Makedonya Hk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Diğer ay makedonya ya gidicem bir iş için 1 haftalığına gitmişken orada nereye gitmek lazım neye dikkat etmek lazım gelirken yanımda bişey vs getireyim mi.Mobil hat konusunda öneriniz varmı

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

O mevsimde nasıl olur bilmiyorum ama genel olarak benim tavsiye edebileceğim görülecek yerler:

Üsküpü kendisi

Ohrid gölü

Matka kanyonu

Ohride ister günübirlik ister 1 gün kalmalı gidebilirsin. Matkaya günübirlik gidip gezip üsküpe geri dönersin. Yeme içme zaten her yer türk restoranı dolu, türkçe siparişini verir kebabını yer ince belli bardakta çayını içersin.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Uskup meydanin devaminda turk carsisi var. Herkes orda destan diye bir mekanda cevapi (bizdeki kofte) yiyor ama bence daha ufak tefek mekanda yemeni tavsiye ederim. Buraninki cok fazla turk koftesine benziyor. Benim bosnada yedigim cevapiler daha farkliydi. Bir de meshur kurufasulyeleri var onu deneyebilirsin. Hafif tatli yapiyorlar degisik birsey.

Mobil hat konusunda mtel'i oneririm. Eger telefonun esim destekliyorsa direkt turist hattini al. 10-15 euro bisi. Eger diger balkan ulkelerine gececeksen 3gb roaming de veriyor.

Ohrid golune git kesinlikle, matka kanyonunda tekne gezileri var onu da yap mutlaka. Bi tane magara var oraya goturuyorlar sonra da geri getiriyorlar. 1 saatlik falan bi tur. Cok keyifli kesinlikle tavsiye ederim.

Ben balkan turu yaparken gezdigim icin bendeki bilgiler o kadar :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Bence en güzel yeri Ohrid Gölü. Orada tekne turu yapmanı öneririm.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

@EmiRReiS eyv hocam göle gidilecek

@NmC telefonlarda e sim yok normal alıcaz mecbur, anladığım kadarı ile küçük bir yer sanki yine gitmişken orada bir köfte yiyelim :D

@torpedo_XL 3 yeride yazdım gidince uğrayacam.

Orada teknolojik aletler falan ne durumda ayfon falan alınır mı

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
Toplam Hit: 649 Toplam Mesaj: 5
üsküp makedonya