folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder PC Donanımı Satan Mediamarkt, Yazıcıoğlu, Doğubank Gibi Yerlerde Çalışanlar?

PC Donanımı Satan Mediamarkt, Yazıcıoğlu, Doğubank Gibi Yerlerde Çalışanlar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocalar en çok aldığım şeylerden bazıları PC donanımı, elektronik vs...

Bu satıcı milletinden bıktım usandım. Neden derseniz, ben donanımdan anlarım fakat bu sürekli değişen bir dal dolayısıyla her zaman güncel bilgim olmuyor. Dükkanda çalışanlara sorduğumda ellerinde ne varsa onu itelemeye çalışıyorlar.Bunlar başımdan geçenlerin bazıları.

Geçende USB kabloya 17$ çekti bi tanesi pazarlıkla 5 TL ye indirdim. (Yazıcıoğlunda).

Daha önce bir keresinde 8 metre network kablosu istedim. Bakmadım kabloya geldim eve çektim çalışmadı ethernet kafası çaka çaka bir hal oldum baktım olmuyor. Sonradan farkettim ki şerefsizler bana çıkma kablo vermiş ve içinde kopuk biryer var. 10 Tllik kablo için geri gidip götürsem bana masrafı 15-20 TL ve bisürü zaman kaybı.

Bir keresinde XBoxa disk alacaktım. Disk tipini biliyordum fakat başka tipte disk olduğuna satıcı beni uzun uzun ikna etti ( dedim adam hergün burada benden iyi biliyordur) Sonra geri götürünce dedi iade almam, iyice sövünce dedi ki karsi binaya gidin iade orda. orada da kuyruk var, 45 dakka adamin hatasi yuzunden dikildim.  (Gold bilgisayar)

Exadan PC aldım, çok güzel böyle 10 tane musteri temsilcisi var oturuosun istediin ozellikleri soluosun. Aldım 1000$ lık falan bir alet hemen teslim alabileceğimi söyledi. satışa 10 personel ayırmışlar, ödemeyi yaptıktan sonra bi baktım depoda 1 kişi var ve önünde uzun bir kuyruk var 2 saat kuyrukta bekledim.

Daha büyük çapta bişeyler alırken araştırdığım ve satıcıya güvenmediğim için kazık yemedim ama yiyen çoktur tahmin ediyorum. Mesela ellerindeki 10 malın 9 u fabrikasyon sorundan ariza yapmıştır. depodaki son malı yinede itelerler bunları bilirim.

Başka sorun da ortalama kullanıcıya hitap etmeyen malları çok zor buluyor olmam. Örn: microatx kasayı çok aramıştım.

Teknoloji harcaması olan çoktur burda, Aramızda buralarda çalışan yada dükkanı olan birileri varsa söylesin de bişey alırken onlardan alalım.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

herkes degil ama bazilari gunu kurtarma pesinde musteriyi kaziklayarak kar ettiklerini saniyorlar

birkac tane var msn den paylasirim

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek

Aynen dogubankta olan var ise bana cok lazım oluyo Tel,tel parçaları,psp,ps2-3,gizli kamera,fotograf makinesi vs için.
    Takipteyim

| GTP | TBT | Desinatör | icrypex.net | Turknet = XMP85HC93OKM
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

O ikna olayına bende çok uyuz oluyorum.

Teknoloji değilde, arabaya bir parça almaya gittiğimde adama anlatıyorum parçayı.

Tamam eyvallah sonra arabanın modelini veriyorum aynı yılda aynı isimde farklı kasalarda 2 seri üretildi diyorum benimki ilk seri dar böbrekli olan diyorum yok adam bunlarda öyle yok bu böyledir ben bilmem kaç senedir bu işi yapıyorum cart curt.

Ertesi gün arabayla gidiyorum olmuyor parça hee ben bunları bilmiyordum diyor.

Genelde satıcılar iteleme politikasını benimsemiş.

Çok üçkağıtçı adam var piyasada. İbneler, zaman kaybı yaşatmaktan başka bişi bilmiyorlar.

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mximus
    mximus's avatar
    Erkek

Ben mediamarktteyim.Electroworld ve vatan'da da müridler mevcut.

En çok da kapı kendiliğinden açıldığında korkuyorum şu hayattan.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manialith
    manialith's avatar
    Erkek

2 aydır amerikadayım, 3 gün sonra döneceğim.

