folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Milli Değerlerimiz Yaşıyor Mu?

Milli Değerlerimiz Yaşıyor Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thunder_storm
    thunder_storm's avatar
    Erkek

Sevgili tahribat ailesi ardı ardına büyük olaylar yaşadığımız şu dönemde  hiç kendinize sordunuz mu ? Biz nereye gidiyoruz böyle? Gerek bireysel gerek toplumsal olarak düşündüğümüzde tarihimizi hiç mi umursamıyoruz. Kardeşlerim isteyen istediği gibi yaşasın fakat bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkmalıyız.

Bu topraklar için büyük bedeller ödenmedi mi? Sayısız zulme uğramadık mı?

Şöyle bazen dolaştığım sokaklara bakıyorum da büyük kültürümüzün tek bi zerresini dahi göremiyorum.Amaçları sadece para ve eğlence  olan insanlar,ideolojilerin kölesi olan yobazlar,kendini özgür sanan zavallılar,sorgulamasını araştırmasını bilmeyen gençler...

Geçmişimiz bize bir sorumluluk ve görev yüklemez mi?

Sizi bilmiyorum ama ben İstiklal Marşımı ve Gençliğe Hitabe'yi bile tek seferde okuyup anlayamıyorum.

Bizi medenileştirdiler mi yoksa yok mu ettiler.

Şuan kitabevlerinde batılı bütün yazarların ismini ve Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren yazılan kitapları görüyorken niye bu topraklarda 600 yılı aşkın süre hüküm sürmüş Osmanlı İmparatorluğunun dönemine ait bir kitap bir yazar göremiyorum?

NOT:Gözlemlerim Hiç bir art niyet taşımamaktadır.

we produced everything from myths...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

valla hocam memleket bitmiş sana bu kadar diyiym bu memeleketten bu saatten sonra bir cacık olmaz 2. bir Atatürkde gelmeyeceğine göre 

kendimiz ettik kendimiz bulduk 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 692 Toplam Mesaj: 2