folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Modem Şifresi Değiştirme

Modem Şifresi Değiştirme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uGuR
    uGuR's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar uzun zamandan sonra tekrar net bağlattım tılgın hg1311 kablosuz modem verdiler şifresi standart şimdi bu şifreyi değiştirmek istiyorum ki internet bağlantımı benden başka kullanan olmasın. nasıl yapabilirim?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uGuR
    uGuR's avatar
    Erkek

bi yardımcı olun.internetim yavaş.kablosuz olarak başkaları kullanıyo olabilecegini düsünüyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

modemin yanında verilen cd tak adımları uygula eğer öyle birşey yoksa modem ayarlarına eriş.

Merhabaaaaa
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

dostum kullanma kılavuzunu aç oku o konuda mutlaka bişeyler vardır

cd si varsa tak yükle ordanda çıkar

olmadı arayüze gir kurcala bulursun

192.168.2.1  olabilir o da kılavuzda yazıyor

yani kılavuzu oku :D

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

superonline mı hocam internet sağlayıcın ?

adres çubuğuna yani www.abc.com yazdığımız yere 192.168.1.1 yazıp giriş yap.

k.adı : admin

şifre : superonline

bu modemlerde garip bir güvenlik sorunu var, karşı şifreli gelen bağlantıyı çözümleyemiyor.. ( ssl ile anlamlandıramadığım bir sorun )

mesela atıyorum garanti vs gibi sitelerde sorun yaşıyorsun. bi çok kişi aynı dertten muzdarip.

setup'tan ; wan / connections / available connection / superonline sekmesine tıkla. ppp penceresindeyken proxy arpı seçili hale getir. yine o pencere altında clamp tcp mss ayarı olacaktır onuda seçili hale getirip save / kaydet'e tıkla hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

3131 kısa mesaj at şifre cebine gelsin :D

şaka lan şaka zaten modemin içine girdin mi anlarsın şifre nereden değişeleceğini :)

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

modem arayüzüne gir, orada bulursun değişme yerini, zaten ilk girişte değiştirme seçeneği sunuluyo. ayrıca zyxel lerde var ama sende varmıdır bilmiyorum, yerel ağa girip istemci listesine bakabiliyosun(client list) oradan bağlanan herkesi görebilirsin. telefonlar için isim yazmaz, bilgisayarlar için isim yazar. bağlananlardan tanımadıkların varsa wireless sekmesine geçip mac filtre den banlarsın adamları daha da giremezler

test 1 2
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyP-X
    HyP-X's avatar
    Erkek

Kablosuz şifresini, arayüze yukarıda belirtilen şekilde girip wireless/wireless security sekmesinden değiştirebilirsin.

Eğer değiştirdiğinde de hala bağlantın yavaşsa sorunun bi ihtimal gelen hattan(sağlayıcından) mı kaynaklandığını

yada kablsouz sinyalin yayılma modunun(11b,g,n,bg,mix) bağlandığın cihazla uyumsuz olamsından mı kaynaklandığını

öğrenebilmek için kabloyla dene diycemde doğru ya modemin kablosuz..

(sadece sinyal modlarını değiştirerek; o da yine wireless/wireless settings te; deneyebilirsin.)

Lan portu üzerinden deneyemiycene göre müşteri hizmetlerini araman iyidir.

Biraz araştırmayla da;

--Çeşitli bağlantı sorunlarına(messenger programının açılmaması, bazı sitelere erişim sağlayamama vs.de) çözüm olarak Amd-x  hocanın

dediklerini aynen yap.

--Bir de şurdaki konuda sendeki modemin SO' dan aldığı interneti hep düşük hızlarda kullandırttığını hatta aracı bi router

koyduğunda yine bi artış sağladığını ama onun da tarifesine göre düşük olduğunu falan belirtmiş.

Hocam sen müşteri hizmetlerini arayıp başka modem isteğinde bulunmayı dene.

.. you only have you ..
Toplam Hit: 13678 Toplam Mesaj: 8