kisadevre yaparak onluyor sanirim

(salliyor da olabilirim)

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MEGAS
    MEGAS's avatar
    Erkek

Başka klavyeyle çalışıyorsa açma riskine girme bence

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

üzerine kahve dökmüşsün hocam. garantisimi kalır o cihazın :)

yüksek ihtimal klavyede tuşlardan biri basılı kalıyor, windows tuşuna basında onu devre dışı bırakıyor ondan açıyor alet.

klavyeyi komple sök, usb klavye ile dene sadece birde.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qzkn
    qzkn's avatar
    Erkek

tamam arkadaişar çok teşekkürler klavye aldım kullanıyorum, bi ara da gönderirim garantiye sorunu neymiş öğrenirim. teşekkürler...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

yağsız kontak spreyle bi temizlemeyi dene ben bira dökülen macbook pro yağsız kontak spreyle kurtardım tuşlar yapış yapıştı basmıyordu trackpad te çalışmıyordu şuan hepsi sorunsuz çalışıyor ;) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

havalimanındaki kadının bana türk olmamdan ötürü sallama çay ısmarlaması ve muhabbetten sonra çayı laptop a dökmem o an :S uçağa binip sabihada inince şarjı bitti sanıp eve gelene kadar sinir olmam eve geldiğimde içini açıp kurulamam sonra sonra iyicene sapıtması ve batarya bozuldu deip kurcalamam ve bataryayı kısadvre edip bozmam sonra klavye jakını çıkarmam 150 lira gitti yeni klavye için 

sakın içini açmaaaaaaaaaaaaaaaaa..........sabit aşağı tut kurulunmasını sağla ama içini açma.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

havalimanındaki kadının bana türk olmamdan ötürü sallama çay ısmarlaması ve muhabbetten sonra çayı laptop a dökmem o an :S uçağa binip sabihada inince şarjı bitti sanıp eve gelene kadar sinir olmam eve geldiğimde içini açıp kurulamam sonra sonra iyicene sapıtması ve batarya bozuldu deip kurcalamam ve bataryayı kısadvre edip bozmam sonra klavye jakını çıkarmam 150 lira gitti yeni klavye için 

sakın içini açmaaaaaaaaaaaaaaaaa..........sabit aşağı tut kurulunmasını sağla ama içini açma.

Uygun sekilde acaraa niye sorun olsun ki ? Cok basit videolara baka baka bile yapilir.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
Toplam Hit: 1631 Toplam Mesaj: 10