Neden ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    k0d3s
    k0d3s's avatar
    Erkek

Selamı Aleyküm Müridler vaktinizi alacağm kusura bakmayn ama kendime neden deyip sordugum cevap alamadıgım birsürü şey var birkaçını paylaşayacagım biraz psikoloji içerikli olacak karışık dengesizce ama buyrun..

fani bişy .. aşk .. belkide yok hiç olmadı .. neden ilişkilerde hep bi taraf kaybeder 4S kuralı mevcuttur .. delikanlı gibi sevmek suçmudur ? neden hep sevince terkedilen sevilince terkeden olursun.. insanoğlunun yapısında varmı bu .. neden 80 lerin aşkları günümüzde mevcut değil.. benm yaşm 19 ancak o tarihteki aşkları çekingenliği dürüstlüğü efendi gibi ilişkiyi utanmayı arlanmayı arıyorum.. şimdi aşk sevgi başlığı altında 14-15 yaşndaki gençler sahil kenarında kimseleri aldırış etmeden edepsizlik nasl yapabiliyorlar bu rahatlığı kim verdi onlara ..

son olarak insanın kendine değilde karşısındakine genel olarak 1 kişiye dahi olsa güvenini kaybettiginde güwensizce davranşlar kişiliğine oturuyor .. bu güvenmesi gereken şeyleride kapsadıgı için kaybetmeye devam edyor ..

öylesine değil üstadlar .. gerçekten NEDEN dedigim şeyler bunlar belki psikopatca belki boşa kafa yormak belki dengesizlik dersiniz .. iyi yada kötü buyrun..

Benim Bozkurt Vatanımda Çakalların İşi Ne ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MustyKTE
    MustyKTE's avatar
    Erkek

utanma, çekinme vs ortadan kalktı üsta.. 
    iki taraf için söylüyorum.. 

kızlarda  da kalmadı erkeklerdede kalmadı.. 

hal böyle olunca sahillerde gördügün manzara kaçınılmaz oluyor.

hşşşt.. instagram.com/m.cebecioglu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

İnsanlar kendi nefslerine göre hareket ettikçe yoldan sapmaların önü ardı kesilmiyor.

Bunları o bahsettiğin kişilere de sorsan onlar da bu tür şeyleri arıyorlardır eminim.
    Ama herkesin kafası her an aynı şeyleri düşünür durumda olmuyor.

Nefs dediğimiz şey anlık olarak bu soruları barındıran kafaları bile o duruma itebiliyor..

Bu soruları sen soruyorsun ama 2-3 gün sonra nefsine kapılıp sen de bu duruma düşebilir, bunları gerçekleştiriyor olabilirsin.

Neden sorusunun cevabı tabiki sadece "Nefs" değil ama insanların "bilinçli" olmasından öte beyninin zinde olması ve "idrak" edebilme yetisinin daima aktif olması gerek..

Bu benim düşüncemdir. Nedenlerine bir neden bulmuş mudur bilemem ama bu böyledir..

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    k0d3s
    k0d3s's avatar
    Erkek

MaTRaX bunu yazdı:
    -----------------------------

İnsanlar kendi nefslerine göre hareket ettikçe yoldan sapmaların önü ardı kesilmiyor.

Bunları o bahsettiğin kişilere de sorsan onlar da bu tür şeyleri arıyorlardır eminim.
    Ama herkesin kafası her an aynı şeyleri düşünür durumda olmuyor.

Nefs dediğimiz şey anlık olarak bu soruları barındıran kafaları bile o duruma itebiliyor..

Bu soruları sen soruyorsun ama 2-3 gün sonra nefsine kapılıp sen de bu duruma düşebilir, bunları gerçekleştiriyor olabilirsin.

Neden sorusunun cevabı tabiki sadece "Nefs" değil ama insanların "bilinçli" olmasından öte beyninin zinde olması ve "idrak" edebilme yetisinin daima aktif olması gerek..

Bu benim düşüncemdir. Nedenlerine bir neden bulmuş mudur bilemem ama bu böyledir..

