Nasıl Dayanılır Ki Böyle Birşeye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sergen
    Sergen's avatar
    Erkek

Hocalar bazen etrafımda babasını annesini çoluğunu çocuğunu yitirmiş insanlar görüyorum böyle bir şeye nasıl dayandıklarını ve her şeye rağmen nasıl hayata devam ettiklerini anlayamıyorum.Hayal etmesi bile insanın canını böylesine acıtırken bunu yaşamak berbat bir şey olmalı biliyorum belki çoğu müridin yarasını deşmiş gibi oldum ama harbiden buna nasıl dayanılır geçen sene sınıf arkadaşımın annesi vefat etti ve morga onunla birlikte girdim bu kadar berbat ve bitik bir durum daha olamaz ben olsam kesin içki sigara uyuşturucu bitirirdim kendimi.Büyük konuşmak gibi olmasın ama ben dayanamam hayata tekrar asılamam.Bunları yazmamın sebebi bizim bina görevlisinin hanımı gebeydi ve 2-3 gündür yoklar babama sordum nerede ihsan abi diye anlattı işte karısını ve çocuğunu kaybetmiş diye biraz düşündüm bir köşeye çekilip o adam şimdi ne yapar diye harbiden 2 sene sonra tekrar ağlayabilme yeteneğimin olduğunun farkına vardım lanet ettim her şeye hayat daha bir boş gelmeye başladı.

Hayat Bir Savaşsa Tek Silahın Aklın Ve İnancındır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeliMermi
    DeliMermi's avatar
    Erkek

bende böle düşünüyordum, daha sonra baktım yani ben. baktımki, sadece başkalarına fazla merhametliymişim, bana olunca dayanacak gücü kendimde buluyorum hep., bence sanada olunca kendinde bulacaksın gibi geliyor bana. ama tabi farklı farklı herkes. anne-babam ın bigün öleceğini biliyorum mesela, ama bilmediğim tahmin etmediğim yerden vuruyor kader, işte ozaman olmuyor

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskarpin
    iskarpin's avatar
    Erkek

Hayata ilk defa belki de o zaman mağlup oluyorsun. İlk kez o kadar çaresiz kalıyorsun. Doktorlar, "Yapacak bişey kalmadı."  dediklerinde gözünden zerre yaş bile akmıyor, ama içinden öyle bi parça kopuyor ki umudunu Sır Kapısında yayınlanan filmlerdeki mucizelere bağlıyorsun. Ama o mucizeler çoğu kez gerçek hayatta başımıza gelmiyor. Cenazede en önde dimdik ayakta duruyorsun, gözlerinden yine yaş akmıyor. Sonrasında defnetme işlemi.. Toprak atılırken tahtaya vuran güm güm sesleri içine, beynine vuruyor adeta.. Yine damlamıyor gözyaşı gözlerinden. Sırf seni görenler de dik dursunlar, kendilerini harap etmesinler diye 'Çınar ayakta ölür.' dedikleri gibi sanki sen de canını teslim ediyorsun tüm olaylar esnasında.. Her ölüm gibi onun da vakitsiz olduğu kanaatine varıyorsunuz topluca.. O gün senle beraber iki kişi ölüyor aslında, ama sadece birini defnediyoruz.. Allah, tüm ölmüşlerimizin mekanını cennet eylesin, kalanlara sabır ve sağlık nasip eylesin..

ne sevmektir ne sevilmek, en güzeli şırıl şırıl işemek..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sergen
    Sergen's avatar
    Erkek

boş be hacılar herşey boş bir doktorun iki  dudağı arasından çıkacak bir cümleyle hayatın alt-üst oluyor.

Hayat Bir Savaşsa Tek Silahın Aklın Ve İnancındır...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    st_anger_turk
    st_anger_turk's avatar
    Erkek

dayaniyosun..

Hic gelmeyecegini bildigin birini bekledinmi ?

Diriliş... /// Inadina Ofke Inadina INTIKAM
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

dayanmaktan başka ne yapabilirsin ?

Eşşek gibi dayanacaksın !

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

Haklisin zor birseyde hayat devam ediyor, ki etmesi gerekiyor. Aslinda bu insanlar icin yapabilecegin en kotu sey onlara farkli davranmak. Iyi veya kotu olmasi farketmez. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

ne dayanması! takmıyorsun oluyor bitiyor düşün düşün nereye kadar

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Bende Aynı Düşüncelerdeyim

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
Toplam Hit: 1531 Toplam Mesaj: 9