PHP Karakter Tanıma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar son bir kaç zamandır yeni algoritlmalar öğrenmeye çalışıyorum.

en sonra php de el yazısı okuyan bir uygulama geliştirdim başarılı gibi %90 civarı bir başarısı var :D

sisteme numenelerle öğrettim karakterleri tekil bir karakter verince tanıyabiliyor 

https://vimeo.com/220132158

şimdi yapmak istediğim ben elle yazılmış bir telefon numarsını yüklediğimde herbir karater bölmek istiyorum

blob algoritması ile bir kaç denemeler yaptım ama ya ben beceremedim yada php absürt bir bug a denk geldim 

bir türlü olmadı bakıyorum bir yıldızı ayır etmiş birini etmemiş 

bunda farklı şekilde;

birbirinin aynısı olan şekiller hazırlayı denedim bazı şekilleri sayabiliyor ama bazı şekli pixel pixel aynı olmasını rağmen aşağıdaki gibi parça parça algılıyor onu anlamadım

şu şekillerin ayırt edebileceğim öenre bileceğğini duyduğunuz bir algoritma yöntem vs varmı

hazır kütüphaneden ziyade algoritma-yöntem ismi daha makbule geçer

wert tarafından 04/Haz/17 20:05 tarihinde düzenlenmiştir

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fiki
    fiki's avatar
    Erkek

dostum bu tarz isler icin php yerine python qt kullansan? ben bu tarz grafiksel islerle hic ugrasmadim ama ugarsan insanlar hep python qt kullaniyor. demekki qt de bu isler daha kolay

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

suan elimin altinda php var diye onu denedim

benim istedigim blob alfiritmasina bir alternatif yada benzer islemi yapan bir algoritma varmi 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
Toplam Hit: 1574 Toplam Mesaj: 3
php yazı tanıma