folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Membership Kullanımı İle İlgili Bir Soru

Membership Kullanımı İle İlgili Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaDeM
    KaDeM's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar.

membership.createuser( vs, vs, vs, vs, true, out vs);

kullanıcı kayıt formu üzerinde yukaridaki kodu kullanıyorum ama hata alıyorum.createuser ddğmzde sanrm 4 tane methodu var ve en fazla 6 tane seçeneği kullanmamıza izin veriyormuş.o vs vs yazan yere 11 tane fln sonuc grmek istiyorum bunun bi yolu varmı.

aldığım hatada No overload for method 'CreateUser' takes '6' arguments.

şu şekilde yaptığımda sorun olmuyor

void btn_olustur_Click(object sender, System.EventArgs e)

{

string kullanici_ismi = txtUserId.Text;

string password = txtPassword.Text;

string email = txtEmail.Text;

string passwordSorusu = ddlPasswordSorusu.SelectedValue;

string passwordCevap = txtPasswordCevap.Text;

MembershipCreateStatus uye_olusturma_sonuc;

Membership.CreateUser(kullanici_ismi, password, email, passwordSorusu, passwordCevap, true, out uye_olusturma_sonuc);

lblSonuc.Visible = true;

if (uye_olusturma_sonuc == MembershipCreateStatus.Success)

{

txtUserId.Text = null;

txtPassword.Text = null;

txtEmail.Text = null;

ddlPasswordSorusu.SelectedIndex = -1;

txtPasswordCevap.Text = null;

lblSonuc.Text = "Kullanıcı Başarıyla oluşturuldu.";

}

else if (uye_olusturma_sonuc == MembershipCreateStatus.InvalidPassword)

{

lblSonuc.Text = "Password formatı Yanlış. Lütfen yeni bir password girin.";

}

else if (uye_olusturma_sonuc == MembershipCreateStatus.InvalidEmail)

{

lblSonuc.Text = "email formatı Yanlış. Lütfen yeni bir email girin.";

}

else if (uye_olusturma_sonuc == MembershipCreateStatus.InvalidAnswer)

{

lblSonuc.Text = "password cevabı formatı yanlış. Lütfen yeni bir password cevabı girin.";

}

else if (uye_olusturma_sonuc == MembershipCreateStatus.DuplicateUserName)

{

lblSonuc.Text = "Kullanıcı ismi halihazırda sistemimize kayıtlı. Lütfen yeni bir Kullanıcı ismi girin.";

}

else if (uye_olusturma_sonuc == MembershipCreateStatus.DuplicateEmail)

{

lblSonuc.Text = "Bu email adresi kayıtlı . Lütfen yeni bir email girin.";

}

else

{

lblSonuc.Text = "Kullanıcı oluştururken bir hata meydana geldi. Yeni kullanıcı oluşturulamadı.";

}

}

ama ben 
    Membership.CreateUser(kullanici_ismi, password, email, passwordSorusu, passwordCevap, true, out uye_olusturma_sonuc);
    kısmında 11 tane değer girmek istediğimde hata alıyorum işte bunun bi yolu varmıdır.şimdiden teşekkürler.

"darmadağın oluyoruz, çünkü önce önümüze çıkan her şeyi istiyoruz, sonrasındaysa, eskiden sahip olduklarımızı arıyoruz.."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam metod zaten 6 tane parametreyi destekliyor ? sen hangi 11 tane veriyi gireceksin orasını anlayamadım ? Profile tablosunda mı saklayacaksın kendin bir kaç ek bilgiyi ?

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

"aldığım hatada No overload for method 'CreateUser' takes '6' arguments." demişsin zaten ve sorunu bulmuşsun :)

Toplam Hit: 1397 Toplam Mesaj: 3