Konu da vardı aslında, bilindiği gibi buralarda belli elektronik gerçekten ucuz.

Önceden denk gelseymişim araştırırdık hocam. 

Im Boned, All Boned.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek

usta ben buralarda çalışmıyorum ama bunlardan bayiliğim var vede bunların bayilerinden daha rahat alırsın diye düşünüyorum.

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocalar en çok aldığım şeylerden bazıları PC donanımı, elektronik vs...

Bu satıcı milletinden bıktım usandım. Neden derseniz, ben donanımdan anlarım fakat bu sürekli değişen bir dal dolayısıyla her zaman güncel bilgim olmuyor. Dükkanda çalışanlara sorduğumda ellerinde ne varsa onu itelemeye çalışıyorlar.Bunlar başımdan geçenlerin bazıları.

Geçende USB kabloya 17$ çekti bi tanesi pazarlıkla 5 TL ye indirdim. (Yazıcıoğlunda).

Daha önce bir keresinde 8 metre network kablosu istedim. Bakmadım kabloya geldim eve çektim çalışmadı ethernet kafası çaka çaka bir hal oldum baktım olmuyor. Sonradan farkettim ki şerefsizler bana çıkma kablo vermiş ve içinde kopuk biryer var. 10 Tllik kablo için geri gidip götürsem bana masrafı 15-20 TL ve bisürü zaman kaybı.

Bir keresinde XBoxa disk alacaktım. Disk tipini biliyordum fakat başka tipte disk olduğuna satıcı beni uzun uzun ikna etti ( dedim adam hergün burada benden iyi biliyordur) Sonra geri götürünce dedi iade almam, iyice sövünce dedi ki karsi binaya gidin iade orda. orada da kuyruk var, 45 dakka adamin hatasi yuzunden dikildim.  (Gold bilgisayar)

Exadan PC aldım, çok güzel böyle 10 tane musteri temsilcisi var oturuosun istediin ozellikleri soluosun. Aldım 1000$ lık falan bir alet hemen teslim alabileceğimi söyledi. satışa 10 personel ayırmışlar, ödemeyi yaptıktan sonra bi baktım depoda 1 kişi var ve önünde uzun bir kuyruk var 2 saat kuyrukta bekledim.

Daha büyük çapta bişeyler alırken araştırdığım ve satıcıya güvenmediğim için kazık yemedim ama yiyen çoktur tahmin ediyorum. Mesela ellerindeki 10 malın 9 u fabrikasyon sorundan ariza yapmıştır. depodaki son malı yinede itelerler bunları bilirim.

Başka sorun da ortalama kullanıcıya hitap etmeyen malları çok zor buluyor olmam. Örn: microatx kasayı çok aramıştım.

Teknoloji harcaması olan çoktur burda, Aramızda buralarda çalışan yada dükkanı olan birileri varsa söylesin de bişey alırken onlardan alalım.

Anca bu kadar olur, :) :) :)

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Evet yine bir kabus yaşıyorum, istedigim pc nin parcalari hicbir firmanın stoklarında yok. adı var kendisi yok parçaların sanki.

amacım mediaPC yapmak kendime

Kasa:

http://www.hepsiburada.com/liste/silverstone-sugo-sg02b-f-microatx-kasa-sst-sg02b-f/productDetails.aspx?productId=bd130536&categoryId=1013

Fan:

http://www.akortek.com/overclock-sogutucu-modding/islemci-sogutucu/silverstone-nt06-e-nitrogon-intel-amd-islemci-sogutucusu-lga1155-uyumlu.html

Anakart:

http://www.cimri.com/gigabyte-ga-h57m-usb3-2200-mhz-ddr3-anakart  (yada gigabyte markalı firewire + usb3+ microatx + spdif + hdmi  olan herhangi bir anakarta razıyım)

ve tabi işlemci , ram , falan gibi kolay bulacağım parçalarıda alacam

HolyOne tarafından 08/Eki/12 13:35 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Artık nereden ne yiyeceğimi biliyorum.

Teknosa bazı büyük indirimli ürünler haricinde her türlü zikiyor. Teknik destek 

Hepsiburada geç kargo , yüksek fiyat  

Vatan işini adam gibi yapan ender yerlerden ama orası da indirimler harici baya bi geçiriyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

www.oksid.com.tr bak bi hocamm

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
Toplam Hit: 2254 Toplam Mesaj: 11