folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Molex Dönüştürücü

Molex Dönüştürücü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jchan
    Jchan's avatar
    Erkek

Arkadaşlar geçenlerde gtx 560 ekran kartı aldım. Ekran kartının üstünde 2 tane 6 pinli beslemesi var. Kutudan da 2 tane 4 pinden 6 pin yapan dönüştürücü var. 

Bunlarda 2 tane 4 pin girişi var ikisinide takmam mı gerek yoksa tekine takmam yeterli mi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Eğer tipi bu gösterdiğin şekildeyse teki yetebilir.

Ama illa iki tane istiyorsa zaten PC acılırken ekran kartı hata verir görürsün

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jchan
    Jchan's avatar
    Erkek

Resimdekinin aynısı çıktı kutudan tekini taktım zaten şu anda çalışıyor ama acaba oyunda uzun süreli kullanımda bir sıkıntı çıkar mı diye korktum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GLSCGN
    GLSCGN's avatar
    Erkek

ekran kartı eğer 2 adet 6 pin güç girişi istiyorsa öncelikle psu dan gelen direk 6 pinlik güç girişleri bağlanmalıdır eğer psu da yeterli güç girişi yoksa o zaman ekran kartı nın beraberinde gelen molex den 6 pin güç girişine dönüştürücüyü kullanınız ve 2 girişide ekran artına takınız acaba kullandığınız pğsu nedir söylerseniz daha iyi yardımcı olabilirim 

Toplam Hit: 1386 Toplam Mesaj: 4