folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Sayısal Elektronik [ Sınavdayım ] Tek Bir Soru

Sayısal Elektronik [ Sınavdayım ] Tek Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

Hocalar Aktif olarak Sınavdayım bu soruyu çözebilirmisiniz ?

Memento Mori
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyyldrm
    mkyyldrm's avatar
    Erkek

Hocam bana sanki çok basitmiş gibi geldi neden bilemedim de orada yazanları okuyunca aklıma basit lojik kapıları geldi veya kapısı sanki bu anlattııkları soradaki

mkyyldrm tarafından 27/Nis/20 22:32 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam arkadasin attigi resimdeki xor kapisi tam istedigin sonuclari veriyor. Bu xor'un ve-veya kapilariyla eslenegi lazimsa söyle yapacaksin

Xor 'un dogruluk tablosuna bakip eklersin .. A ve B ayni girislere sahipse (0 ve 0 ya da 1 ise 1), cikis 0, farkli girislere sahipse 1, (AB' + A'B islemi bunu saglar)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

Çok teşekkür ederim hocalar soruların cevaplarını halletik lakin hoca herkes için özel soru hazırlamış ve büyük bir hezayan ile "0" Alarak vizeyi kapatmış olduk.

Memento Mori
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Çok severdim bu konuları imkan olsa da tekrar okusak. Programlama sınavı olurduk kitap açmak serbest millet yine de yapamazdı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

hocam geçmiş olsun. Keşke bilgim olsa da yardım edebilsem. Bende daha önce yaşadım benzeri online sınav yada quiz durumlarını o yüzden içim acıdı üzüldüm valla.

Final zamanı gün öncesinde konu açıp yardımcı olabilecek insanların telefon numaraları alırsın. Zamanı geldiğinde beraber çözersiniz. Dersinden geçmiş olursun (:

BALIK.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Hocam kusura bakmayın da bu basit soruları çözemiyorsanız sıfırı haketmişsiniz. belki vaktiniz yok belki siz ilgilenmediniz ama inanın bunları öğrenmek çok kolay. Sadece nasıl çalışılacağını bilmek gerekiyor. https://www.youtube.com/playlist?list=PLaQSJi8dWGT7KwZN7A04Hv9l8zccTpkao videoları hızlandırıp ve bildiğiniz yerleri atlayarak izlediğiniz zaman son gün çalışarak bile bu dersi anlayabilirdiniz. Daha kapsamlısını isterseniz https://www.youtube.com/playlist?list=PLBlnK6fEyqRjMH3mWf6kwqiTbT798eAOm şu var hint ingilizcesi.

Ben sayısal elektronik dersini geçen dönem aa ile verdim bu videolara son gün çalışarak. önümde bilgisayar elimde kalem ve kağıt özet çıkartarak gittim. soruları hoca çözmeden önce kendim çözmeye çalıştım ve güzel bir not aldım. Böyle sınav sorularını çözdürmek yerine takıldığınız yerleri sorarsanız forumda çok bilgili, tecrübeli kişiler var. Çalışmadan olmuyor hocam çalışmayana ekmek yok. Zaten çözecek adam da bulamazsınız. :D Hem de etik değil çalışan öğrencilerin hakkını yemeyin. Sonraki sınavda inşallah güzel bir not alırsınız. benimde yarın elektronik 2 sınavım olacak çok boşladım dersi sıfırı hakettim aslında. Raporlar projeler ailede eve tıkılınca hepimiz bunaldık bende ders çalışmak yerine açtım watch dogs 2 oynadım hep. :D tek bildiğim transistörün ac de re modeli. bu soruyu çözer 25 puan alırım kalanı finalde inşallah. 

HACKEROKAN!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

Hocam kusura bakmayın da bu basit soruları çözemiyorsanız sıfırı haketmişsiniz. belki vaktiniz yok belki siz ilgilenmediniz ama inanın bunları öğrenmek çok kolay. Sadece nasıl çalışılacağını bilmek gerekiyor. https://www.youtube.com/playlist?list=PLaQSJi8dWGT7KwZN7A04Hv9l8zccTpkao videoları hızlandırıp ve bildiğiniz yerleri atlayarak izlediğiniz zaman son gün çalışarak bile bu dersi anlayabilirdiniz. Daha kapsamlısını isterseniz https://www.youtube.com/playlist?list=PLBlnK6fEyqRjMH3mWf6kwqiTbT798eAOm şu var hint ingilizcesi.

Ben sayısal elektronik dersini geçen dönem aa ile verdim bu videolara son gün çalışarak. önümde bilgisayar elimde kalem ve kağıt özet çıkartarak gittim. soruları hoca çözmeden önce kendim çözmeye çalıştım ve güzel bir not aldım. Böyle sınav sorularını çözdürmek yerine takıldığınız yerleri sorarsanız forumda çok bilgili, tecrübeli kişiler var. Çalışmadan olmuyor hocam çalışmayana ekmek yok. Zaten çözecek adam da bulamazsınız. :D Hem de etik değil çalışan öğrencilerin hakkını yemeyin. Sonraki sınavda inşallah güzel bir not alırsınız. benimde yarın elektronik 2 sınavım olacak çok boşladım dersi sıfırı hakettim aslında. Raporlar projeler ailede eve tıkılınca hepimiz bunaldık bende ders çalışmak yerine açtım watch dogs 2 oynadım hep. :D tek bildiğim transistörün ac de re modeli. bu soruyu çözer 25 puan alırım kalanı finalde inşallah. 

bizim bir hoca derdi, transistörü bilmeyen biri elektronikci olamaz :)

Elektronik devre elemanlari dersi icin su kitabin nerdeyse tamamini bitirmistim

Bu kitap her elektronikci'de olmasi gereken bir kitap. Kitaptaki tüm konulari A'dan Z'ye ögrenip sinavi gecmistim :) Hayatimda beni tek zorlayan ders bu oldu..(ben bu dersi baska üniversitede yazokulunda üstten almistim, derse gelen bir ögrenci 6 yildir gecemiyordu dersi o derece tuhaf bi hocasi vardi)

Ama kitap gercekten harika. Sifiri yok zaten ama elektronik okuyan arkadaslara tavsiye ediyorum bu kitabi, cok isinize yarayacaktir. (MEB cevirisi bu arada, ingilizcesi de var)

kitabin pdf'i burda https://ieeeturkiye.files.wordpress.com/2017/10/elektronik-elemanlar-ve-devre-teorisir-boylestad-l-nashelsky-meb.pdf

Ama cok kaliteli degil.. Diyottan, transistörlere, opamplara kadar bir cok seyi en güzel ayrintisiyla anlatiyor.

kitaba bakarken, palme yayincilik kitabi cevirip tekrar basmislar https://palmekitabevi.com/Elektronik-Cihazlar-ve-Devre-Teorisi

MEB kitabini bulamazsaniz buna bakarsiniz. Ingilizce biliyorsaniz orjinalini internetten bulursunuz. Bir cok hoca bunu referans olarak kullaniyor, hatta sorular da cok benzer oluyor haberiniz olsun :)

Anilarim canlandi biraz :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

Çok severdim bu konuları imkan olsa da tekrar okusak. Programlama sınavı olurduk, kitap açmak serbest , millet yine de yapamazdı.

^^D`

~@~

dostum, sen ne okudun? aklıma niyeyse hep o sıkıştırma konusunu anlatışın geliyor. ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 28/Nis/20 19:14 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1623 Toplam Mesaj: 9
elektronik devre sayısal