Repeater Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akpinarli
    akpinarli's avatar
    Erkek

Arkadaşlar elimde TTNET'in son fiber kampanyası ile almış olduğum "ZyXEL VMG3312" marka modem var.

Ben bu interneti üst kat komşum ile arada hiçbir kablo kullanmadan paylaşmak için "TP-LİNK WA801ND" markalı bir modem daha aldım.

Kurulumunu gösterdiği şekilde repeater üzerinden yaptım.

Tp Link 'e kablolu bir şekilde bağlantı kurabiliyorum ancak kablosuz herhangi bir ağ gözükmüyor. Nasıl bir hata yaptım veya nasıl bir bağlantı çeşidi kullanmalıydım?

Prens olmam için prensese ihtiyacım yok. Ben zaten kralın oğluyum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enicma
    enicma's avatar
    Erkek

Selam,

ZyXEL VMG3312    TP-LİNK WA801ND bu iki cihazın    kanalları aynı olacak(birisi 5 kanal diğeri 6 kanala ayarlansan bağlantı kuramazsın )  kablosuz ağ adları farklı olabilir fakat  güvenlik ayarları (web wpa)  ve şifreleri aynı olacak şekilde ayarlarsan bağlantı sağlaya bilirsin

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akpinarli
    akpinarli's avatar
    Erkek
    enicma bunu yazdı

Selam,

ZyXEL VMG3312    TP-LİNK WA801ND bu iki cihazın    kanalları aynı olacak(birisi 5 kanal diğeri 6 kanala ayarlansan bağlantı kuramazsın )  kablosuz ağ adları farklı olabilir fakat  güvenlik ayarları (web wpa)  ve şifreleri aynı olacak şekilde ayarlarsan bağlantı sağlaya bilirsin

Bende zyxel modem kablosuz listesinde gözüküyorda tplink gözükmüyor yoksa her ikisi ilede kablolu bağlantı kurabiliyorum

akpinarli tarafından 03/Nis/14 13:54 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enicma
    enicma's avatar
    Erkek
    akpinarli bunu yazdı
    enicma bunu yazdı

Selam,

Bende zyxel modem kablosuz listesinde gözüküyorda tplink gözükmüyor yoksa her ikisi ilede kablolu bağlantı kurabiliyorum

kablo olayı farklı kablolu olarak her cihaz üzerinden dagıtırsın ,tp-link olan cihazını repeater değilde ap modunda denedinmi denemediysen ap modunda denermisin olmaz ise her iki cihazıda ap moduna cek

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akpinarli
    akpinarli's avatar
    Erkek
    enicma bunu yazdı
    akpinarli bunu yazdı
    enicma bunu yazdı

Selam,

kablo olayı farklı kablolu olarak her cihaz üzerinden dagıtırsın ,tp-link olan cihazını repeater değilde ap modunda denedinmi denemediysen ap modunda denermisin olmaz ise her iki cihazıda ap moduna cek

şimdi teknik servisi aradım. wireless adı-şifresi ortak olur dedi ayrı bir modem adı olarak gözükmez sadece wireless gücü modemi koyduğun yerde yüksek olur dedi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enicma
    enicma's avatar
    Erkek
    akpinarli bunu yazdı
    enicma bunu yazdı
    akpinarli bunu yazdı
    enicma bunu yazdı

Selam,

şimdi teknik servisi aradım. wireless adı-şifresi ortak olur dedi ayrı bir modem adı olarak gözükmez sadece wireless gücü modemi koyduğun yerde yüksek olur dedi.

Teknik servis sallamış sana  ismin hiç bir önemi yok zaten ap veya repeater ayarında iki cihazı bir birine eşleştiriyorsun   SSID farklı  gireceksinki bağlanacak kişi giriş yapacağı yeri bilsin  alt kat üs kat isimlendire bilirsin  dikkat edeceğin hususlardan birtanesi ilk başta yazdığım ikinci ise  örnek olarak senin aldığın tp-link ip 10.160.0.254  bunu adsl modemin varsayılan ağ geçici ile aynı yapman gerekir  (192.168.2.90) şeklinde

teknik servis uzaktan kurulum gerçekleştiriyor diye biliyorum eğer yardımcı olmaz iseler  özelden pm at ben sana yardımcı olmaya çalışırım.

enicma tarafından 03/Nis/14 15:22 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Göremediğin cihazda Kablosuz SSID yayını açık değldir. ağ kurulumu ile Id gözükmesi farklı bişey. ağ bağlantısı sağlanmasada kablosuz adı gözükür olması gerekiyor.

siyahbereli tarafından 03/Nis/14 16:11 tarihinde düzenlenmiştir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 855 Toplam Mesaj: 7