folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Pdf Arşiv Arama Sıkıntısı Ve Yazılım Sorusu?

Pdf Arşiv Arama Sıkıntısı Ve Yazılım Sorusu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

Herkese selamlar öncelikle. Bir maruzatım olacaktı. Ben tarih bölümü öğrencisiyim ve kendi çabalarımla internetten bana yararı olabileceğini düşündüğüm birçok şey indirdirdim. Şu an 8,66 GB veri var elimde işte yaklaşık 900+ makale, 150+ kitap, 10+ ayrı cilt ansiklopedi, 4-5 tane yabancı dilde sağlam atlas ve toplayabildiğim kadar BOA, Genelkurmay Arşivi, TBMM Zabıt cerideleri vs. ve hala toplamaya devam edeceğim, yani kısaca sorum şu olacak; Bir pdf arşivindeki satırlardan toplu arama yapabilmek mümkün mü? Hani şöyle bir program var mı ben tüm pdf dosyaları programa tanıtıcam ve bir kelimeyi yazdığım zaman bana hangi dosyada nerelerde nasıl geçtiğini vs. söylebilecek? En azından düşünemediğim ya da haberdar olmadığım hususlar varsa daha basit olarak şayet fikirlerinizi almak isterim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

Hocam windows zaten dosya içeriğinde de arama yapıyor.  Onları bir klasöre atarsan klasörde arayabilirsin.

Bu alandaki en iyi arama programı ava find dır.  Bunu indir işine yarar umarım. 

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

Hocam windows'un şu sağ üstte ara kısmı var orayı diyorsunuz sanırım. Oraya yazdığım zaman sadece dosya isimlerini buluyor. Mesela Moğol yazıyorum 4-5 dosya çıkıyor ama dosya adında daha doğrusu makale başlıkları o şekilde olduğundan. Ben makale içinden birşeyler ayıklayıp çıkarabilir miyim demek istemiştim. Dediğiniz programı deneyeceğim.

Ayrıca şu şekilde istifliyorum zaten; http://i3.minus.com/jbu9zwKBrfSKr1.jpg

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

Flood için kusura bakmayın ama ava finder normel windowsun aynı işlevini yapıyormuş araştırdım şimdi. O yüzden konuyu güncelliyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek

pdf'de olabilir mi bilmiyorum fakat text tabanlı ( html, txt vb ) uzantıların içini tarayan bir  program vardı galiba. ama aşırı vakit alıyordu. bir search ortalama 5-10dk sürüyordu 10-15gblik txt arşivinde.

Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Hocam halit alptekin in Araci v2 diye programı vardı ona bi bak istersen videosu şuydu ha ama pdf de arama yapmıyordu.

http://www.youtube.com/watch?v=wXY94orvndU

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

Banada lazım böyle bir program mesela bem programa bir pdf dizini ekliyicem program içinde pdf hakkında açıklama ve bir kaç tag koyucam arama yaptığımda ilgili pdfleri gösterecek varmı böyle bireşy ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

ÇIZDIM

Toplam Hit: 951 Toplam Mesaj: 8