-----------------------------

Nefsime Hakim oLdum bilinçli davrandm .. hadi sende öyle yaptn hocam .. milyonlar içersinde 100-ler hadi 1000 ler fark edermi .. kim şeytan işini zevklerini egolarını bırakıp adam gibi adam olmaya çalışırki :/

Benim Bozkurt Vatanımda Çakalların İşi Ne ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

İşte kendin demişsin ya! Kim çalışır ki ?

Ama kendini 100ler 1000ler içerisine sokup milyonlardan ayırmanın verdiği ayrı bir haz var.
    Bunu yaşamak şeytani şeyleri, ego tatminini yaşamaktan daha büyük bir haz.

Zaten ego tatmini kendine hiç bir şey katmaz, sadece etrafındakilerden onay alırsın iyi veya kötülüğüne dair iyiyse kendi götünü kaldırırsın olay bundan ibaret.

Ama kendi götünün ağırlığını bilmek, hangi koltuğa sığacağını, hangi koltuktan kalkabileceğini bilmek insanın kendisini bilmesi demektir.

Bu da densizliği ortadan kaldırır ki densizliğin olduğu yerde senin nedenlerin barınır.

Her şey yinede kişisel ve psikolojik gelişimde bitiyor hocam.

İnsan kendi zihnini ne kadar geliştirirse, kendini ne kadar benliği ile yetişrirse bu topluma da yansır.

Bunu düzeltmek için toplumu değiştirmeye kalkmak yanlış! Toptan bir çözümü yoktur hiç bir zaman.
    Sadece bireysel gelişimin sebebidir ve ürünüdür bu.

Azınlığa gir, olanları görmezden gelme demiyorum ama bu farklılığın hazzını al.
    Nedenlerin cevabı kendiliğinden gelir zaten.
    İşte o zaman bizlere sormaya gerek kalmaz, kendin yanıtlamış olursun bunun da sana ayrıyetten verdiği bir hazzı olur..

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

bu anlattıklarının hepsi 3 günlük dünyada birkaç dk bi almayan konular.ve akıllı insanlar kimlere değer verip kimlere verilmeyeceğini gayet iyi bilirler.

eğer bugün buradaysan demekki sende bizden birisin ve gayette akıllısın.öncelikle aklındaki kavramları sorgula ?

aşk nedir sevgi nedir ?

eğer birini karşılık bekleyerek seveceksen yanlış yoldasın..o sevgin kalbinin bir köşesinde kalsın.sil at demiyorum.ama dünya tek bir kızdan ibaret değil..ya da öyle sananlardan ibaret değil..

eskilerin aşklarından bahsetmişsin.onlar eskidi.eskimeyen dostların varsa ne mutlu sana ....

geçmiş orada kaldı geri gelmez.şimdiki zamanda da seni bağlayan bir durum yok.kendini kontrol etme yeteneği doğuştan var...

kendini sorgula.ne için yaşadığını sorgula ..

dünyanın sadece bir iki insandan değil 6.5 milyarı aşkın insandan oluştuğunu anla...

hiçkimsenin vazgeçilemez olduğunu anla...

polat-elif ayrılmak zorunda kaldıysa her aşığın ayrılabileceğini anla..... belki ölerek belki öldürülerek belki ölmek isteyerek...ama ayrılık kaçınılmaz.

o halde bağlanmayacaksın !

dışarda bi dünya var.ve senin yaşamanı bekliyor.kafanı dağıt tatile fln git.her koyun kendi bacağından asılır.

- insanın depresyone girmesi stresli yaşamasının sebebi de beklentilerinin karşılanmamasıdır.Kendinizi şartlamayın.%49 pesimist %50 optimist % 1 de belirsiz olun.en iyisi böyledir.

eğer hala nefes alıyorsanız o nefesi aldıran biri var.onu aklınızdan çıkarmayın.ve o hayata devam etmeniz gerektiğini söylüyor vakit dolana kadar...

Toplam Hit: 1004 Toplam Mesaj: 6