folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Photoshop / Yazıcı Renk Farklılığı ?

Photoshop / Yazıcı Renk Farklılığı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek

Merhaba, yüksek lisans eğitimimde notlarımı daha kolay arşivleyebilmek için kendime ait bir kareli not defteri oluşturmak istiyorum. Tüm tasarımı yaptım, photoshop'ta renkler istediğim şekilde gri iken yazdırdığım zaman kırmızı olarak çıkıyor. Kullandığım yazıcı LaserJet Pro 200 color MFP, photoshop bilgim çok fazla olmadığı için CMYK, RGB vs denedim ancak düzeltemedim. Linkteki dosyayı yazdırıldığı zaman gördüğüm gibi gri olması için yardım eder misiniz ?

https://drive.google.com/file/d/1GDlicCFg6HJo7w85ALeLL3zwA6OjysUY/view?usp=sharing

Vir sapit qui pauca loquitur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlayForFree
    PlayForFree's avatar
    Erkek

bu not defteri a4 formatında mı olacak ona göre düzenleyeyim,  

Şunu çıkartmayı bir dener misin bir de   https://wetransfer.com/downloads/bb8e1001f03ef37d5cf00a285f10925320200304133803/930d38a8c8ab5f6514fe2ea11be9fc4e20200304133803/251135

profesyonel kahveci?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek

@PlayForFree

Hocam gönderdiğin dosyayı denedim ancak yine gri olması gereken renk kırmızı olarak çıktı veriyor. Renk ayarlarında bir problem olduğunu düşünüyorum. Söylediğin gibi defterin a4 boyutunda olmasını istiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Printerda bi cacık olabilir mi? photoshop harici çıktı almayı deniyebilir misin bir de? Belki dolum yapılırken kartuşları yanlış doldurmuş olabilir misin bi de? 

Niye yazıcıya yükleniyorum çünkü ufak tefek ton kaymaları olsa kalibrasyon hatası falan derdim ama griden kırmızı çıkması düşündürttü baya bi :D 

SweetyVolty tarafından 04/Mar/20 18:07 tarihinde düzenlenmiştir

Çok sıkılıyom
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Kırmızı grisidir belki...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Ben aynı çıktı aldım. Gri veriyor. Ya driverda yada yazıcı ayarlarında sorun var.  Yazıcıyı fabrika ayarlarına alıp hp sitesinden full driverını yükleyip dene bence.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlayForFree
    PlayForFree's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

Printerda bi cacık olabilir mi? photoshop harici çıktı almayı deniyebilir misin bir de? Belki dolum yapılırken kartuşları yanlış doldurmuş olabilir misin bi de? 

Niye yazıcıya yükleniyorum çünkü ufak tefek ton kaymaları olsa kalibrasyon hatası falan derdim ama griden kırmızı çıkması düşündürttü baya bi :D 

jpeg export edip attım zaten hocam psd atmadım, muhtemelen yazıcıdandır, yine çözemezsen 0'dan ben yapayım tasarımı gri şekilde pm at, cmyk cıkardıysan bi rgb dene pdfden de dene kağıt bolsa :D 

profesyonel kahveci?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek

@SweetyVolty

Tüm çıktılar düzgün renginde çıktı veriyor, sadece bu dosyada böyle bir sıkıntı yaşıyorum.

@ltcelik

:)

@engin01288

Driverı windows 10 otomatik olarak bulduğunu deniyorum, belki de sitesinden indirip denemek gerekiyor.

@PlayForFree

Hocam dediğim gibi sadece bu dosyada bu sıkıntıyı yaşıyorum, başka yazıcılarda denesem iyi olacak.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kuklaci
    kuklaci's avatar
    Erkek

Yazıcıdan monocrom seçip dene bir de istersen. ya da ona benzer sadece siyah kartuşu kullanacak bi ayarı vardır mutlaka. o zaman kesim çözüm olur bence

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Şaka yapmıyorum ciddiydim... Gri dediğin rengin sayısal kodlarına bir bak .. bir de 1cm x 1cm gri bastır bakalim nası görünüyor..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

yanlis oldi

Aress tarafından 05/Mar/20 18:18 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1096 Toplam Mesaj: 11
photoshop kareli not defteri rgb cmyk